Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Kuba Michalski – To lubię (Mickiewicz – Ballady i romanse)

Już niebawem Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza. Kuba Michalski: Zapraszam do posłuchania na YouTube mojej najnowszej piosenki do wiersza z tego właśnie zbioru. Oto link: https://www.youtube.com/watch?v=1lut9RhYBek. Tak właśnie Mickiewicz straszył swą ukochaną Marylę opowiadając niesamowitą historię... *** Więcej utworów z muzyką Kuby Michalskiego będziemy mieli okazję posłuchać na żywo podczas chojnowskiej odsłony Narodowego Czytania – na spotkaniu finałowym, które odbędzie się 8 września 2022 r. o godz.16.00 na chojnowskim Rynku. Muzycznym akcentem, a równocześnie zwieńczeniem imprezy będzie koncert „Balladowo i romantycznie” w wykonaniu artysty. Już dziś serdecznie zapraszamy. *** Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze.

2022-09-02 16:19

Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną: spotkanie autorskie i promocja książki - Piotr Kucznir, Agnieszka Łabuz „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”

Zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję książki - Piotr Kucznir, Agnieszka Łabuz „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”: 15 września, godz. 18.00, wstęp wolny. Podczas spotkania będzie można zakupić książki autorów. *** Piotr Kucznir i Agnieszka Łabuz – od lat piszą o sprawach i tematach, które zajmowały, zajmują i będą zapewne zajmować ludzkość! Tymi tematami są wszelkiej maści tajemnice i ich wyjaśnienie. Po latach badań nad tajemnicami, historią i sensacjami regionu powstał dyptyk pt. „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”, który pokazuje, w jak ciekawym miejscu przyszło nam żyć. Podczas spotkania będzie można zakupić książki autorów.

2022-09-01 12:08

Od 1 września zmiana godzin otwarcia biblioteki

Informujemy, że po okresie wakacyjnym, od 1 września biblioteka jest czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10.00-18.00, sobota: 9.00-15.00, środa: nieczynna.

2022-08-31 15:51

Narodowe Czytanie 2022 – Adam Mickiewicz „Ballady i romanse”

Zapraszamy do uczestnictwa w 11. edycji Narodowego Czytania – w trwającym Roku Romantyzmu Polskiego czytać będziemy „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ten tomik poetycki, wydany dwieście lat temu w Wilnie, zapoczątkował w Polsce romantyzm. W Chojnowie spotkanie finałowe Narodowe Czytanie – Adam Mickiewicz „Ballady i romanse” odbędzie się 8 września o godz.16.00 w Rynku. Wybrane utwory zaprezentują uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli - ludzie z pasją. Podczas spotkania podsumujemy także warsztaty kolażu „Pani Twardowska” przeprowadzone wśród uczniów chojnowskich szkół podstawowych. Muzycznym akcentem, a równocześnie zwieńczeniem imprezy będzie koncert „Balladowo i romantycznie” w wykonaniu Kuby Michalskiego. W trakcie koncertu artysta zaśpiewa m.in. utwory Mickiewicza, do których skomponował muzykę. Dla wszystkich, którzy mają w domowej biblioteczce „Ballady i romanse” i przyniosą książkę na spotkanie mamy okolicznościową pamiątkę. A więc skorzystajmy z tej wyjątkowej czytelniczej okazji i spotkajmy się 8 września na chojnowskim Rynku! (w razie niepogody spotkanie odbędzie się w Domu Schrama). W ramach akcji Narodowe Czytanie odbędą się także: 7 września - spotkanie „Pani Twardowska” dla uczniów szkół podstawowych (seans filmu animowanego „Pani Twardowska” w reżyserii Lechosława Marszałka, warsztaty kolażu na podstawie tekstu ballady) w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, 8 września - czytanie tegorocznej lektury w miejscowych szkołach. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie, Urząd Miejski w Chojnowie. Partnerzy: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

2022-08-29 12:26

Warto przeczytać w sierpniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Holly Black - „Księga nocy”; Marta Kisiel – „Nagle trup”; Lawrence Liang i in.– „Niewidzialne biblioteki”; Marek Rybarczyk – „Elżbieta II. Ostatnia taka królowa”; Tadeusz Rybczyński – „Jak zszedłem na psy”; Marcin Surosz – „Ach, te Czeszki!”; Joanna Tekieli – Marzenia na rozdrożu”; audiobooki Monika B. Janowska – „selfie z Toskanią”; Iwona Kienzler – „Królowie życia PRL-u. Czerwoni książęta, playboye, towarzysze”; Ina Nacht – „Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi”; Ina Nacht – „Sprawdź, gdzie kończy się las”; Zofia Ossowska – „Miłość w Pensjonacie Samotnych Serc” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Joanna Angiel – „Wisła”; Katarzyna Boni – „Ośmiornica Zośka”; Grzegorz Kasdepke – „Koronkowa robota czyli wzór na kryminalną historię”; Elsa Punset - seria Szkoła Emocji - „Nieustraszeni i poszukiwacze skarbu”; „Nieustraszeni i przygoda w latarni morskiej”; „Nieustraszeni i tajemnica dinozaura”; „Nieustraszeni i wielki skok”; Lauren Wolk – „Echowa góra”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2022-08-18 12:13


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki