Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Od 16 listopada biblioteka nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów

Szanowni Czytelnicy! Z powodu inwentaryzacji zbiorów biblioteka będzie nieczynna od 16 listopada do 3 grudnia 2022 r. Planowany termin otwarcia biblioteki może ulec zmianie. Informacja o dokładnym terminie otwarcia będzie zamieszczona w siedzibie biblioteki oraz na stronie www.

2022-10-17 12:29

Dofinansowanie z programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”

Informujemy, że Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uzyskała dofinansowanie w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” w wysokości 18 800,00 zł.
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

2022-10-11 13:46

Dzień dobry, słońce

27 września odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”, tym razem z tematem ‘Dzień dobry, słońce”, zapoznałyśmy dzieci z grupy Tygryski z książeczkami: Meritxell Marti „Dzień dobry”, Eric Carle „Miś patrzy!”, Hektor Dexet „Kto zjadł biedronkę?”, Guido Van Genechten „Odkryj to…”, Anita Bijsterbosch „Wszyscy ziewają”. Tymi sympatycznymi książeczkami chcieliśmy przedstawić dzieciom ciekawe historie i rozbudzić ich wyobraźnię. Maluchy z entuzjazmem odgadywały obrazkowe zagadki. A zwieńczeniem zajęć było wyklejenie uśmiechniętego słoneczka. Nie zabrakło tez piosenki z pokazywaniem „Słoneczko nasze rozchmurz buzię” i zabawy „Baloniku nasz malutki”.

2022-10-03 15:42

Spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe: Wybrzeże, Jura, Pojezierza”

Zapraszamy na spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe: Wybrzeże, Jura, Pojezierza”, które odbędzie się 13.10.2022, godz.17.00. (wstęp wolny). Rafał "Ciany" Wyciszkiewicz - chojnowski fotografik, muzyk, miłośnik wypraw rowerowych. Należy do Gildii Artystów Chojnowa. Jako fotoreporter, był współpracownikiem Gazety Chojnowskiej, Tygodnika Konkrety oraz Panoramy Legnickiej. Z sukcesami wystawiał swoje zdjęcia w konkursach fotograficznych. Najczęściej publikuje na forach fotograficznych, gdzie prace jego są wysoko oceniane. Publikowane były także na plakatach reklamowych, pocztówkach Chojnowa, planie miasta, ulotkach wyborczych, a także książkach i pismach fotograficznych. Na koncie ma cztery wystawy indywidualne i osiem zbiorowych. W drugiej swojej pasji, jaką jest muzyka, największy sukces osiągnął na festiwalu w Jarocinie 1990, zdobywając z zespołem Maria Nefeli nagrodę publiczności, a z chojnowskim zespołem Stan Spoczynku wygrał na trzeciej scenie tegoż festiwalu. Trzecią jego pasją są wyprawy rowerowe. Ma ich na koncie dwanaście, podczas których objechał Polskę dookoła. Od 2000 roku współpracuje przy festiwalu “Świat pod Kyczerą” jako dokumentalista foto-video.

2022-10-03 13:11

Zamek Czocha – fascynująca historia, która nigdy się nie kończy

Spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem i Agnieszką Łabuz i ich ostatnio wydaną dwutomową publikacją „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”, które odbyło się 15.09.2022 r., było kolejnym dowodem, w jak ciekawym miejscu żyjemy, i jak ciekawie można o tym napisać. Na spotkaniu autorzy przedstawili, w jaki sposób doszło do zebrania dokumentów, informacji i wywiadów zawartych w książkach. Przy pomocy prezentacji multimedialnej nakreślili tematykę publikacji i przeanalizowali niektóre jej wątki, m.in. niezwykłe historie właścicieli zamku, bogactwa Czochy z listem w tle, symbole masońskie w zamku, plany związane z zaporą leśniańską czy sprawę tajemniczych kryształków z Dolnego Śląska. Pokazali m.in. skaning laserowy zamku Czocha – efekt prac wykonanych w 2020 roku. W naszym spotkaniu uczestniczyła także chojnowianka Katarzyna Krężel, która współpracowała z autorami podczas przygotowania niektórych materiałów. W zbiorach biblioteki posiadamy prezentowane książki – zachęcamy do przeczytania!

2022-09-30 14:12


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki