Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Bliżej Książki 2022: spotkanie autorskie z Dorota Combrzyńską-Nogalą

W ramach XXI edycji „Bliżej Książki”, święta książki organizowanego corocznie przez Legnicką Bibliotekę Publiczną i biblioteki publiczne powiatu legnickiego, 19 maja gościliśmy Dorotę Combrzyńską – Nogalę, autorkę powieści obyczajowych dla dorosłych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 pisarka zaprezentowała serię książek „Wojny dorosłych - historie dzieci”, które w przystępny sposób przybliżają dzieciom temat wojny. Opowiedziała prawdziwą historię pani Kazi, bohaterki książki „Wysiedleni”- opowieści o tolerancji, otwartości, budowaniu więzi między ludźmi i wzajemnej pomocy wobec zagrożenia życia. Po II wojnie światowej mała Kazia wraz z rodziną musiała porzucić swój dom na wschodzie Polski i przenieść się setki kilometrów do nowego domu na Dolnym Śląsku. Tu, na obcej ziemi, uczyła się niełatwego życia z nowymi sąsiadami. Dorota Combrzyńska-Nogala przeczytała także fragment „Wysiedlonych” i odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Na zakończenie spotkania można było otrzymać pamiątkowy wpis do zakupionej książki autorki.

2022-06-05 09:50

Bliżej Książki 2022 : finał konkursu „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”

18 maja w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”, przygotowanego na podstawie książek Doroty Combrzyńskiej - Nogali. W finale konkursu i w spotkaniu z autorką konkursowych lektur uczestniczyły także chojnowianki: Aleksandra Moczydlak i Wiktoria Równanek ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julia Bobik ze Szkoły Podstawowej nr 4. Miłym sukcesem dla nas było zajęcie 2. miejsca przez Aleksandrę Moczydlak. Wszystkim chojnowskim finalistkom serdecznie gratulujemy.

2022-06-05 09:36

Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną: promocja książki Tadeusza Rybczyńskiego „Jak zszedłem na psy”

Zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Rybczyńskim i promocję książki „Jak zszedłem na psy”: 8 czerwca 2022, godz. 17.00, MBP (wstęp wolny, podczas spotkania będzie można zakupić książkę autora). Spotkanie zorganizowane jest w ramach cyklu „Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną”.*** Tadeusz Rybczyński - założyciel amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów”, miłośnik zwierząt, przyrody i lasu oraz samotnych górskich wędrówek. Społecznik, pomysłodawca i uczestnik akcji charytatywnych. Biegacz i entuzjasta zimowych kąpieli.

2022-05-30 15:47

Tydzień Bibliotek w Chojnowie

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek z hasłem "Biblioteka – świat w jednym miejscu" Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie organizowała wspólnie z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi i edukacyjnymi: Żłobkiem Miejskim „Słoneczko”, Przedszkolem nr 1, Przedszkolem nr 3, Szkołą Podstawową nr 3 i Szkołą Podstawową nr 4 oraz Powiatowym Zespołem Szkół w Chojnowie. Relacja z realizacji naszego programu:

2022-05-20 16:42

Majowe spotkanie DKK

Zainteresowanych przystąpieniem do republiki ludzi kochających czytać zapraszamy 20 maja o godz. 17.00 do Sali Edukacyjnej MBP w Chojnowie na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Łgarz. W tym miesiącu naszą lekturą jest zbiór opowiadań „Portret kobiety". Składa się on z osiemnastu miniatur literackich, których autorkami są wybitne hiszpańskie pisarki. Dzięki wielości stylów i różnorodności podejmowanych tematów czytelnik może odkryć kobiecą twarz hiszpańskiej kultury i literatury. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46

2022-05-16 11:55


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki