Katalog on-line

Kalendarium - wydarzenia od dnia: 2021-04-15


Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą"
Zapraszamy, jak co roku od dziesięciu już lat, na cykliczną wystawę „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Na wystawie zaprezentowane zostały różnorodne prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. Ponad 150 zielonych prac wykonanych przez 63. autorów ozdobiło hol biblioteki. Wiodącym tematem tegorocznej wystawy jest bowiem kolor zielony, co pięknie wpisuje się w nadchodzącą porę roku i choć za oknem jeszcze tego nie widać, w naszej Galerii jest już wiosennie. Oczywiście, ze względu na pandemiczne ograniczenia, oglądać ją można zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego obowiązującymi w bibliotece. Wystawa potrwa do końca kwietnia.
miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie,
organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1, Środowiskowy Dom Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chojnowie, Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy,
start: 2021-03-15
koniec: 2021-04-30
 
Światowy Dzień Czytania Tolkiena 2021: konkurs „Zaczarowany Las Toma Bombadila”
Dzień Czytania Tolkiena jest organizowany przez The Tolkien Society od 2003 roku. Odbywa się zawsze 25 marca, w dniu w którym sprzymierzone ludy Śródziemia odniosły zwycięstwo nad siłami zła – Mordorem. Tego dnia wielbiciele twórczości J. R. R. Tolkiena na całym świecie organizują różnego rodzaju imprezy.
W tym roku zapraszamy mieszkańców Chojnowa do konkursu - zabawy w wirtualnym Zaczarowanym Lesie Toma Bombadila. Ten legendarny Las jest pełen niebezpieczeństw. Odważni podróżnicy napotkają tam różnego rodzaju przeszkody, które zwodzą wędrowców.
Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody, oczywiście tolkienowskie.
Losowanie nagród odbędzie się 23 kwietnia 2021 r., w Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie,
organizator: Miejska Biblioteka Publiczna,
start: 2021-03-25
koniec: 2021-04-23
 
później >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki