Katalog on-line

Aktualności

Od 22 czerwca zmiana godzin otwarcia biblioteki, prowadzenie zapisu nowych Czytelników
Od 21 maja 2020 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach. Ze względu na ograniczenie transmisji koronawirusa, konieczne jest wprowadzenie takich zasad świadczenia usług bibliotecznych, by zarówno Czytelnicy, jak i pracownicy Biblioteki mieli poczucie bezpieczeństwa. Od 22 czerwca 2020 r. zmiana godzin otwarcia biblioteki, prowadzenie zapisu nowych Czytelników. Szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki:
data publikacji: 2020-06-19 12:35
 
Warto przeczytać w czerwcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Krzysztof Koziołek – „Nad Śnieżnymi Kotłami”; Anna Matwiejewa – „Przełęcz Diatłowa: tajemnica dziewięciorga” ; Grzegorz Musiał – „ Ja, Tamara”; Szymon Nowak – „Lekarz z Auschwitz: prawdziwa historia Józefa Bellerta, który zorganizował szpital dla prawie 5000 osób w największym obozie zagłady świata ”; Virgilia Sapieha „Amerykańska księżna: z Nowego Yorku do Siedlisk” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Sophie Anderson – „Dom na kurzych łapach”; Agnieszka Frączek – „Dziadki i dziatki, czyli o słowach starych i nowych”; Clive Gifford – „Historia kolorów”; Klaus Hagerup „O dziewczynce, która chciała ocalić książki”; Barbara Kosmowska „Gwiazda z pierwszego piętra”; Przemysław Wechterowicz „O pchle, co uczepila się kożucha”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-06-12 12:36
 
Galeria Pomysłów: Witrażowe motyle
Kolorowe motyle kojarzą nam się z latem, z ciepłem i z pachnącymi kwiatami. W naszej Galerii powstały witrażowe motylki i już usiadły na oknie, aby szybko, jeśli się je tylko otworzy, wylecieć na czerwcową łąkę. Aby wykonać takie motylki potrzebne będą kolorowe kartki ( w tym koniecznie jedna czarna), kolorowe bibułki, klej ,ołówek i nożyczki. Przydadzą się także małe nożyczki do paznokci. Korzystamy z szablonu lub sami rysujemy motyla na kartonie. Wycięty wzór odrysowujemy na czarnej kartce i wycinamy. Wycięte dziurki na skrzydełkach zaklejamy kolorową bibułą według swojego pomysłu. Motylki nie muszą być tylko czarne, jeśli tylko mamy fantazję, powstaną przepięknie kolorowe i ozdobią okna, tak jak w naszej bibliotece.
data publikacji: 2020-06-10 16:17
 
Podsumowanie majowej odsłony quizu „Książka z kluczem” i filmowa relacja z losowania nagród
3 czerwca br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbyło się kolejne losowanie nagród w quizie „Książka z kluczem". Nagrody, czyli e-karty prezentowe Empiku o wartości 50,00 zł , otrzymują: Emilia Mazurkiewicz, Agata Pluskota i Anna Łukawiecka. Filmowa relacja z losowania nagród (zakładka na naszej stronie - Filmy):http://www.biblioteka.chojnow.eu/majowe_losowanie,f2130,p1,fk.html*** Zadanie uczestników quizu to znalezienie klucza, który łączy 3 wymienione książki. W maju 2020 r. ogłosiliśmy 9 edycji quizu. Ogółem otrzymaliśmy 39 e-maili z odpowiedziami, w tym 30 było prawidłowych. Majowe zadania quizowe wraz z rozwiązaniami:
data publikacji: 2020-06-05 09:52
 
Literackie zgadywanki - odpowiedzi
Podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 14 maja br., zaprosiliśmy naszych młodszych czytelników do odgadnięcia 10. zagadek literackich. Propozycje zagadek zaczerpnęliśmy z książki „Materiały metodyczne do pracy z dziećmi"/ zebrała i oprac. Elżbieta Rychlicka, Maria Stemplowska - wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legnicy. A oto ich rozwiązania.
data publikacji: 2020-05-29 15:27
 
<< nowsze | 7  | 8  | 9  | 10  | 11 | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki