Katalog on-line

Aktualności

Bajkowy quiz „Dawno, dawno temu..."
Lubisz bajki? Chcesz się sprawdzić ? Weź udział w cyklicznym bajkowym quizie „Dawno, dawno temu...". Quiz adresowany jest do dzieci w wieku 7-9 lat z chojnowskich szkół podstawowych. Zadania quizu będą zamieszczane co tydzień: 6, 13, 20 i 27 lipca 2020 r. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy w sierpniu 2020 r. atrakcyjne nagrody książkowe - po 3 książki w każdej edycji quizu. Odpowiedzi na zadania quizu należy przesłać mailem na adres: mbpchojnow.dzieci@gmail.com w terminie do 31 lipca 2020 r. W jednym mailu należy wysłać odpowiedzi dotyczące tylko jednej edycji quizu. Mail wysyła i podpisuje opiekun prawny uczestnika quizu. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-07-06 11:12
 
Wystawa Tadeusza Rybczyńskiego "Podążając za marzeniami"
Zapraszamy na wystawę fotograficzną Tadeusza Rybczyńskiego „Podążając za marzeniami”, na której zostało zaprezentowanych kilkadziesiąt zdjęć ilustrujących jego pasje. Z powodu koronawirusa zmieniliśmy termin wystawy i można ją oglądać w Galerii Młodych, z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad funkcjonowania biblioteki, w terminie: lipiec – sierpień 2020 r. Tadeusz Rybczyński - założyciel amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów”, miłośnik zwierząt, przyrody i lasu oraz samotnych górskich wędrówek z elementami Bushcraftu (w tym nocleg pod gwiazdami). Autor relacji ze swoich wojaży o nazwie "Wędrówki z Karelczykiem", kierujący się mottem "Żyję by się włóczyć, włóczę się by żyć...”. Pomysłodawca akcji charytatywnej "Z Chojnowa na Śnieżkę, piechotą dla Ewy" jak i "Z niepełnosprawną na szczyty". Biegacz i miłośnik zimowych kąpieli. Autor wystawy zaprasza także na strony: https://pl-pl.facebook.com/KlubPsichZaprzegowSforaChojnow/ ; https://www.facebook.com/pages/category/Local---Travel-Website/W%C4%99dr%C3%B3wki-z-Karelczykiem-108531444142583/ oraz https://www.instagram.com/samotny_wedrowiec/
data publikacji: 2020-07-01 17:01
 
Konkurs literacki "Książkowe rymowanki"
W ramach naszego wakacyjnego przedsięwzięcia „Wakacje z Biblioteką on-line” zapraszamy uczniów z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 9-12 lat do uczestnictwa w konkursie literackim „Książkowe rymowanki”. Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki zachęcającej do czytania książek. Rymowanka, czyli rymowany wierszyk, może mieć dowolną objętość. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie 3 rymowanki. Prace konkursowe należy przesłać mailem na adres Działu dla Dzieci i Młodzieży: mbpchojnow.dzieci@gmail.com w terminie do 10 sierpnia 2020 r. Mail wysyła i podpisuje opiekun prawny uczestnika konkursu. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu:
data publikacji: 2020-07-01 13:49
 
Galeria Pomysłów: Biedroneczka Siedmiokropka
Biedroneczko, leć do nieba.... Do naszej Galerii Pomysłów przyleciały dwie biedronki. Do Was też mogą przylecieć, tylko potrzebne są chęci i trochę różnych materiałów: klej , nożyczki, ołówek, cyrkiel oraz papier czarny i czerwony, no i oczywiście oczka. Na czerwonej kartce rysujemy cyrklem koło o dowolnej wielkości. Na czarnej również kolo, takiej samej wielkości i dodajemy jeszcze jedno mniejsze, które będzie głową biedronki. Po wycięciu głowę odginamy i przyklejamy oczka. Z drugiej czerwonej kartki wycinamy 8 pasków o szerokości około 1,5 cm. Paski przyklejamy na przemian do czerwonego kółka i powstałą kopułę naklejamy na czarny kontur. Potrzebne nam będą jeszcze kropeczki, więc rysujemy siedem kółeczek, wycinamy i przyklejamy na biedronce, żeby była prawdziwą Siedmiokropką. Oczywiście nasza biedronka będzie bardzo ucieszona, gdy obok niej stanie jeszcze jedna, więc kochani - do dzieła!
data publikacji: 2020-06-30 14:15
 
Wakacje z Biblioteką on-line
Zapraszamy dzieci z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 7-12 lat do uczestnictwa w zajęciach „Wakacje z Biblioteką on-line”. W tym roku z powodu koronawirusa wakacyjne spotkania nie będą odbywać się w siedzibie biblioteki, ale zaglądajcie na naszą stronę internetową (www.biblioteka.chojnow.eu) i bądźcie z nami!
data publikacji: 2020-06-26 12:11
 
<< nowsze | 6  | 7  | 8  | 9  | 10 | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki