Katalog on-line

Aktualności

Podsumowanie majowej odsłony quizu „Książka z kluczem” i filmowa relacja z losowania nagród
3 czerwca br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbyło się kolejne losowanie nagród w quizie „Książka z kluczem". Nagrody, czyli e-karty prezentowe Empiku o wartości 50,00 zł , otrzymują: Emilia Mazurkiewicz, Agata Pluskota i Anna Łukawiecka. Filmowa relacja z losowania nagród (zakładka na naszej stronie - Filmy):http://www.biblioteka.chojnow.eu/majowe_losowanie,f2130,p1,fk.html*** Zadanie uczestników quizu to znalezienie klucza, który łączy 3 wymienione książki. W maju 2020 r. ogłosiliśmy 9 edycji quizu. Ogółem otrzymaliśmy 39 e-maili z odpowiedziami, w tym 30 było prawidłowych. Majowe zadania quizowe wraz z rozwiązaniami:
data publikacji: 2020-06-05 09:52
 
Literackie zgadywanki - odpowiedzi
Podczas XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 14 maja br., zaprosiliśmy naszych młodszych czytelników do odgadnięcia 10. zagadek literackich. Propozycje zagadek zaczerpnęliśmy z książki „Materiały metodyczne do pracy z dziećmi"/ zebrała i oprac. Elżbieta Rychlicka, Maria Stemplowska - wydanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legnicy. A oto ich rozwiązania.
data publikacji: 2020-05-29 15:27
 
Quiz "Książka z kluczem" - 14
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? Joseph Bédier- "Tristan i Izolda"; Andrzej Perepeczko - "Dzika Mrówka pod żaglami"; Mark Twain - "Przygody Tomka Saweyera" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-29 10:49
 
Quiz "Książka z kluczem" - 13
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? Hans Christian Andersen - "Ole Zmruż Oczko"; Aleksander Kamiński - "Kamienie na szaniec"; Pamela L. Travers - "Mary Poppins" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-27 09:18
 
Galeria Pomysłów: Bukiet na Dzień Matki
Dzisiaj w Galerii Pomysłów podajemy dwa przykłady na prezent dla mamy – laurki z przestrzennym bukietem kwiatów. Aby je wykonać nie potrzeba dużo, wystarczą zręczne ręce, kolorowy papier, nożyczki i klej. Z barwnych kartek wycinamy kółka i nacinamy je spiralnie. Możemy też ponacinać tak inne kształty np. serca lub tulipany. Układając bukiet przyklejamy tylko końcówki spirali. Na wazonik wycinamy trzy jednakowe kształty, jeden przyklejamy, a dwa pozostałe składamy na pół. Zgiętą krawędź smarujemy klejem i wklejamy na środku już przyklejonego papierowego wazonika. Listeczki dowolnie zaginamy i przyklejamy tylko część listka. A druga laurka jest prosta - jej urok to serca złożone na pół i przyklejone jak płatki kwiatów. Każdy własnoręcznie wykonany prezent jest unikatowy i najbardziej ceniony. Czy będzie to jeden kwiat czy cały bukiet- nieważne! Najważniejsza jest pamięć i miłość. Mama to doceni na pewno :))
data publikacji: 2020-05-26 13:37
 
<< nowsze | 6  | 7  | 8  | 9  | 10 | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki