Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na spotkanie on-line z Iwoną Kienzler - “Kobiety ze słynnych polskich obrazów: boskie, natchnione, przeklęte”
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ zapraszają na spotkanie autorskie on-line z Iwoną Kienzler: 26 listopada, godz.17.00. Iwona Kienzler - autorka ponad 80 książek z zakresu historii, a także leksykonów i słowników. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza sferą miłosną znanych postaci historycznych oraz wpływem kobiet na bieg dziejów. Napisała m.in. „Piastowie od Mieszka do Kazimierza: miłość i władza”, „Polki władczynie Europy”, „Kobiety niepodległości: bohaterki, żony, powiernice”. Link do spotkania:
data publikacji: 2020-11-23 15:13
 
Zakup zbiorów z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Informacja dotycząca dofinansowania w kwocie 9 154 zł, otrzymanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w 2020 roku w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zakup książek: 419 wol., zakup audiobooków: 1 egz.
data publikacji: 2020-11-19 16:28
 
Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Na Termopilach” (Juliusz Słowacki)
Kuba Michalski zaprasza do posłuchania kolejnej piosenki zrealizowanej w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. „W listopadzie obchodzimy zarówno Święto Niepodległości, jak i rocznicę Powstania Listopadowego. Słowacki napisał "Grób Agamemnona", gdy Polski nie było wśród wolnych państw, a "Na Termopilach" to fragment tego wiersza z moją muzyką. Poeta nawiązuje w nim z jednej strony do słynnej bitwy Spartan, z drugiej – do Powstania Listopadowego.” Link do piosenki na YouTube: https://youtu.be/UhJXKJ2-jOw Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w ubiegłym zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2020-11-19 13:01
 
Warto przeczytać w listopadzie!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Anthony Everitt – „Chwała Rzymu: jak tworzyło się imperium"; Jacek Komuda – „Wizna"; Barry Lopez – „Arktyczne marzenia"; David McCullough – "Pionierzy. Ludzie którzy zbudowali Amerykę"; Andrzej Ochał – "Orla straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi"; Zofia z Odrowąż-Pieniążków Skąpska - "Dziwne jest serce kobiece…Wspomnienia galicyjskie" oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Paweł Beręsewicz - "Skandal w stolicy Nudy"; Megumi Iwasa – „Z pozdrowieniami, Żyrafa; "Kolorowe listy świnki Pepy"; Artur Pacuła „Gdzie jest korona cara?; Kazimierz Szymeczko - "Tetrus". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-11-17 12:02
 
Biblioteka jest zamknięta, ale wypożyczamy książki na zamówienie
Szanowni Czytelnicy! Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie od 7 do 29 listopada 2020 r. jest zamknięta. Za okres zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych zbiorów. Informujemy, że zgodnie z ust. 11b rozporządzenia Rady Ministrów oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej z dnia 9 listopada 2020 r. istnieje możliwość udostępniania zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie zbiorów może odbyć się przed wejściem do budynku biblioteki, z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. W związku z powyższym wprowadzamy w tym okresie specjalne zasady wypożyczania książek:
data publikacji: 2020-11-12 23:28
 
<< nowsze | 2  | 3  | 4  | 5  | 6 | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8-15 maja 20121

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki