Katalog on-line

Aktualności

Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Przed świtem” (Leśmian)
Zapraszamy do posłuchania piosenki Kuby Michalskiego „Przed świtem”, jego własnej kompozycji do wiersza Bolesława Leśmiana: https://youtu.be/qKVJS0tr6YA ; Będziemy informować także o następnych utworach, kompozycjach do wierszy wielkich polskich poetów, które realizuje w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w ubiegłym zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2020-07-21 11:05
 
Bajkowy quiz "Dawno, dawno temu..." nr 3: Stoliczek braci Grimm
Lubisz bajki? Chcesz się sprawdzić ? Weź udział w cyklicznym bajkowym quizie „Dawno, dawno temu...”. Quiz adresowany jest do dzieci w wieku 7-9 lat z chojnowskich szkół podstawowych. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy w sierpniu 2020 r. atrakcyjne nagrody książkowe – po 3 książki w każdej edycji quizu. Odpowiedzi na zadania quizu należy przesłać mailem na adres: mbpchojnow.dzieci@gmail.com w terminie do 31 lipca 2020 r. W jednym mailu należy wysłać odpowiedzi dotyczące tylko jednej edycji quizu. Mail wysyła i podpisuje opiekun prawny uczestnika quizu. Zasady uczestnictwa w quizie są zamieszczone na naszej stronie internetowej: www.biblioteka.chojnow.eu – Aktualności, 06.07.2020 r., Bajkowy quiz „Dawno, dawno temu...” . Zadania quizu nr 3:
data publikacji: 2020-07-20 12:16
 
Galeria Pomysłów: Papierowy wachlarz
Dziś w naszej Galerii nauczymy się jak zrobić wachlarz z papieru, którym można się ochłodzić w upalne dni. Materiały: 2 kolorowe kartki z bloku technicznego A4, klej, nożyczki, czarny pisak i dwie listewki. Obie kartki trzeba przeciąć wzdłuż na pół i każdą część złożyć w harmonijkę. Czarnym flamastrem rysujemy małe kwiatki po obu stronach, następnie cztery części sklejamy ze sobą, aby powstała jedna. Na końcach sklejonej długiej harmonijki doklejamy listewki. Składamy w wachlarz. Możemy go jeszcze ozdobić na środku kółeczkiem innego koloru, może on być również pięknym kwiatem, który niespodziewanie zakwitł w nocy:)) Pomysł zaczerpnęliśmy z książki Catherine Woram i Polly Wreford : „Papier, nożyczki, klej”.
data publikacji: 2020-07-20 11:27
 
Kultura w sieci – słuchowisko dla dzieci „Opowieści babci Gruni”
Zapraszamy do oglądania i słuchania książki Edyty Zarębskiej „Opowieści babci Gruni”. Projekt został zrealizowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Kultura w sieci”, a słuchowisko powstało w studio Polskiego Radia Lublin (https://youtu.be/Woyf5r7qmtw). Co tydzień, od lipca do końca września, można zobaczyć i posłuchać kolejnej części (odcinka). Chcąc wzbudzić kreatywność maluchów, do każdej z kolejnych części będzie dołączana kolorowanka z bohaterami opowieści i innymi postaciami. Kolorowankę w postaci pliku JPG będzie można pobrać i wydrukować. Pojawi się również zadanie dla starszych dzieci, w którym trzeba będzie wykazać się pomysłowością twórczą. Przewidziane nagrody! Aby nie pominąć kolejnego odcinka wystarczy zaobserwować lub polubić stronę autorki na Facebooku "Śpiewająca Biblioteka": www.facebook.com/SpiewajacaBiblioteka
data publikacji: 2020-07-17 13:34
 
Bajkowy quiz "Dawno, dawno temu..." nr 2: Z kufra Hansa Christiana Andersena
Lubisz bajki? Chcesz się sprawdzić ? Weź udział w cyklicznym bajkowym quizie „Dawno, dawno temu...”. Quiz adresowany jest do dzieci w wieku 7-9 lat z chojnowskich szkół podstawowych. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy w sierpniu 2020 r. atrakcyjne nagrody książkowe – po 3 książki w każdej edycji quizu. Odpowiedzi na zadania quizu należy przesłać mailem na adres: mbpchojnow.dzieci@gmail.com w terminie do 31 lipca 2020 r. W jednym mailu należy wysłać odpowiedzi dotyczące tylko jednej edycji quizu. Mail wysyła i podpisuje opiekun prawny uczestnika quizu. Zasady uczestnictwa w quizie są zamieszczone na naszej stronie internetowej: www.biblioteka.chojnow.eu – Aktualności, 06.07.2020 r., Bajkowy quiz „Dawno, dawno temu...” . Zadania quizu nr 2:
data publikacji: 2020-07-13 11:31
 
<< nowsze | 3  | 4  | 5  | 6  | 7 | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki