Katalog on-line

Aktualności

Quiz "Książka z kluczem" - 6
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Malwina Ferenz - "Życie pełne barw" 2. Iga Karst - "Zapach prawdy" 3. Agnieszka Lingas-Łoniewska - "Tylko raz w roku" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-01 10:58
 
Historyczna majówka
Początek maja i Święto Narodowe Trzeciego Maja to dobra okazja do sięgnięcia po książki o historii Polski. Proponujemy kilka pozycji wydanych w ostatnich latach, które posiadamy także w naszych zbiorach: Jolanta Bąk - „1000 ciekawostek o Polsce”, Marek Borucki - „Bohaterowie polskich powstań narodowych”, Małgorzata Hałyszyn-Dygas - „Perły, perełki Rzeczypospolitej. Prekursorzy, przedsiębiorcy, patrioci”, Anna Herbich - „Dziewczyny sprawiedliwe: Polki, które ratowały Żydów”, Kamil Janicki - „Niepokorne damy: kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę”, Iwona Kienzler - „Polki władczynie Europy”, Stanisław Koper – „Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP”, „Polscy bogowie wojny. Najwspanialsi dowódcy w dziejach”/ pod red. Kamila Janickiego, Stanisław Rosik - „Wortizlava. Czy Wrocław był(a) kobietą?: w tysiąclecie Kroniki Thietmara”, Agnieszka Teterycz-Puzio - „Zamachy na Piastów”, Witold Urbanowicz – „As. Wspomnienia legendarnego dowódcy Dywizjonu 303”.
data publikacji: 2020-04-30 16:08
 
Od 4 maja można otwierać biblioteki
Na podstawie decyzji Rady Ministrów o wprowadzeniu od 4 maja 2020 r. II etapu odmrażania gospodarki, biblioteki mogą zostać otwarte. Decyzję o otwarciu biblioteki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organizatorem po konsultacji z sanepidem. Powinna ona zostać podjęta, kiedy biblioteka będzie przygotowana do bezpiecznego funkcjonowania w czasie epidemii. Informacja o terminie otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie będzie zamieszczona w bibliotece oraz na stronie internetowej biblioteki: biblioteka.chojnow.eu
data publikacji: 2020-04-30 10:56
 
Quiz "Książka z kluczem" - 5
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Joanna Olech - "Pompon w rodzinie Fisiów" 2. Christopher Paolini - "Eragon" 3. Joanna Porazińska  - "Szewczyk Dratewka" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w kwietniu są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w kwietniu należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 30 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-04-29 15:21
 
Biblioteczne to i owo: spotkaj się on-line ze swoimi ulubionymi pisarzami
Zajrzyj na Facebooka i spotkaj się ze swoimi ulubionymi pisarzami. Trwają jeszcze spotkania autorskie on-line – w ramach organizowanego przez Agencję Autorską cyklu „Opowieści w czasach zarazy” oraz organizowanego przez Unię Literacką cyklu „Ul z książkami”. Informowaliśmy o tych literackich przedsięwzięciach w naszych aktualnościach w dniu 20.03.2020 r. - „Zostań w domu: Darmowe książki, spotkania i wystawy w Internecie” (lista stron www przygotowana przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu). W najbliższych dniach odbędą się spotkania m.in. z Michałem Łuczakiem, Agatą Tuszyńską, Elżbietą Pałasz i Dorotą Masłowską.
data publikacji: 2020-04-28 22:45
 
<< nowsze | 7  | 8  | 9  | 10  | 11 | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | 17  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki