Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Kampania edukacyjna "Robak" w naszej bibliotece!

Projekt edukacyjny "Robak" zorganizowany w 190. rocznicę wydania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza realizowany będzie m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Dzięki udziałowi pracownika MBP - Pani Anny Kopyry - w warsztatach edukacyjnych we Wrocławiu - uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję rozegrać niejedną partię z wykorzystaniem gry planszowej, która pozwoli młodym czytelnikom we własny sposób rozegrać tajną misję bohatera poematu. Atutem projektu jest połączenie gry planszowej z internetową platformą wiedzy na temat utworu Mickiewicza - platformy dostępnej bez ograniczeń pod adresem: pantadeusz.promocjaksiazki.pl Gry nie można kupić. Będzie można w nią zagrać w bibliotece lub wypożyczyć. Zachęcamy nauczycieli do kontaktu w sprawie rezerwacji terminów spotkań edukacyjnych.

2024-03-05 15:57

Nowości w Bibliotece!

Choć mamy dopiero przedwiośnie w bibliotece pięknie, wiosennie i radośnie. Mamy nowości ! Niedługo pojawią się na półkach Działu dla Dorosłych. Są biografie, są thrillery i sagi rodzinne. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.

2024-03-01 13:06

EkoWalentynki

Inicjatorzy i sponsorzy

2024-02-06 13:22

Komputerowy Świat dla Każdego: "Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu": 22.03.2023

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wznowiliśmy organizowane od 2010 roku zajęcia z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Na spotkaniu „Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu", które w dniu 22.03.2023 r. przeprowadził informatyk Arkadiusz Rybczyński, można było sporo dowiedzieć się o tym, jak uchronić się przed niebezpieczeństwami związanymi z Internetem. Prowadzący szeroko omówił - korzystając z prezentacji multimedialnej - m.in. takie zagadnienia jak: zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży, exploit, phishing czy ransomware. Podawał wiele przykładów. W tym, co nowego może nam zaoferować Internet zwrócił szczególną uwagę na rozwój sztucznej inteligencji. Nie zabrakło tutaj także małego pokazu możliwości sztucznej inteligencji oraz trochę zabawy.

2023-04-05 16:04

Galeria Młodych: Wystawa "Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie"

Wystawa przygotowana w ramach obchodów XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, na której zaprezentowaliśmy materiały dotyczące naszej lokalnej społeczności. Dokumenty Życia Społecznego - materiały o charakterze dokumentacyjnym, informacyjnym lub reklamowym rejestrujące bieżące wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne. Są świadectwem współczesnego życia danego społeczeństwa. Charakteryzują się różnorodną formą i szatą graficzną, ukazują się m.in. jako afisze, broszury, programy, zaproszenia, kalendarze, prospekty. Wystawa, pokazana w Galerii Młodych, potrwa do końca maja 2021 r.

2021-05-15 16:18


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki