Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

15. lecie Galerii Młodych: wernisaż wystawy „Zatrzymać czas"

Nie umiemy tak naprawdę zatrzymać czasu....ale niektórym się to fantastycznie udaje, chociażby na fotografiach. Ta jedyna chwila, ten moment, to mgnienie, które już nigdy się nie powtórzy.... Takie właśnie fotografie możemy podziwiać na wystawie „Zatrzymać czas" zorganizowanej z okazji 15.lecia Galerii Młodych. Wystawa prezentuje zdjęcia sześciu chojnowskich fotografików, którzy już kiedyś - w ciągu tych piętnastu lat - pokazywali w bibliotece swoje prace: Marta Kondracka - „Dolny Śląsk w obiektywie" (2010 r.), "W drodze..." (2015 r.) i „Cztery pory roku na dolnośląskich szlakach Jakubowych" (2022 r.); Dariusz Matys- „W objęciach obiektywu" (2011 r.) i „Moje miejsce na ziemi" (2014 r.); Kamil Szlegier - „Chojnów inaczej" (2016 r.); Paweł Wróbel - „Wyprawy rowerowe Pawła Wróbla" (2012 r.), „Moje góry: o wędrówce i spełnieniu" (2013 r.) oraz „ NATURA" (2018 r.); Rafał Wyciszkiewicz- „Moje świata postrzeganie" (2015 r.) i „Folkowe dziewczyny świata" (2019 r.); Krzysztof Wyskocki - „W naszych ogrodach" (2017 r.). 9 czerwca 2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Zatrzymać czas", podczas którego autorzy zdjęć opowiadali o swojej fotograficznej pasji, a także o trudnym wyborze fotografii na tę zbiorową prezentację. Przedstawiliśmy także 15.letnią działalność Galerii Młodych, podziękowaliśmy za wspólne jej tworzenie - przez ten czas odbyło się tutaj aż 120 różnorodnych wystaw: plastycznych, fotograficznych i rękodzieła, w tym 45 indywidualnych, przeprowadzane były konkursy i warsztaty plastyczne.

2022-06-20 15:51

Jak zszedłem na psy

„Jak zszedłem na psy” to tytuł książki napisanej przez chojnowianina Tadeusza Rybczyńskiego. Aby ją wydać m.in. zbierał pieniądze w internecie. I tak udało mu się spełnić kolejne marzenie - dlatego, że bardzo chciał. Zadedykował ją psu Karelczykowi, najlepszemu kumplowi, jakiego kiedykolwiek miał… W naszej bibliotece 8 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie promujące tą publikację, ale nie po raz pierwszy spotkaliśmy się z jej autorem – założycielem amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, miłośnikiem górskich wędrówek. Społecznikiem, pomysłodawcą i uczestnikiem akcji charytatywnych, biegaczem i entuzjastą zimowych kąpieli. W 2019 roku Tadeusz Rybczyński na spotkaniu „Żyję by się włóczyć, włóczę się by żyć” opowiadał nam o swoich pasjach, o dokonaniach „Sfory Chojnów”. Rok później w Galerii Młodych można było obejrzeć wystawę „Podążając za marzeniami” będącą fotograficzną dokumentacją działalności chojnowskiego klubu psich zaprzęgów. A teraz wydał swoją książkę, którą przekonuje, że można wyjść z życiowego kryzysu i odmienić swój los.

2022-06-15 16:40

Wakacje z Biblioteką

Zapraszamy na „Wakacje z Biblioteką”. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7 – 12 lat, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Zapisów na zajęcia dokonują wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni dziecka. Zapisy przyjmujemy od 23 czerwca 2022 r. Więcej informacji: Dział dla Dzieci i Młodzieży, tel. 76 818 83 46. Program:

2022-06-15 13:29

Pasowanie na Czytelnika 2022

Po dwuletniej przerwie ponownie spotkaliśmy się z chojnowskimi przedszkolakami na uroczystym Pasowaniu na Czytelnika. To już 28. grupa dzieci, które zostały pasowane - coroczne Pasowanie na Czytelnika prowadzimy od 1993 roku. Przedszkolaki w ciągu roku biorą udział w lekcjach bibliotecznych, na których pogłębiają swoją wiedzę o bibliotece i o książkach, a Pasowanie jest zakończeniem tych lekcji. Tegoroczna uroczystość odbyła się 8 czerwca w chojnowskim Domu Kultury. Nasze spotkanie rozpoczął spektakl ”O krasnoludkach i sierotce Marysi” na podstawie książki Marii Konopnickiej, przygotowany przez młodych aktorów ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3, pod kierunkiem Pań Urszuli Bisiorek i Magdaleny Książek. Zaproszeni mali goście z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę o kolorowej książce. Trzy krasnale, które na co dzień mieszkają w bibliotece, zaprosiły przedszkolaków do prezentacji swoich wokalnych umiejętności. Jednak głównym punktem całej uroczystości było Przyrzeczenie i Pasowanie.

2022-06-13 17:13

15 lat Galerii Młodych: Wystawa fotograficzna "Zatrzymać czas"

Zapraszamy na wystawę fotograficzną "Zatrzymać czas", zaprezentowaną z okazji 15.lecia Galerii Młodych. Na wystawie, która potrwa do końca lipca, można obejrzeć zdjęcia Marty Kondrackiej, Dariusza Matysa, Kamila Szlegiera, Pawła Wróbla, Rafała Wyciszkiewicza i Krzysztofa Wyskockiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18.00 (wstęp wolny).

2022-06-06 14:02


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki