Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Dekoracje Wielkanocne: 09.04.2022

Na zajęciach plastycznych „Dekoracje Wielkanocne”, 9 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży, zrobiło się bardzo kolorowo i świątecznie. Dzieci wykonały przepiękne kartki świąteczne z życzeniami dla swoich najbliższych. A potem z wielką ochotą zabrały się do dalszej pracy – różnobarwnych palm wielkanocnych. Wykonane ozdoby uczestnicy takich świątecznych zajęć chętnie zabierają do domów tworząc w nich niepowtarzalny nastrój.

2022-04-19 13:44

Spotkanie z Dominkiem Sikorskim "Historia słowem malowana": 05.04.2022

Kilka miesięcy temu, jesienią 2021 roku w Galerii Młodych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie na wystawie „Kolory duszy” można było obejrzeć niezwykłe obrazy Aleksandry Anny Sikorskiej - dziesięcioletniej malarki pochodzącej z Góry (woj. dolnośląskie). Ola ma zdiagnozowany autyzm wczesnodziecięcy. Z powodu pandemii nie udało nam się wtedy zorganizować wernisażu wystawy, ale postanowiliśmy wówczas, że w najbliższym możliwym czasie spotkamy się ponownie z Tatą Oli (organizatorem wystawy), aby mógł nam on opowiedzieć o swojej córeczce, która poprzez swoją sztukę kontaktuje się ze światem. Wraz z poluzowaniem obostrzeń covidowych taka okazja nadarzyła się i 5 kwietnia 2022 r. spotkaliśmy się w Domu Schrama na wykładzie pt. „Historia słowem malowana” z dr. Dominikiem Sikorskim (Tatą Oli). Nasz gość, z wykształcenia geograf i historyk, to również od dziesięciu lat samoistny terapeuta, a przede wszystkim Tata swojej kochanej córeczki. W trakcie wykładu oprócz opisu trudnej, ale też i radosnej codzienności Pan Dominik przybliżył nam temat autyzmu, który pięknie się wkomponował w obchody - przypadającego 2 kwietnia - Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

2022-04-15 11:09

Bliżej Książki 2022 - I etap konkursu „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas”: 22.03.2022

Powiatowy konkurs czytelniczy „Prawdziwym przyjacielem może być każdy z Nas” jest organizowany w ramach XXI edycji Bliżej Książki. Do uczestnictwa zostały zaproszone dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego. I etap konkursu, na podstawie książki „Pralnia pierza” Doroty Combrzyńskiej – Nogali, przeprowadziliśmy w Chojnowie 22 marca br. W naszym etapie uczestniczyło 8. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4.

2022-04-14 11:53

Ferie z Biblioteką - Konkurs plastyczny „Mój kot”

17 lutego to Światowy Dzień Kota. Z tej okazji, w ramach Ferii z Biblioteką, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny „Mój kot” skierowany do uczniów z chojnowskich szkól podstawowych w wieku 7-12 lat. Aby podkreślić kocie święto, uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do po odbiór nagród w tym właśnie dniu. Wszystkie namalowanie, narysowane i wyklejone koty wyeksponowaliśmy na wystawie pokonkursowej w naszej bibliotece.

2022-03-31 16:03

Spotkanie autorskie z Joanną Lamparską i promocja książki „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów”: 16.03.2022

Joanna Lamparska przyjechała do naszego miasta ze swoją najnowszą książką „Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów". Tym spotkaniem, które odbyło się 16 marca w Domu Schrama, rozpoczęliśmy nowe, cykliczne przedsięwzięcie naszej biblioteki – Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną. Autorka przedstawiła wiele ciekawych dokumentów i notatek prasowych dotyczących znalezisk na Dolnym Śląsku w latach 1946-54. Opowiedziała o zagadkowym filmie „Ostatni świadek" Jana Batorego, przedstawiła hipotezy dotyczące jego powstania. Dowiedzieliśmy się także m. in. o hitlerowskich depozytach, które znajdowały się na tak zwanej Liście Grundmanna. Na tej Liście znajdowały się zabytki z różnych muzeów, a także archiwa, instrumenty, wyposażenie kościołów i prawdopodobnie zrabowane mienie z terenu Polski. I dlatego po II wojnie światowej rozpoczęła się „dolnośląska gorączka skarbów”, która trwa do dzisiaj.

2022-03-29 16:31


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki