Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Nowości w Bibliotece!

Choć mamy dopiero przedwiośnie w bibliotece pięknie, wiosennie i radośnie. Mamy nowości ! Niedługo pojawią się na półkach Działu dla Dorosłych. Są biografie, są thrillery i sagi rodzinne. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.

2024-03-01 13:06

Bajki pod Słoneczkiem: "Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował"-19.02.2024

W poniedziałek - 19 lutego - dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Podczas spotkania z Panią Marzeną maluchy wysłuchały historii kotka Filika, który pragnął być bardzo uprzejmym kotem. Chciał także wszystkich swoich przyjaciół poczęstować mleczkiem. Co z tego wynikło Tygryski dowiedziały się po wysłuchaniu wiersza Heleny Bechlerowej „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował”. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastycznej - grupowe wyklejanie ilustracji bohatera zajęć – milutkiego kotka. Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali aktywnie parę kocich grzbietów oraz przyjemnie mrucząc, wychlipali pyszne mleczko.

2024-02-23 13:20

EkoWalentynki

Inicjatorzy i sponsorzy

2024-02-06 13:22

Ferie z Biblioteką "Smocze opowieści": 22.01.2024 - 26.01.2024

Tradycyjnie już podczas jednego z tygodni feryjnych Dział dla Dzieci i Młodzieży wypełnił się gwarem uczniów ze szkół podstawowych – dzieci biorących udział w akcji pn. „Ferie z Biblioteką”. W bibliotece wraz z dziećmi pojawiły się smoki. Nie tylko ten najbardziej znany - Smok wawelski – ale też inne, które ukryły się między bibliotecznymi regałami. Tegoroczna edycja akcji feryjnej związana była bowiem z książkami Pawła Gołucha – trylogią pt. „Smocze Kroniki”: „Smocze jajo, „Smoczy kamień”, i „Smoczy autor”. Podczas spotkania z autorem żartobliwych, prezentujących szlachetne wartości książkami dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać fragmentów tych utworów ale też piosenek i zagadek. Podczas kreatywnych zajęć artystycznych powstały smoki, które do końca lutego gościć jeszcze będą w holu działu dla dzieci i młodzieży.

2024-02-06 11:49

Bajki pod Słoneczkiem. Bałwankowe opowieści: 15.01.2024

15 stycznia 2024 r. zainaugurowaliśmy w Miejskim Żłobku „Słoneczko” kolejny rok cyklicznych spotkań pt. „Bajki pod Słoneczkiem”. Styczniowe zajęcia nieprzypadkowo – z racji zimowej aury - poświęcone zostały bałwankowi. Maluchy wysłuchały opowieści, jak dzieci ulepiły ze śniegu bałwanka. Wzięły udział w zajęciach ruchowych i wraz z bałwankiem zjeżdżały z wysokiej góreczki oraz szukały guziczków pogubionych przez niego. Na zakończenie spotkania na pracy plastycznej dzieci przykleiły kapelusik naszemu śnieżnemu bohaterowi.

2024-01-26 11:30


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki