Katalog on-line

Aktualności

Galeria Pomysłów: Witrażowe motyle
Kolorowe motyle kojarzą nam się z latem, z ciepłem i z pachnącymi kwiatami. W naszej Galerii powstały witrażowe motylki i już usiadły na oknie, aby szybko, jeśli się je tylko otworzy, wylecieć na czerwcową łąkę. Aby wykonać takie motylki potrzebne będą kolorowe kartki ( w tym koniecznie jedna czarna), kolorowe bibułki, klej ,ołówek i nożyczki. Przydadzą się także małe nożyczki do paznokci. Korzystamy z szablonu lub sami rysujemy motyla na kartonie. Wycięty wzór odrysowujemy na czarnej kartce i wycinamy. Wycięte dziurki na skrzydełkach zaklejamy kolorową bibułą według swojego pomysłu. Motylki nie muszą być tylko czarne, jeśli tylko mamy fantazję, powstaną przepięknie kolorowe i ozdobią okna, tak jak w naszej bibliotece.
data publikacji: 2020-06-10 16:17
 
Podsumowanie majowej odsłony quizu „Książka z kluczem” i filmowa relacja z losowania nagród
3 czerwca br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbyło się kolejne losowanie nagród w quizie „Książka z kluczem". Nagrody, czyli e-karty prezentowe Empiku o wartości 50,00 zł , otrzymują: Emilia Mazurkiewicz, Agata Pluskota i Anna Łukawiecka. Filmowa relacja z losowania nagród (zakładka na naszej stronie - Filmy):http://www.biblioteka.chojnow.eu/majowe_losowanie,f2130,p1,fk.html*** Zadanie uczestników quizu to znalezienie klucza, który łączy 3 wymienione książki. W maju 2020 r. ogłosiliśmy 9 edycji quizu. Ogółem otrzymaliśmy 39 e-maili z odpowiedziami, w tym 30 było prawidłowych. Majowe zadania quizowe wraz z rozwiązaniami:
data publikacji: 2020-06-05 09:52
 
Literackie zgadywanki - odpowiedzi
Podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 14 maja br., zaprosiliśmy naszych młodszych czytelników do odgadnięcia 10. zagadek literackich. Propozycje zagadek zaczerpnęliśmy z książki „Materiały metodyczne do pracy z dziećmi"/ zebrała i oprac. Elżbieta Rychlicka, Maria Stemplowska - wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legnicy. A oto ich rozwiązania.
data publikacji: 2020-05-29 15:27
 
Quiz "Książka z kluczem" - 14
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? Joseph Bédier- "Tristan i Izolda"; Andrzej Perepeczko - "Dzika Mrówka pod żaglami"; Mark Twain - "Przygody Tomka Saweyera" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-29 10:49
 
Quiz "Książka z kluczem" - 13
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? Hans Christian Andersen - "Ole Zmruż Oczko"; Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"; Pamela L. Travers - "Mary Poppins" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-27 09:18
 
<< nowsze | 3  | 4  | 5  | 6  | 7 | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki