Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: "Złodziej liści": 25.10.2022

25 października w piękny jesienny dzień odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Nasi najmłodsi czytelnicy - na kolejnych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”- wysłuchali genialnej opowieści „Złodziej liści” Alice Hemming o nieuchronnej zmianie pór roku. Bohaterka opowiadania jest ogromnie zmartwiona. Wczoraj na jej drzewie było mnóstwo liści, a dzisiaj niektórych już brakuje. Kim okaże się tajemniczy złodziej liści? Wiewiórka musi przeprowadzić śledztwo i je odnaleźć. Liście się odnalazły, zleciały na biblioteczną chustę animacyjną, żeby po chwili znowu spaść. Następnie po zebraniu wszystkich liści dzieci z wielkim entuzjazmem wykleiły jesienne słoneczko. A zabawami „Pada, pada deszczyk…” i „Baloniku nasz malutki” zakończyliśmy nasze jesienne spotkanie.

2022-11-04 16:04

Spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe. Wybrzeże, Jura, Pojezierza”: 13.10.2022

13 października br. odbyło się spotkanie z Rafałem Wyciszkiewiczem „Moje wyprawy rowerowe. Wybrzeże, Jura, Pojezierza”. Tym razem chojnowski fotografik, muzyk i miłośnik wypraw rowerowych opowiadał o swoich eskapadach z ostatnich trzech lat, zaprezentował zdjęcia i filmy. W tej profesjonalnej relacji nie zabrakło faktów i ciekawostek dotyczących odwiedzanych miejsc, a także osobistych, wręcz anegdotycznych wspomnień z podróży. Rafał Wyciszkiewicz z przyjemnością odwiedza miejsca związane z historią, militariami oraz byłe plany filmowe. Ma na koncie 12 wypraw rowerowych, podczas których objechał Polskę dookoła. Jak sam powiedział -„Już tylko kilka pustych plam na mapie jest".

2022-10-28 22:14

Bajki pod Słoneczkiem: "Dzień dobry, słońce": 27.09.2022

27 września odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z chojnowskiego Żłobka „Słoneczko”. Na zajęciach z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem”, tym razem z tematem ‘Dzień dobry, słońce”, zapoznałyśmy dzieci z grupy Tygryski z książeczkami: Meritxell Marti „Dzień dobry”, Eric Carle „Miś patrzy!”, Hektor Dexet „Kto zjadł biedronkę?”, Guido Van Genechten „Odkryj to…”, Anita Bijsterbosch „Wszyscy ziewają”. Tymi sympatycznymi książeczkami chcieliśmy przedstawić dzieciom ciekawe historie i rozbudzić ich wyobraźnię. Maluchy z entuzjazmem odgadywały obrazkowe zagadki. A zwieńczeniem zajęć było wyklejenie uśmiechniętego słoneczka. Nie zabrakło tez piosenki z pokazywaniem „Słoneczko nasze rozchmurz buzię” i zabawy „Baloniku nasz malutki”.

2022-10-03 15:39

Spotkanie autorskie i promocja książki Piotr Kucznir, Agnieszka Łabuz „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”: 15.09.2022

Spotkanie autorskie z Piotrem Kucznirem i Agnieszką Łabuz i ich ostatnio wydaną dwutomową publikacją „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu. Część 1 i 2”, które odbyło się 15.09.2022 r., było kolejnym dowodem, w jak ciekawym miejscu żyjemy, i jak ciekawie można o tym napisać. Na spotkaniu autorzy przedstawili, w jaki sposób doszło do zebrania dokumentów, informacji i wywiadów zawartych w książkach. Przy pomocy prezentacji multimedialnej nakreślili tematykę publikacji i przeanalizowali niektóre jej wątki, m.in. niezwykłe historie właścicieli zamku, bogactwa Czochy z listem w tle, symbole masońskie w zamku, plany związane z zaporą leśniańską czy sprawę tajemniczych kryształków z Dolnego Śląska. Pokazali m.in. skaning laserowy zamku Czocha – efekt prac wykonanych w 2020 roku. W naszym spotkaniu uczestniczyła także chojnowianka Katarzyna Krężel, która współpracowała z autorami podczas przygotowania niektórych materiałów.

2022-09-30 14:03

Narodowe Czytanie 2022 w Chojnowie: 07-08.09.2022

W Roku Romantyzmu Polskiego na lekturę Narodowego Czytania wybrano „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W Chojnowie obchody Narodowego Czytania rozpoczęliśmy 7 września spotkaniem „Pani Twardowska” w MOKSiR w Chojnowie (seans filmu animowanego, warsztaty kolażu). Następnego dnia, 8 września, czytano „Ballady i romanse” we wszystkich miejscowych szkołach oraz w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Chojnowie. Po południu zaprosiliśmy chojnowian na spotkanie finałowe, które odbyło się w Domu Schrama. Dekoracja sceny, stroje niektórych uczestników nawiązujące do tekstów ballad, wystawa warsztatowych kolaży oraz nieco romantycznej grozy natury za oknem stworzyły wyjątkowy klimat, kameralnego tym razem, finału Narodowego Czytania. Po prezentacjach czytelniczych, podsumowaliśmy spotkanie „Pani Twardowska”, a imprezę zakończył koncert Kuby Michalskiego „Balladowo i romantycznie”.

2022-09-28 15:24


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki