Katalog on-line

Aktualności

Podziękowania dla PUHP EKSPORT IMPORT Czesław Piątek
Bardzo dziękujemy Panu Czesławowi Piątkowi, właścicielowi chojnowskiej firmy PUHP EKSPORT IMPORT Czesław Piątek, za bezpłatne przekazanie opakowań kartonowych, które są niezbędne - po otwarciu biblioteki - do zapewnienia odpowiedniej obsługi czytelników. (grafika do informacji: https://pixabay.com/pl/illustrations/karton-pude%C5%82ko-magazyn-adobe-3335546/ )
data publikacji: 2020-05-12 13:13
 
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: podsumowanie kwietniowej odsłony quizu „Książka z kluczem” i filmowa relacja z losowania nagród
8 maja br. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbyło się pierwsze losowanie nagród w quizie „Książka z kluczem". Nagrody, czyli e-karty prezentowe Empiku o wartości 50,00 zł , otrzymują: Izabela Grządkowska, Anna Łukawiecka i Emilia Mazurkiewicz. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy zainteresowanych na majowe edycje konkursu. Filmowa relacja z losowania nagród (zakładka na naszej stronie - Filmy): http://www.biblioteka.chojnow.eu/ksiazka_z_kluczem_-_losowanie,f2128,p1,fk.html ***Zadanie uczestników quizu to znalezienie klucza, który łączy 3 wymienione książki. W kwietniu 2020 r. ogłosiliśmy 5 edycji quizu. Ogółem otrzymaliśmy 17 e-maili z odpowiedziami, w tym 12 było prawidłowych. Kwietniowe zadania quizowe wraz z rozwiązaniami:
data publikacji: 2020-05-11 20:36
 
XVII Ogółnopolski Tydzień Bibliotek - Galeria Pomysłów: Kwiaty dla Biblioteki
Z okazji przypadającego od 8 do 15 maja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w Galerii Pomysłów zakwitły niecodzienne kwiaty. Aby je wykonać potrzebne są kolorowe kartki z bloku technicznego, ołówek, cyrkiel, nożyczki i klej. Kartki tniemy na paski o szerokości 3 cm i każdy pasek sklejamy końcami. Rysujemy kółeczka o dowolnej wielkości, które po wycięciu będą środkami kwiatów. Na posmarowane klejem kółka układamy papierowe płatki kwiatów i sklejamy. W ten sposób powstanie piękny przestrzenny kwiat. Pomysł jest prosty i tylko od nas zależy, jakiego koloru będą to kwiaty i czy powstanie z nich bukiet. A dla naszej chojnowskiej biblioteki i nas bibliotekarek, w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek, rozkwitły kremowe, różowe i liliowe :)) Kolejne etapy pokazane są na zdjęciach:
data publikacji: 2020-05-08 21:15
 
XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 - 15 maja 2020
Rozpoczyna się XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Chcemy, podobnie jak w latach ubiegłych, świętować razem z chojnowskimi Czytelnikami to nasze wspólne święto. Nie możemy się jeszcze spotkać w bibliotece, ale zapraszamy na stronę internetową MBP: biblioteka.chojnow.eu. Już dzisiaj zaprezentujemy specjalne, okolicznościowe wydanie Galerii Pomysłów, a niebawem literackie niespodzianki i filmowa relacja z losowania nagród kwietniowej odsłony quizu „Książka z kluczem”. Bądźcie z nami, również w tych najbliższych majowych dniach! Bardzo dziękujemy Mieszkańcom i Burmistrzowi Miasta Chojnowa za przemiłe życzenia z okazji dzisiejszego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło brzmi: "Zasmakuj w bibliotece". Autorem hasła jest Mariusz Nakielny, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, który uzasadniania wybór następująco: Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.
data publikacji: 2020-05-08 18:18
 
Quiz "Książka z kluczem" - 8
Co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki? 1. Adam Bahdaj - "Telemach w dżinsach", 2. Krystyna Berwińska - "Con amore", 3. Zofia Chądzyńska - "Przez ciebie, Drabie!" ***Zapraszamy do uczestnictwa w cyklicznym quizie „Książka z kluczem" ogłaszanym w środy i piątki. Zadaniem uczestników jest odpowiedź, co jest kluczem, czyli co łączy 3 wymienione książki. Kluczem może być np. miejsce akcji, bohater literacki, rekwizyt, a nawet kolor okładki. Można uczestniczyć w dowolnej liczbie edycji quizu. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody - w maju są to 3 e- karty prezentowe Empiku o wartości 50,- zł. Odpowiedzi na zadania quizowe ogłoszone w maju należy przesłać na adres: mbpchojnow.gromadzenie@gmail.com w terminie do 31 maja 2020 r. Szczegółowe informacje:
data publikacji: 2020-05-08 11:28
 
<< nowsze | 10  | 11  | 12  | 13  | 14 | 15  | 16  | 17  | 18  | 19  | 20  | starsze >>

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach.

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki