Katalog on-line

Aktualności

XVII Ogółnopolski Tydzień Bibliotek - Galeria Pomysłów: Kwiaty dla Biblioteki
Z okazji przypadającego od 8 do 15 maja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w Galerii Pomysłów zakwitły niecodzienne kwiaty. Aby je wykonać potrzebne są kolorowe kartki z bloku technicznego, ołówek, cyrkiel, nożyczki i klej. Kartki tniemy na paski o szerokości 3 cm i każdy pasek sklejamy końcami. Rysujemy kółeczka o dowolnej wielkości, które po wycięciu będą środkami kwiatów. Na posmarowane klejem kółka układamy papierowe płatki kwiatów i sklejamy. W ten sposób powstanie piękny przestrzenny kwiat. Pomysł jest prosty i tylko od nas zależy, jakiego koloru będą to kwiaty i czy powstanie z nich bukiet. A dla naszej chojnowskiej biblioteki i nas bibliotekarek, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, rozkwitły kremowe, różowe i liliowe :)) Kolejne etapy pokazane są na zdjęciach:
data publikacji: 2020-05-08 21:15
 
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 - 15 maja 2020
Rozpoczyna się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Chcemy, podobnie jak w latach ubiegłych, świętować razem z chojnowskimi Czytelnikami to nasze wspólne święto. Nie możemy się jeszcze spotkać w bibliotece, ale zapraszamy na stronę internetową MBP: biblioteka.chojnow.eu. Już dzisiaj zaprezentujemy specjalne, okolicznościowe wydanie Galerii Pomysłów, a niebawem literackie niespodzianki i filmowa relacja z losowania nagród kwietniowej odsłony quizu „Książka z kluczem”. Bądźcie z nami, również w tych najbliższych majowych dniach! Bardzo dziękujemy Mieszkańcom i Burmistrzowi Miasta Chojnowa za przemiłe życzenia z okazji dzisiejszego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło brzmi: "Zasmakuj w bibliotece". Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór następująco: Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.
data publikacji: 2020-05-08 18:18
 
Quiz "Książka z kluczem" - 8
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Adam Bahdaj - "Telemach w dżinsach", 2. Krystyna Berwińska - "Con amore", 3. Zofia Chądzyńska - "Przez ciebie, Drabie!" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-08 11:28
 
Quiz "Książka z kluczem" - 7
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Pavel Kohout - „Kacica”, 2. Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda - „Małodobry”, 3. Karen Robards - „Winna” ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-06 17:36
 
Galeria Pomysłów: Bocian z kółeczek
Przyleciały już bociany.... W dzisiejszej odsłonie naszej Galerii Pomysłów zrobimy bociana z kolorowych kółeczek. Materiały - kartki: czerwona, biała, zielona i niebieska oraz ołówek z cyrklem, klej i nożyczki. Aby zrobić bociana potrzebne będą nam kółeczka: 2 białe o średnicy 8 cm, 2 białe o śr. 5 cm, 4 białe o śr. 3,5 cm, 2 czarne o śr. 5 cm, 1 czerwone o śr. 5 cm, 5 czerwonych o śr. 3,5 cm, 5 zielonych o śr. 3,5cm. Kółeczka składamy wg wzoru i układamy tak, aby powstał bocian. Kolejne etapy pokazane są na zdjęciach. Wesołej wiosennej zabawy!
data publikacji: 2020-05-05 18:08
 
<< nowsze | 6  | 7  | 8  | 9  | 10 | 11  | 12  | 13  | 14  | 15  | 16  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki