Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wystawa Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”

Zapraszamy na wystawę Jadwigi Stopy, która po ciężkiej chorobie odeszła od nas w grudniu ubiegłego roku. Po raz trzeci prezentujemy jej prace w Galerii Młodych. W 2016 roku mogliśmy oglądać jej plastyczne dokonania na wystawie „Skrzydlate i kudłate”, a trzy lata później na wystawie „Zamki i pałace”. Jadzia swoje artystyczne pasje realizowała w różnorodny sposób. M.in. działała w Gildii Artystów Chojnowa, śpiewała w Chojnowskim Chórze SKORANTA. Rozpoczęła także studia podyplomowe na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, które z powodu choroby musiała przerwać, ale pierwszy z dwóch lat ukończyła z wyróżnieniem. Finisaż wystawy „Geometria uczuć” odbędzie się 17 marca o godz.18.00 (wstęp wolny), a wystawa potrwa do końca marca 2023 r.

2023-02-02 13:07

Bajki Babuni

24 stycznia odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka w Chojnowie „Słoneczko”. Tym razem nasi najmłodsi czytelnicy wysłuchali opowiadania „Wilk i siedem koźlątek” z książki „Bajki Babuni” w adaptacji Karine Laurent. Dzieci wykleiły także laurki dla swoich kochanych Babć i Dziadków. A zabawy na podstawie płyty „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy” dostarczyły im wielu emocji i radości.

2023-02-02 12:59

Ferie z Biblioteką

Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat na zajęcia "Zimowe harce w bibliotece". Na wszystkie zajęcia - z wyjątkiem spotkania autorskiego i przedstawienia teatralnego - obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Zapisów na zajęcia dokonują wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni dziecka. Zapisy przyjmujemy od 6 lutego 2023 r. Więcej informacji: Dział dla Dzieci i Młodzieży, tel. 76 818 83 46

2023-01-26 15:01

Warto przeczytać w styczniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Ryszard Abraham – „Himilsbach. Ja to chętnie napiłbym się kawy”; Mariana Leky – „Sen o okapi”; Jan Miodek – „Polszczyzna : 200 felietonów o języku”; Walter Mosley – „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya”; Julian Sancton – „Obłęd na krańcu świata. Wyprawa statku Begica w mrok antarktycznej nocy”; Ziemowit Szczerek – „Wymyślone miasto Lwów” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Aleksandra Charęzińska, Olga Majewska – „Wierszyki masażyki i inne zabawy sensoryczne”; Evelina Daciute – „Szczęscie to lis”; Gregoire Mabire, Jessica Martinello – „Nawet potwory sprzątają”; Łucja Malec-Kornajew – „Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce”; Jordi Palet – „O wilku, który nia zjadł nikogo”; Krzysztof Zapotoczy – „Kot Marian i odwiedzacze”
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-01-19 14:02

Ogłoszenie w sprawie zatrudnienia

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie zatrudni na stanowisko bibliotekarza:

2023-01-18 16:08


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki