Katalog on-line

Aktualności

Wystawa „Wakacyjne rolkowanie”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych „Wakacyjne rolkowanie” wykonanych na podstawie naszych wakacyjnych warsztatów. Zajęcia prowadziliśmy w czwartki, od 23 lipca do 13 sierpnia, a szczegółowe informacje zamieściliśmy na stronie www biblioteki. W wystawie „Wakacyjne rolkowanie" mogli wziąć udział uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 7 - 12 lat. Swoje pomysłowe prace nadesłali Zuzanna Jamroz i Michał Jankowski, ale mamy nadzieję, że i innych zachęciliśmy do twórczego działania. Z naszych propozycji można skorzystać w każdej chwili. Bardzo dziękujemy uczestnikom i zapraszamy po odbiór nagród.
data publikacji: 2020-08-20 16:07
 
Konkurs „Książkowe rymowanki” – wyniki
Na konkurs literacki „Książkowe rymowanki”, przeprowadzony w ramach „Wakacji z Biblioteka on-line”, wpłynęły ogółem 4 prace złożone przez uczniów SP 4 w Chojnowie - Zuzannę Jamroz i Michała Jankowskiego. Jury w składzie: Barbara Landzberg, Marzena Luty i Agnieszka Tworzydło oceniło prace i przyznało w/w uczestnikom wyróżnienia. Gratulujemy! Dziękujemy za zainteresowanie naszym wakacyjnym przedsięwzięciem i zapraszamy do biblioteki po odbiór nagród. Nagrodzone utwory:
data publikacji: 2020-08-14 11:43
 
Warsztaty plastyczne „Wakacyjne rolkowanie”: Zarolkowany zamek (film)
Tegoroczne wakacje są zupełnie inne niż zawsze. Nie możemy się spotkać na zajęciach w bibliotece, ale możemy się wspólnie pobawić plastycznie podczas naszej akcji „Wakacje z Biblioteką on -line", skierowanej do uczniów z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Na warsztatach plastycznych „Wakacyjne rolkowanie" przez cztery tygodnie, w czwartki, będziemy zachęcać was - kochane dzieci - do twórczego działania. Wykorzystamy do tego materiały dostępne dla każdego, ale liczymy też po cichu na was. I wasze uczestnictwo w wystawie prac, które wykonacie na podstawie tych zajęć. Wśród uczestników wystawy rozlosujemy nagrody niespodzianki (informacje dotyczące uczestnictwa w wystawie: http://www.biblioteka.chojnow.eu/index.php?strona=756). Do naszych warsztatów potrzebne są: zręczne ręce, dobry humor, wolny czas i głowa pełna pomysłów. W tym tygodniu już po raz ostatni spotykamy się na wakacyjnych zajęciach plastycznych i bawimy się, i tworzymy z materiałów ogólnie dostępnych, jakimi są papierowe rolki. Dzisiejsza propozycja to „Zarolkowany zamek”, i to w wersji filmowej (zakładka na naszej stronie - Filmy):
data publikacji: 2020-08-13 14:27
 
Warto przeczytać w sierpniu !
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Anna Klejzerowicz – „Listy z powstania”; Bartosz Panek – „U nas każdy jest prorokiem. O Tatarach w Polsce” ; Beata Pawlikowska – „ Blondynka na Hawajach”; Olga Rudnicka – „Oddaj albo giń ”; Mariusz Urbanek - „ Zły Tyrmand” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: – „Bajki – wyciszajki do czytania z babcią i dziadkiem”; Dominika Gałka – „Sklep z babciami”; Alison Green – „Kto się boi Lisa”; Marta Guśniowska „Marvin”; „Jan Marcin Szancer: ambasador wyobraźni” - opracował zespół redakcyjny pod kierownictwem Henryka Gościańskiego i Karola Prętnickiego ; Shel Silverstein „Drzewo darów”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-08-13 12:28
 
Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Stepy Akermańskie” (Adam Mickiewicz)
Zapraszamy do posłuchania piosenki Kuby Michalskiego „Stepy Akermańskie”, jego własnej kompozycji do wiersza Adama Mickiewicza: https://youtu.be/Khe53vy6SKg ; Po piosence „Przed świtem”(Leśmian), jest to kolejny utwór, który artysta realizuje w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Będziemy informować także o następnych odsłonach jego projektu - kompozycjach do wierszy wielkich polskich poetów. Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w ubiegłym zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2020-08-11 10:50
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4  | 5 | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki