Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Mikołajkowy prezent od IBUKA Libry

Jesienno-zimowa aura, długie wieczory to idealny czas, aby rozkoszować się smakiem ulubionego napoju i ciekawą e-lekturą.

Platforma IBUK Libra przygotowała dla czytelników Prezent na Mikołajki - dodatkowy pakiet książek z Literatury pięknej (beletrystyka, kryminał, sensacja, thriller). Dodatkowe tytułów są dostępne do 24 grudnia br.

2023-12-06 11:02

Grudniowe spotkanie DKK

Zapraszamy na grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) – 1 grudnia o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46. W tym miesiącu omawiamy autobiografię Dalajlamy XIV „Wolność na wygnaniu. Autobiografia”. Dalajlama XIV, Tenzin Giaco (Tenzin Gyatso) jest głową państwa i duchowym przywódcą Tybetańczyków. Urodził się w 1935 r. w chłopskiej rodzinie w dzisiejszej chińskiej prowincji Qinghai. Dwa lata później rozpoznano w nim "tulku" - kolejne wcielenie trzynastu poprzednich dalajlamów.

2023-11-27 11:30

Amicus Librorum 2023

Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. W tym roku do grona wyróżnionych tym tytułem dołączyła Emilia Grześkowiak – redaktor naczelna „Gazety Chojnowskiej”, zgłoszona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Pani Emilia została doceniona za aktywną, wieloletnią współpracę w zakresie promocji działalności chojnowskiej biblioteki.
Uroczystość wręczenia Amicus Librorum odbyła się 21 listopada 2023 roku w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej. Połączono ją ze spotkaniem z Mieczysławem Gorzką, autorem kryminałów, w tym cyklu z komisarzem Marcinem Zakrzewskim: „Martwy sad”, „Iluzja”, „Totentanz”, „Polowanie na psy”, „Dziewięć”, „Ostatni świt”. Pisarz opowiadał m.in. o pracy nad tworzeniem nowych wątków, bohaterów i miejsc akcji.

Pani Emilii zaszczytnego tytułu pogratulowaliśmy także w Chojnowie – 24 listopada na spotkaniu z Pawłem Wróblem „Wakacje na dwóch kółkach 2023”.

2023-11-25 12:14

Zacznij od nowa z nordic walking

Z inicjatywy Piotra Pabisa 16 listopada odbyło się spotkanie z Aleksandrem Wilanowskim, jednym z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce, autorem książek „Nordic walking dla każdego” i ostatnio wydanej „Nordic walking razem”. Na spotkaniu pojawiło się sporo osób z grupy „Kijowe Kroki” - założonej przez Piotra Pabisa we wrześniu br. w ramach projektu „Kijowe Kroki. Nordic walking w Chojnowie”. Dużym sukcesem jest to, że ponad pięćdziesięciu chojnowian uczestniczy w tym projekcie, a pięcioro z nich ukończyło już szkolenie instruktorskie. I to właśnie od certyfikatów dla nowych instruktorów, które wręczyła Paulina Ruta - prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (z pochodzenia chojnowianka!) - rozpoczęło się nasze spotkanie. A certyfikaty otrzymali: Elżbieta Bernasiewicz, Alina Ginko, Teresa Kern, Piotr Pabis i Jolanta Szymkiewicz.

Podczas świetnie prowadzonej przez Piotra Pabisa rozmowy, Aleksander Wilanowski opowiadał m.in. o początkach swojej przygody z nordic walking i o tym, jak pisał swoje książki. Fascynująco przekonywał, że każdy z nas może rozpocząć swoją przygodę z kijami, nie ma ograniczeń ani wiekowych, ani sprawnościowych.
I zawsze warto w swoim życiu zacząć coś nowego – dobrym pomysłem jest także nordic walking. Bardzo pomocne mogą być w tym napisane przez niego książki, w których ciekawie zaprezentował wszystko, co w tej formie rekreacji najważniejsze, poczynając od sprzętu poprzez technikę i odżywianie po ćwiczenia i treningi.
Obie pozycje można wypożyczyć w naszej bibliotece - warto!

2023-11-24 12:31

Realizacja dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała w 2023 roku dotację w kwocie 14 598,00zł.

Nazwa zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0

2023-11-23 15:44


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki