Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

O zwycięstwie w wojewódzkich półfinałach kampanii edukacyjnej "Robak"

10 maja br. w sali edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbyły się ćwierćfinały dolnośląskich rozgrywek gry planszowej ROBAK dla uczniów klas 7-8 chojnowskich szkół podstawowych, w których według zasad kooperacyjnej gry planszowej wzięły udział cztery czteroosobowe drużyny. Zwycięska drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w poniedziałek - 27 maja wzięła udział we wrocławskich półfinałach wojewódzkich rozgrywek organizowanych przez Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną. Uczennice klasy 8a konkurowały z 9. innymi drużynami z naszego regionu i udział ich w konkursowych rozgrywkach można podsumować stwierdzeniem: veni, vidi, vici. Przygotowane przez nauczycielkę języka polskiego SP 3 w Chojnowie - Panią Ewę Wołoszyn oraz Kierownika Działu Gromadzenia i Opracowywania MBP w Chojnowie - Panią Annę Kopyrę pokonały swoich rywali w iście mistrzowskim stylu.

2024-05-28 14:31

Inauguracja akcji "Podaruj wiersz" za nami!

Inauguracja chojnowskiej edycji ogólnopolskiej akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta pn. "Podaruj wiersz" za nami! 22 maja br. w sali edukacyjnej MBP odbyły się warsztaty kaligraficzne a jednocześnie twórcze popołudnie z poezją. Spotkali się miłośnicy pięknego pisma i poezji. Z myślą o konkretnych osobach, znajomych, przyjaciołach wybrali ciekawe, intrygujące ich zdaniem wiersze, a następnie na eleganckiej papeterii z logotypem akcji przepisali treść wierszy, wykorzystując materiały kaligraficzne.

2024-05-27 15:31

Wzorowy Czytelnik 2024

22 maja br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczystość wręczenia tytułów Wzorowego Czytelnika. Jak co roku, na wniosek bibliotek z powiatu legnickiego, LBP wyróżniła wyróżniających się młodych czytelników związanych z bibliotekami w Legnicy i powiecie legnickim. W roku 2024 tytuł Wzorowego Czytelnika otrzymały 22 osoby. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej - Ida Król oraz Ksawery Mastalerz. Mieli okazję spotkać się z pisarzem Rafałem Witkiem, który z pewnością zainspirował do sięgania po kolejne książki, a może nawet do napisania własnych historii.

2024-05-27 14:53

"Historia piłki nożnej w Chojnowie" do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie

Milkną echa promocji wydawnictwa MBP w Chojnowie - książki autorstwa Stanisława Horodeckiego pt. "Historia piłki nożnej w Chojnowie", która odbyła się 25 kwietnia w Domu Schrama. Informujemy, że książka licząca 5 rozdziałów i 200 stron, kryjąca w sobie meandry ludzkich losów, wiele zawirowań, sukcesów, porażek a przede wszystkim emocji jest do nabycia w Dziale dla Dorosłych oraz w Dziale Gromadzenia i Opracowywania. Koszt - 40 zł. W galerii zdjęcia portalu chojnow.eu z dnia promocji

2024-05-21 15:34

Mała Książka - wielka zabawa. Kampania "Mała książka - wielki człowiek" w MBP w Chojnowie

W sobotę, 20 kwietnia, w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia czytelnicze dla małych mieszkańców Chojnowa w wieku 4-6 lat. Wydarzenie zatytułowane "Mała książka - wielka zabawa", stanowiło część kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek", organizowanej przez Instytut Książki.

2024-04-30 14:54


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki