Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wakacje z Bblioteką 2022: 08-12.08.2022

Zakończyliśmy ostatni tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie. Tym razem wybraliśmy się z dziećmi w przestrzeń kosmiczną. Pierwszego dnia zajęć- 8 sierpnia - wyruszyliśmy w niezwykłą podróż z sondą kosmiczną New Horizons, która zabrała nas w stronę Plutona. Po zapoznaniu się z historią tej ekspedycji dzieci wykonały własne sondy, które wyruszyły zbadać cały Układ Słoneczny. Następnego dnia przeżywaliśmy „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” na podstawie książki Pawła Wakuły. Atrakcją tego dnia było przedstawienie teatralne „Szkoła Pana Kleksa”. Aktorzy z teatru „Blaszany Bębenek” przedstawili historię dwunastoletniego Adasia, który za namową szpaka Mateusza zostaje umieszczony w szkole Pana Kleksa, tam pobiera nauki i przeżywa wiele przygód. W środę dzieci z radością budowały statki i promy kosmiczne, żeby móc polecieć na Księżyc na kosmiczne urodziny. Ale jak je tam zorganizować ? To nie zmartwienie, wszystkie potrzebne informacje zawarte są w książce Joyce Lapin „Kosmiczne urodziny! Lecimy na Księżyc”. Czwartek i piątek to dalsze zwiedzanie kosmosu. Po przeczytaniu książki „Tu jesteśmy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich oraz książki Carole Stott „Gwiazdy migocą”, dowiedzieliśmy się wielu informacji na temat Układu Słonecznego, planet, gwiazd, wypraw kosmicznych, rakiet, promów i co jest tak naprawdę potrzebne, by zostać astronautą. W czwartek dzieci wykonywały rakiety, a w piątek stroje kosmiczne, które zostały zaprezentowane na pokazie gwiezdnej mody. Oprócz zajęć plastycznych, nie zabrakło w czasie tego tygodnia kosmicznych zabaw : przejścia po Drodze Mlecznej, zabawy z piłką „Słońce parzy” czy też „Raz, dwa ,trzy -Ufoludek patrzy”. Kosmiczny tydzień ,który trwał od 8 do 12 sierpnia, bardzo szybko zleciał, niemal z prędkością światła:). Dzieci z uśmiechami wróciły z kosmosu na naszą kochaną Ziemię i do codzienności, obiecując powrót do biblioteki na zajęcia w czasie ferii zimowych.

2022-08-17 12:55

Wakacje z Biblioteką 2022: 04-08.07.2022

Pierwszy tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną w Chojnowie, który trwał od 4 do 8 lipca, upłynął pod hasłem „Przygody na Dzikim Zachodzie”. Pierwszego dnia wyruszyliśmy z dziećmi przez tunel czasu na Dziki Zachód. Obowiązkowo trzeba było zdać dwie sprawności: przyklejanie gwiazdy szeryfa do kapelusza z zawiązanymi oczami i wymyślenie kowbojskiego imienia. Po zapoznaniu się z wyglądem kowboja - na podstawie książek Signe Seiler „Dziki Zachód” i Jean-Louis Rieupeyrout „W czasach podboju Dzikiego Zachodu”- dzieci wyklejały kowbojskie kolaże. Następnego dnia wyruszyliśmy konno przez prerię zapoznając się z zaganianiem bydła, ciężką pracą kowboja. Nasi kowboje próbowali również swoich sił w różnych zadaniach zręcznościowych: rzut lassem, przeciąganie liny, rzut kapeluszem do celu, nauka kowbojskiego tańca oraz kowbojskie kalambury. Ostatnie dni wakacyjnych zajęć były dniami indiańskimi. Dzieci wykonywały kolorowe pióropusze i totemy, a wioska indiańska, którą utworzyły z różnorodnych materiałów, przeniosła nas w dawne czasy na Dziki Zachód.

2022-07-18 15:08

Bajki pod Słoneczkiem: "Przyjście lata": 21.06.2022

W Żłobku Miejskim „Słoneczko” w Chojnowie 21 czerwca Tygryski powitały pierwszy dzień lata. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy nawiązujących do tej pory roku - utwory „Przyjście lata” Jana Brzechwy, „Babki z piasku” Agnieszki Frączek i „Tato, już lato!” Anny Wareckiej zachęciły naszych małych czytelników do wyklejenia kolorowej letniej łąki. A potem wyruszyliśmy na wymarzone wakacje pociągiem przez góry, lasy i prosto nad morze. Na zakończenie pożegnaliśmy się ulubioną zabawą „Baloniku nasz malutki”, życzyliśmy sobie miłego wypoczynku i zaprosiliśmy dzieci oraz ich rodziców do odwiedzania naszej biblioteki.

2022-06-27 15:51

Wzorowy Czytelnik 2022: 15.06.2022

15 czerwca br. w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość przyznania tytułu Wzorowego Czytelnika. W roku 2022 tytuł ten otrzymało 25 młodych czytelników z bibliotek publicznych miasta i powiatu legnickiego. Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie reprezentował nasz czytelnik Mateusz Pisarski, uczeń z kl. V b Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas uroczystego spotkania laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową : Rainer Köthe – „Eksperymenty. Księga młodych odkrywców”. Szczególnym upominkiem był pokaz iluzjonisty Michała Sośniaka oraz mini warsztaty kuglarskie.

2022-06-27 15:27

Galeria Młodych: Wystawa "Zatrzymać czas": czerwiec - lipiec 2022

Wystawa „Zatrzymać czas" zorganizowana z okazji 15.lecia Galerii Młodych, prezentująca zdjęcia sześciu chojnowskich fotografików, którzy już kiedyś - w ciągu tych piętnastu lat - pokazywali w bibliotece swoje prace: Marty Kondrackiej, Dariusza Matysa, Kamila Szlegiera, Pawła Wróbla, Rafała Wyciszkiewicza i Krzysztofa Wyskockiego. 9 czerwca 2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Zatrzymać czas", podczas którego autorzy zdjęć opowiadali o swojej fotograficznej pasji, a także o trudnym wyborze fotografii na tę zbiorową prezentację. Przedstawiliśmy także 15.letnią działalność Galerii Młodych, podziękowaliśmy za wspólne jej tworzenie.

2022-06-20 15:21


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki