Katalog on-line

Aktualności

Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Śni się lasom las” (Bolesław Leśmian)
Zapraszamy do posłuchania kolejnej piosenki Kuby Michalskiego zrealizowanej w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Tym razem jest to zimowy (jeszcze) Leśmian „Śni się lasom las”. Link do piosenki na YouTube: https://youtu.be/Y1z6b8Rob2I *** Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w 2019 zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2021-03-05 13:37
 
Warto przeczytać w lutym!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Dariusz Kortko, Jerzy Porębski – „Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku”; Radek Rak – „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” ; Anna Rudnicka-Litwinek – „Dziewczyny na skrzydłach. Polskie lotniczki, które zdobyły niebo”; antologia – „Spis lokatorów” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Aleksandra Litwina – „Historia starego mieszkania. Fascynująca podróż po XX-wiecznej Rosji”; Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński - „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”; Helena Sienkiewicz-Więcław – „Powiedział księżyc”; Katarzyna Wasilkowska – „Świat Mundka”; Mirosław Wlekły – „Przygoda dzika Toniego Halika” . Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2021-02-16 12:23
 
Ferie (i nie tylko) z POLONĄ
Jeszcze zostało kilka dni ferii zimowych, ale nie tylko na feriach zachęcamy do skorzystania z oferty dla dzieci i młodzieży Biblioteki Narodowej, która udostępnia w POLONA.PL w postaci cyfrowej m.in. kolekcje tematyczne, książki dla dzieci wydane przed 1864 rokiem, a także pierwsze wydania książek dla dzieci z lat 1864 - 1918. Korzystając z tej cyfrowej biblioteki można samemu tworzyć kolekcje, przeglądać zasoby biblioteki, czytać książki, a także za darmo większość z nich wykorzystywać w sposób nieograniczony. Biblioteka Narodowa poleca m.in.: *kolekcję wczesnych, przed- i powojennych polskich wydań utworów Hansa Christiana Andersena *podręczniki do arytmetyki, bajki, atlasy historii naturalnej czy poradniki zawierające domowe eksperymenty z fizyki *kolekcję „Ile wam jeszcze wiedzieć potrzeba, czyli publikacje dla dzieci i młodzieży”, są to publikacje z lat 1772 do 1948 – wciąż aktualne źródło inspiracji dla domowej nauki i zabawy *pocztówki z fotografiami i reprodukcjami obrazów, ukazujące np. stroje ludowe górali podhalańskich. Zapraszamy do zapoznania się z tymi ciekawymi i jakże innymi, niż teraźniejsze, propozycjami z dawnych lat. Nie tylko dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty POLONY - są tu materiały pomocnicze dla bibliotek, szkół i innych instytucji, które mogą posłużyć np. do prowadzenia zajęć on- line.
data publikacji: 2021-01-13 11:51
 
Zapisujemy nowych Czytelników
Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że wznawiamy możliwość zapisu do biblioteki nowych Czytelników. Pozostałe ustalenia dotyczące działalności biblioteki w okresie epidemii koronawirusa zawarte w „Zasadach funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie” - obowiązujących od dnia 30.11.2020 r. - nie ulegają zmianie. Zasady funkcjonowania MBP w Chojnowie:
data publikacji: 2021-01-05 14:04
 
Bezpłatny dostęp do e-booków i audiobooków Legimi w 2021 roku
Szanowni Czytelnicy! O północy 3 stycznia 2021 roku tracą ważność kody dostępu do Legimi wydane w 2020 roku. Od 4 stycznia 2021 roku będą wydawane nowe kody bezpłatnego dostępu do Legimi. Kody dostępu można otrzymać drogą mailową. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. Uwaga: audiobooki będą dostępne od ok. połowy stycznia 2021 r.
data publikacji: 2021-01-02 19:02
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki