Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w kwietniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Kristin Hannah - „Zimowy ogród”, Manula Kalicka - „Jej drugie życie”, Karolina Kuszyk - „Poniemieckie”, Roman Warszewski – „Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Emilia Becker - „Pamiętniki marzeń”, Justyna Drzewicka - „Ratownicy czasu”, Barbara Castro Urio - „Kotki idą spać”, Martin Widmark - „Długa wędrówka”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-04-06 22:08
 
„Dekoracje Wielkanocne” z upominkiem dla najbliższych
Choć na naszych tradycyjnych zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne” w tym roku nie możemy się spotkać w bibliotece, zapraszamy dzieci i dorosłych do artystycznej zabawy z papierem, nożyczkami i klejem w domu. W Internecie jest dużo pięknych pomysłów - zaczerpnęliśmy z nich, dodając coś od siebie. Wykonane ozdoby mogą stanowić wyjątkowy upominek dla bliskich, również zadedykowany im w formie przesłanego zdjęcia. Do wykonania żółtego kurczaczka potrzebne są dwie kartki żółte oraz biała i czerwona. Żółte przecinamy wzdłuż i powstałe cztery części składamy w harmonijkę. Sklejamy tak, by powstało harmonijkowe koło. Z białej kartki wycinamy mniejsze koło i skrzydełka, a z czerwonej grzebień, dziób i łapki. Oczywiście potrzebne będę też oczka. Wszystko pięknie naklejamy i powstaje śmieszny kurczak. Podobnie wykonujemy zajączka. Na koszyczek z kwiatkami potrzebny jest zielony karton i kolorowy papier, z którego wytniemy kwiatki.
data publikacji: 2020-04-03 23:06
 
Od 1 kwietnia na Legimi dostępne także audiobooki
Od 1 kwietnia nasi czytelnicy korzystający z bezpłatnego kodu dostępu do e-booków w Legimi, mogą także słuchać audiobooków pobranych z platformy Legimi. W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem i zamknięciem biblioteki kody dostępu do Legimi można otrzymać drogą mailową. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com ; W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. Czas oczekiwania na wydanie kodu: do ok. 2 dni. Szczegółowe informacje korzystania z Legimi - w zakładce na naszej stronie.
data publikacji: 2020-04-01 12:25
 
Kody dostępu do e-booków w Legimi i IBUK Libra można pobrać pocztą elektroniczną
Informujemy naszych czytelników, że w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem i zamknięciem biblioteki kody dostępu do Legimi oraz IBUK Libra można otrzymać drogą mailową. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com ; W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. Czas oczekiwania na wydanie kodu: do ok. 2 dni. Szczegółowe informacje korzystania z Legimi (60 000 e-booków) i IBUK Libra (2 500 e-booków) - w zakładkach na naszej stronie.
data publikacji: 2020-03-26 13:12
 
Legimi: bezpłatny dostęp do 60 000 e-booków
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie przystąpiła do projektu „Legimi na Dolnym Śląsku", w którym uczestniczy kilkadziesiąt bibliotek publicznych z naszego województwa. Projekt polega na wspólnym zakupie licencji uprawniającej do korzystania z elektronicznych wersji publikacji udostępnionych przez Legimi sp. z o.o. Czytelnicy zapisani do naszej biblioteki lub do którejkolwiek z bibliotek uczestniczących w projekcie mogą mieć dostęp do wielu nowości i bestsellerów z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać za darmo na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. W obecnej sytuacji związanej z koronawirusem i zamknięciem biblioteki kody dostępu do Legimi nasi czytelnicy mogą otrzymać drogą mailową. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com ; W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. Czas oczekiwania na wydanie kodu: do ok. 2 dni. Szczegółowe informacje w zakładce Legimi:
data publikacji: 2020-03-26 13:09
 
<< nowsze | 10  | 11  | 12  | 13  | 14 | 15  | 16  | 17  | 18  | 19  | 20  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki