Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wystawa Rafała Wyciszkiewicza "Polska z drona": październik - listopad 2023

20 października 2023 r. odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Rafała Wyciszkiewicza "Polska z drona". Podczas spotkania fotografik zaprezentował także slajdy, które podzielił tematycznie: Chojnów, gmina Chojnów oraz wyprawy rowerowe z lat 2021-2023. Nie tylko ukazał w nich urzekające piękno Polski, ale opowiedział również w jaki sposób powstawały zdjęcia z drona i jakie miał przygody podczas ich wykonywania. Na zakończenie przedstawił, jako specjalny bonus, dwa chojnowskie time lapsy, czyli połączenie fotografii i filmu, które pozwala pokazać w kilkusekundowym materiale długotrwałe procesy, czasami nawet niewidoczne dla ludzkiego oka. W ten sposób mogliśmy podziwiać chojnowski Rynek, niebo nad Farą oraz ruch samochodowy na moście przy ulicy Wojska Polskiego.

2023-11-02 15:17

Galeria Młodych: Wystawa Wojciecha Drzewickiego "Ekwador - Ameryka Południowa w pigułce": czerwiec - lipiec 2023

Ekwador – Ameryka Południowa w pigułce Kolejna wystawa fotograficzna Wojciecha Drzewickiego. Na wystawie "Ekwador - Ameryka Południowa w pigułce" przedstawiliśmy ponad 70 fotografii z tegorocznej wyprawy autora do Ekwadoru. Na wernisażu wystawy, który odbył się 23.06.2023 r., podróżnik opowiadał o tym, co udało mu się zobaczyć podczas tej eskapady. Całkiem sporo, bo rozpoczął od stolicy kraju Quito, położnej na stokach czynnego wulkanu Pichincha. Poprzez kolejne etapy, w tym Narodowy Park Cotopaxi, Cuenca, Guayaguil, dotarł do Oceanu Spokojnego. A potem był jeszcze m.in. Park Narodowy Yasuni i Cuyabeno oraz niesamowity wypad z kilkuosobową, międzynarodową ekipą do amazońskiej dżungli. Różnorodność krajobrazowa, od Andów i wulkanów, plaż po las tropikalny. Fascynująca flora i fauna, często bardzo niebezpieczna, bo np. jadowite pająki, kajmany, anakondy i piranie. Miasta i ich mieszkańcy, religia i kultura. Perypetie związane z podróżą, niespodziewane spotkania. O tym wszystkim, jak zwykle, świetnie opowiadał, prezentował zdjęcia i filmiki.

2023-07-21 13:40

Galeria Młodych: Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": kwiecień - maj 2023

To już dwunasta edycja corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Tym razem uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy zaprezentowali prace na temat „Cztery pory roku”. Około 120 prac z szeroko pojętej plastyki wykonanych przez 46 osób znalazło się na tej wystawie. Rysunki, różnorodne rękodzieło, w tym sporo ceramiki – bogactwo kolorów, pomysłów, często w realizacji bardzo pracochłonnych. Wernisaż wystawy odbył się 19 kwietnia 2023 r. Bardzo licznie uczestniczyli w nim m.in. autorzy prac, a władze Chojnowa reprezentowała Sekretarz Miasta – Brygida Mytkowska. Rozpoczęliśmy przedstawieniem literacko-plastycznej kompozycji o czterech porach roku, napisanej i wykonanej przez uczestników WTZ, a potem tradycyjnie już, wystąpili opiekunowie wszystkich placówek biorących udział w wystawie: Agnieszka Marczak-Mandosik z ZPS, Paweł Kondrat z ŚDS nr 1, Anna Marciniszyn z ŚDS nr 2 oraz Ewa Równanek z WTZ. Nie zabrakło także gratulacji i słodkich upominków dla naszych artystów.

2023-04-27 12:43

Galeria Młodych: Wystawa Jadwigi Stopy "Geometria uczuć": luty - marzec 2023

Tę wystawę zaplanowaliśmy wspólnie z Jadwigą Stopą kilka miesięcy temu. Niestety po ciężkiej chorobie, w grudniu ubiegłego roku, Jadzia odeszła. Ale spełniliśmy jej życzenie - przygotowaliśmy wystawę zatytułowaną „Geometria uczuć” i przedstawiliśmy jej wiersze. Finisaż wystawy z ciekawymi kompozycjami abstrakcyjnymi, w którym uczestniczyli bliscy, przyjaciele i znajomi Jadzi oraz przedstawiciele władz miasta, odbył się 17 marca 2023 r. Po przeczytaniu przez Annę Kopyrę i Renatę Szklarz kilku wierszy autorki wystawy, wspomnieniem o niej, o swojej niezwykłej Mamie, podzieliła się jej córka Paula. Wyjątkowym akcentem spotkania była także prezentacja wierszy - refleksji po śmierci serdecznej koleżanki - napisanych przez członków Gildii Artystów Chojnowa: Danutę Schmeling, Jadwigę Stachowicz i Piotra Misikiewicza. W drugiej części finisażu, którą poprowadziła pani Paula, uczestnicy mieli okazję m.in. do bliższego poznania twórczości poetyckiej artystki.

2023-03-31 22:40

Galeria Młodych: Wystawa „Galeria SP4. Kolorem po oczach”: wrzesień - październik 2022

Wystawa „Galeria SP4. Kolorem po oczach” prezentująca plastyczny dorobek Szkoły Podstawowej nr 4 została przygotowana przez Izabelę Giersok - nauczyciela geografii, przyrody i plastyki. Znalazło się na niej 60 prac wykonanych przez ponad czterdziestu autorów z klas 4-7. Prace, jak wskazuje tytuł wystawy, były wyjątkowo kolorowe i świadczące o niemałym talencie dzieci. Uroczyste zakończenie wystawy odbyło się 26.10.2022 r. - z gratulacjami i słodkimi upominkami dla młodych artystów, a także podziękowaniami dla Dyrekcji i Pani Izabeli. Relacje z finisażu, w tym zdjęcia, m.in. na stronach chojnow.eu - promocja.chojnow.eu/?strona=1578 oraz chojnow.pl - chojnow.pl/news/news/view/id/15465

2022-11-25 23:27


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki