Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bliżej Książki 2022 : finał konkursu „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”: 18.05.2022

18 maja w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”, przygotowanego na podstawie książek Doroty Combrzyńskiej - Nogali. W finale konkursu i w spotkaniu z autorką konkursowych lektur uczestniczyły także chojnowianki: Aleksandra Moczydlak i Wiktoria Równanek ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julia Bobik ze Szkoły Podstawowej nr 4. Miłym sukcesem dla nas było zajęcie 2. miejsca przez Aleksandrę Moczydlak.

2022-06-05 09:33

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibbliotek: wystawa Marty Kondrackiej "Cztery pory roku na dolnośląskich szlakach Jakubowych": maj 2022

W 2004 roku rozpoczęto w Polsce wytyczanie pierwszych odcinków Drogi św. Jakuba, jako części europejskiej sieci Camino de Santiago. Dziś, w naszym kraju, to już ok. 6000 kilometrów szlaków oznakowanych symbolem muszli. W Galerii Młodych zaprezentowaliśmy wystawę fotograficzną Marty Kondrackiej „Cztery pory roku na dolnośląskich szlakach Jakubowych”. Na zdjęciach autorka pokazuje nam swoją Dolnośląską Drogę św. Jakuba – poprzez niezwykle subtelne piękno pobudzające do refleksji. To jej trzecia wystawa w naszej bibliotece, w 2010 roku prezentowała „Dolny Śląsk w obiektywie”, a pięć lat później fotograficzne wspomnienia z różnych miejsc - „W drodze..”.

2022-05-20 16:11

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie autorskie z Moniką B. Janowską: 12.05.2022

Drugie spotkanie autorskie, zorganizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, to także promocja naszych lokalnych twórców. Monika B. Janowska, mieszkanka Legnicy, jest autorką kilku książek. Zadebiutowała powieścią „Gra o pałac”, która została nominowana do Legnickiej Książki Roku 2011. Nominację do Legnickiej Książki Roku otrzymała też powieść „Mało brakowało” wydana w 2019 roku, a „Diabli wzięli święty spokój” została Książką Roku 2021 w kategorii KOMEDIA KRYMINALNA w plebiscycie serwisu Granice.pl. Rodzinne miasto autorki - Legnica, stanowi tło jej powieści i nawet jeśli jest inaczej, to bohaterki zawsze są z nią związane. Na spotkaniu Monika B. Janowska opowiadała o swoich literackich początkach i wydanych książkach

2022-05-20 15:55

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Bajki pod Słoneczkiem "Opowiem ci, mamo, co robią...": 12.05.2022

Tym razem - w ramach cyklicznych zajęć czytelniczych "Bajki pod Słoneczkiem" dla dzieci ze Żłobka Miejskiego „Słoneczko” w Chojnowie - zaproponowaliśmy pozycję „Opowiem ci, mamo, co robią konie”. Dzieci w tej wyjątkowej książce spotkały konie, kucyki, koniki polskie, a także jednorożce i pegazy. Dzięki pięknym i szczegółowym ilustracjom Ewy Poklewskiej-Koziełło maluchy mogły wyszukać ukryte detale. Wyklejanie łąki konikami, kucykami i kwiatkami sprawiło im wiele radości. Z wielkim entuzjazmem cwałowały po sali tupiąc nóżkami jak prawdziwe koniki. Zabawy „Koniki” i „Jedzie, jedzie pan…” dostarczyły im wielu emocji. A na koniec czekała na nas miła niespodzianka - z okazji Tygodnia Bibliotek dzieci wraz z paniami opiekunkami podziękowały nam za współpracę i przekazały życzenia dla wszystkich pracowników biblioteki.

2022-05-20 14:32

XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną "Świat pod Kyczerą": 11.05.2022

Kolejne cykliczne spotkanie z książką regionalną było rozmową o Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym "Świat pod Kyczerą" – bo to przedsięwzięcie jest tematem albumu "Świat pod Kyczerą", który zdobył tytuł Legnickiej Książki Roku 2020. W publikacji zaprezentowano 23 edycje festiwalu zorganizowane w latach 1996-2020. Książka uświetniła dwa jubileusze: 25-lecie festiwalu i 30-lecie Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera", a szerzej stowarzyszenia pod tą samą nazwą. Na spotkaniu o festiwalu, jednym z największych festiwali folklorystycznych w Polsce i Europie, opowiadali autorzy książki "Świat pod Kyczerą" - redaktor Jerzy Starzyński oraz fotograficy Piotr Kuziak i Rafał Wyciszkiewicz. Muzyka, śpiew i taniec – 25 lat festiwalu to ponad 500 koncertów i 180 zespołów z pięćdziesięciu krajów świata, występy w miastach i wioskach Dolnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia, Opolskiego oraz w przygranicznych miejscowościach w Niemczech i na Słowacji.

2022-05-20 13:55


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki