Katalog on-line

Aktualności

Quiz "Książka z kluczem" - 14
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? Joseph Bédier- "Tristan i Izolda"; Andrzej Perepeczko - "Dzika Mrówka pod żaglami"; Mark Twain - "Przygody Tomka Saweyera" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-29 10:49
 
Quiz "Książka z kluczem" - 13
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? Hans Christian Andersen - "Ole Zmruż Oczko"; Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"; Pamela L. Travers - "Mary Poppins" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-27 09:18
 
Galeria Pomysłów: Bukiet na Dzień Matki
Dzisiaj w Galerii Pomysłów podajemy dwa przykłady na prezent dla mamy – laurki z przestrzennym bukietem kwiatów. Aby je wykonać nie potrzeba dużo, wystarczą zręczne ręce, kolorowy papier, nożyczki i klej. Z barwnych kartek wycinamy kółka i nacinamy je spiralnie. Możemy też ponacinać tak inne kształty np. serca lub tulipany. Układając bukiet przyklejamy tylko końcówki spirali. Na wazonik wycinamy trzy jednakowe kształty, jeden przyklejamy, a dwa pozostałe składamy na pół. Zgiętą krawędź smarujemy klejem i wklejamy na środku już przyklejonego papierowego wazonika. Listeczki dowolnie zaginamy i przyklejamy tylko część listka. A druga laurka jest prosta - jej urok to serca złożone na pół i przyklejone jak płatki kwiatów. Każdy własnoręcznie wykonany prezent jest unikatowy i najbardziej ceniony. Czy będzie to jeden kwiat czy cały bukiet- nieważne! Najważniejsza jest pamięć i miłość. Mama to doceni na pewno :))
data publikacji: 2020-05-26 13:37
 
Warto przeczytać w maju!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Hanna Kowalewska - „Okna z widokiem na Weronę”, Mikołaj Łoziński - „Stramer”,Grzegorz Senderecki - „Przewodnik po Polsce z filozofią w tle. Tom 2, Dolny Śląsk”, Patrick Shannon – „Nikola Tesla. Zapomniany geniusz” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Elisa Gehin - „Co to za smutna mina?”, Rachel Ignotofsky - „Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda”, Katarzyna Kozłowska - „Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować”, Małgorzata Ogonowska, Artur Rogoś - „Co zrobić z tą górą śmieci?”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej
data publikacji: 2020-05-25 10:27
 
Quiz "Książka z kluczem" - 12
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Tove Jansson - "Lato Muminków", 2. Alison McGhee - "Kiedyś", 3. Marcin Wicha - "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-22 11:58
 
<< nowsze | 8  | 9  | 10  | 11  | 12 | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | 18  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki