Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Pokaz edukacyjno-magiczny „Czytanie to magia”

Na zakończenie naszego Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy coś specjalnego dla chojnowskich przedszkolaków.

Zapraszamy na pokaz edukacyjno-magiczny „Czytanie to magia” w wykonaniu iluzjonisty Piotra Szumnego, który odbędzie się 15 maja o godz. 9.30 w Domu Schrama.
W pokazie m.in. NIEKOŃCZĄCA SIĘ KSIĄŻKA, 300-LETNI BIBLIOTEKARZ PROFESOR ALF, sztuczki magiczne z udziałem widzów oraz wiele innych magicznych niespodzianek.

2023-05-09 14:36

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej "Niektórzy lubią poezję"

Rok 2023 Senat RP ogłosił Rokiem Wisławy Szymborskiej, w związku z setną rocznicą urodzin poetki, podkreślając: „O doniosłości literackiego dorobku Wisławy Szymborskiej świadczą nie tylko nagrody, ale także fakt, że Szymborska wciąż ma wierne grono czytelników w Polsce i za granicą. Inspiruje literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów, krytyków sztuki, a także zwykłych czytelników, którzy znajdują w jej poezji odpowiedzi na najważniejsze pytania. Tematy, które poruszała w swojej poezji, wciąż są aktualne. Forma, jaką się posługiwała, ciągle zachwyca mistrzostwem”.

I nas klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki „Łgarz” działającego przy MBP w Chojnowie po raz kolejny zachwyciła i tym zachwytem chcemy się z Wami podzielić.
Dlatego zapraszamy wszystkich chojnowian - nie tylko tych, którzy lubią poezję - do uczestnictwa w spotkaniu z poezją Wisławy Szymborskiej: 11 maja o godz. 18.00. Przewidziane są niespodzianki.

2023-05-09 09:11

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: E-zasoby w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie

W dniach 9 i 12 maja w godz. 12.00 – 18.00 w Dziale dla Dorosłych będziemy prezentować wybrane e-zasoby dostępne w naszej bibliotece: ACADEMICA oraz IBUK Libra.

ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych
(www.academica.edu.pl). Umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Obecnie to ok. 3,7 mln publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego.
IBUK Libra - Nowoczesna platforma do edukacji i rozwoju (www.libra.ibuk.pl). Umożliwia korzystanie z ponad 6200 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Są to pozycje obejmujące głównie literaturę popularnonaukową.

Jak można bezpłatnie korzystać z ogromnych zasobów wypożyczalni ACADEMICA oraz czytelni on-line IBUK Libra w naszej bibliotece? Na to i inne pytania dotyczące tych zbiorów chętnie odpowiemy zainteresowanym czytelnikom.

2023-05-08 16:35

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 - 15 maja

Zapraszamy do uczestnictwa w XX Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, który organizujemy wspólnie z chojnowskimi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi i edukacyjnymi. Naszymi partnerami są: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Klub Malucha „Skrzat” Przedszkole Niepubliczne, Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepubliczne Przedszkole, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Tegoroczne hasło „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” zostało wybrane, ponieważ biblioteka jest otwarta na wszystkich. Jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Zawsze można znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie.

Program naszego Tygodnia Bibliotek:

2023-05-04 15:42

To i owo tu i tam

Na spotkaniu z dziećmi z grupy Tygryski w Miejskim Żłobku Słoneczko, które odbyło się 24 kwietnia br., zaprezentowaliśmy książkę Małgorzaty Strzałkowskiej „To i owo tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka”. Ta książeczka to prawdziwy skarb, pięknie ilustrowany zbiór wierszy do wspólnego czytania. Jest tutaj wszystko - dom, rodzina, zabawki, zwierzęta, wiosna, lato, jesień, zima.
A z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest 23 kwietnia, dzieci wykleiły kolorowe zakładki do książek i zaśpiewaliśmy wspólnie znaną piosenkę „O książeczce”.

2023-05-04 14:56


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki