Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Amicus Librorum 2023

Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. W tym roku do grona wyróżnionych tym tytułem dołączyła Emilia Grześkowiak – redaktor naczelna „Gazety Chojnowskiej”, zgłoszona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Pani Emilia została doceniona za aktywną, wieloletnią współpracę w zakresie promocji działalności chojnowskiej biblioteki.
Uroczystość wręczenia Amicus Librorum odbyła się 21 listopada 2023 roku w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej. Połączono ją ze spotkaniem z Mieczysławem Gorzką, autorem kryminałów, w tym cyklu z komisarzem Marcinem Zakrzewskim: „Martwy sad”, „Iluzja”, „Totentanz”, „Polowanie na psy”, „Dziewięć”, „Ostatni świt”. Pisarz opowiadał m.in. o pracy nad tworzeniem nowych wątków, bohaterów i miejsc akcji.

Pani Emilii zaszczytnego tytułu pogratulowaliśmy także w Chojnowie – 24 listopada na spotkaniu z Pawłem Wróblem „Wakacje na dwóch kółkach 2023”.

2023-11-25 12:14

Zacznij od nowa z nordic walking

Z inicjatywy Piotra Pabisa 16 listopada odbyło się spotkanie z Aleksandrem Wilanowskim, jednym z pierwszych instruktorów nordic walkingu w Polsce, autorem książek „Nordic walking dla każdego” i ostatnio wydanej „Nordic walking razem”. Na spotkaniu pojawiło się sporo osób z grupy „Kijowe Kroki” - założonej przez Piotra Pabisa we wrześniu br. w ramach projektu „Kijowe Kroki. Nordic walking w Chojnowie”. Dużym sukcesem jest to, że ponad pięćdziesięciu chojnowian uczestniczy w tym projekcie, a pięcioro z nich ukończyło już szkolenie instruktorskie. I to właśnie od certyfikatów dla nowych instruktorów, które wręczyła Paulina Ruta - prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking (z pochodzenia chojnowianka!) - rozpoczęło się nasze spotkanie. A certyfikaty otrzymali: Elżbieta Bernasiewicz, Alina Ginko, Teresa Kern, Piotr Pabis i Jolanta Szymkiewicz.

Podczas świetnie prowadzonej przez Piotra Pabisa rozmowy, Aleksander Wilanowski opowiadał m.in. o początkach swojej przygody z nordic walking i o tym, jak pisał swoje książki. Fascynująco przekonywał, że każdy z nas może rozpocząć swoją przygodę z kijami, nie ma ograniczeń ani wiekowych, ani sprawnościowych.
I zawsze warto w swoim życiu zacząć coś nowego – dobrym pomysłem jest także nordic walking. Bardzo pomocne mogą być w tym napisane przez niego książki, w których ciekawie zaprezentował wszystko, co w tej formie rekreacji najważniejsze, poczynając od sprzętu poprzez technikę i odżywianie po ćwiczenia i treningi.
Obie pozycje można wypożyczyć w naszej bibliotece - warto!

2023-11-24 12:31

Realizacja dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała w 2023 roku dotację w kwocie 14 598,00zł.

Nazwa zadania: Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0

2023-11-23 15:44

Od 22 listopada biblioteka nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów

Z powodu inwentaryzacji zbiorów biblioteka będzie nieczynna od 22 listopada do 13 grudnia 2023 r. Planowany termin otwarcia biblioteki może ulec zmianie. Informacja o dokładnym terminie otwarcia będzie zamieszczona w siedzibie biblioteki oraz na stronie www.

Termin zwrotu zbiorów, które powinny być zwrócone w okresie zamknięcia biblioteki, jest przedłużony do 31 grudnia 2023 r. Za okres zamknięcia biblioteki z powodu inwentaryzacji nie będzie pobierana opłata za niezwrócenie zbiorów w terminie.

2023-11-22 15:28

Spotkanie z Pawłem Wróblem ”Wakacje na dwóch kółkach 2023”

Zapraszamy na spotkanie z chojnowianinem Pawłem Wróblem „Wakacje na dwóch kółkach 2023”: 24.11.2023, godz.17.00, wstęp wolny.

Paweł Wróbel ma wiele pasji, uwielbia podróże rowerowe, wędrówki górskie, wędkarstwo. Jest wyjątkowym obserwatorem otaczającego nas świata – kilka razy prezentował swoje zdjęcia na wystawach w naszej Galerii Młodych.
W 2018 roku uhonorowany tytułem „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”, przyznawanym przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego.

2023-11-16 15:51


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki