Katalog on-line

Kalendarium - wydarzenia od dnia: 2019-05-25


XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: NIE Z TEJ Ziemi – wystawa z okazji 30-lecia Drukarni UNIFOT Gizeli i Andrzeja Bobików
Zapraszamy na wystawę DRUK NIE Z TEJ ZIEMI przedstawiającej prace drukarskie i wydawnictwa Drukarni UNIFOT Gizeli i Andrzeja Bobików. Wystawa została przygotowana z okazji 30-lecia działalności firmy. Właściciele Drukarni UNIFOT są chojnowianami znanymi ze swej aktywności zawodowej i społecznej. Za zaangażowanie na rzecz miasta Pan Andrzej został laureatem plebiscytu „Chojnowianin Roku 2000”. W 2014 roku Państwo Gizela i Andrzej otrzymali honorowy tytuł „Amicus Librorum - Przyjaciel Biblioteki”, przyznany przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej za wieloletnią, edytorską współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie, fachową pomoc i wspieranie działań biblioteki.
Firma UNIFOT powstała w 1989 r., początkowo jej główną działalnością były usługi fotograficzne i wideofilmowanie uroczystości rodzinnych. Po kilku latach pojawił się pomysł rozwinięcia o poligrafię. Obecnie UNIFOT doradza, projektuje i wykonuje: wszelkiego rodzaju pieczątki w oprawach COLOP, wizytówki, ulotki, foldery, kalendarze, katalogi, etykiety, zaproszenia, dyplomy, książki, opakowania. Prowadzi własne wydawnictwo. Wydaje współczesne widokówki Chojnowa, jak również reprinty dawnego Haynau. Zajmuje się pracami introligatorskimi.
Wystawę można obejrzeć do końca miesiąca, a jej finisaż odbędzie się 28.05.2019 r. o godz.18.00, wstęp wolny. Podczas spotkania prezentacja działalności drukarni i wideowspomnienia z promocji książek – Ewy Tarnowskiej „Ucieczka” oraz Stanisława Horodeckiego „Stare i nowe gawędy o Ziemi Chojnowskiej”.
miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie,
organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie,
start: 2019-05-06
koniec: 2019-05-31
 
później >>

  Biblioteczna Akademia Malucha - "W zdrowym ciele zdrowy duch": 22 maja, godz.11.00 *** NIE Z TEJ ZIEMI - wystawa z okazji 30-lecia Drukarni UNIFOT Gizeli i Andrzeja Bobików: maj 2019; finisaż: 28 maja 2019Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki