Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wzorowy Czytelnik 2022: 15.06.2022

15 czerwca br. w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyła się uroczystość przyznania tytułu Wzorowego Czytelnika. W roku 2022 tytuł ten otrzymało 25 młodych czytelników z bibliotek publicznych miasta i powiatu legnickiego. Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie reprezentował nasz czytelnik Mateusz Pisarski, uczeń z kl. V b Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas uroczystego spotkania laureaci otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową : Rainer Köthe – „Eksperymenty. Księga młodych odkrywców”. Szczególnym upominkiem był pokaz iluzjonisty Michała Sośniaka oraz mini warsztaty kuglarskie.

2022-06-27 15:27

Galeria Młodych: Wystawa "Zatrzymać czas": czerwiec - lipiec 2022

Wystawa „Zatrzymać czas" zorganizowana z okazji 15.lecia Galerii Młodych, prezentująca zdjęcia sześciu chojnowskich fotografików, którzy już kiedyś - w ciągu tych piętnastu lat - pokazywali w bibliotece swoje prace: Marty Kondrackiej, Dariusza Matysa, Kamila Szlegiera, Pawła Wróbla, Rafała Wyciszkiewicza i Krzysztofa Wyskockiego. 9 czerwca 2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Zatrzymać czas", podczas którego autorzy zdjęć opowiadali o swojej fotograficznej pasji, a także o trudnym wyborze fotografii na tę zbiorową prezentację. Przedstawiliśmy także 15.letnią działalność Galerii Młodych, podziękowaliśmy za wspólne jej tworzenie.

2022-06-20 15:21

Promocja książki Tadeusza Rybczyńskiego "Jak zszedłem na psy": 08.06.2022

„Jak zszedłem na psy” to tytuł książki napisanej przez chojnowianina Tadeusza Rybczyńskiego. Aby ją wydać m.in. zbierał pieniądze w internecie. I tak udało mu się spełnić kolejne marzenie - dlatego, że bardzo chciał. Zadedykował ją psu Karelczykowi, najlepszemu kumplowi, jakiego kiedykolwiek miał… W naszej bibliotece 8 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie promujące tą publikację, ale nie po raz pierwszy spotkaliśmy się z jej autorem – założycielem amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, miłośnikiem górskich wędrówek. Społecznikiem, pomysłodawcą i uczestnikiem akcji charytatywnych, biegaczem i entuzjastą zimowych kąpieli.

2022-06-15 16:33

Pasowanie na Czytelnika 2022: 08.06.2022

Po dwuletniej przerwie 8 czerwca ponownie spotkaliśmy się z chojnowskimi przedszkolakami na uroczystym Pasowaniu na Czytelnika Nasze spotkanie rozpoczął spektakl ”O krasnoludkach i sierotce Marysi” na podstawie książki Marii Konopnickiej, przygotowany przez młodych aktorów ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3, pod kierunkiem Pań Urszuli Bisiorek i Magdaleny Książek. Zaproszeni mali goście z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę o kolorowej książce. Trzy krasnale, które na co dzień mieszkają w bibliotece, zaprosiły przedszkolaków do prezentacji swoich wokalnych umiejętności. Jednak głównym punktem całej uroczystości było Przyrzeczenie i Pasowanie. Nadworny kronikarz Koszałek Opałek odczytał tekst przyrzeczenia, dzieci głośno i wyraźnie przyrzekły szanować książki i przychodzić do biblioteki, a następnie każde dziecko po pasowaniu, otrzymało na pamiątkę dyplom i książkę.

2022-06-13 16:29

Bliżej Ksiąki 2022: spotkanie autorskie z Dorota Combrzyńską-Nogalą: 19.05.2022

W ramach XXI edycji „Bliżej Książki” 19 maja gościliśmy Dorotę Combrzyńską – Nogalę, autorkę powieści obyczajowych dla dorosłych oraz książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 pisarka zaprezentowała serię książek „Wojny dorosłych - historie dzieci”, które w przystępny sposób przybliżają dzieciom temat wojny. Opowiedziała prawdziwą historię pani Kazi, bohaterki książki „Wysiedleni” . Po II wojnie światowej mała Kazia wraz z rodziną musiała porzucić swój dom na wschodzie Polski i przenieść się setki kilometrów do nowego domu na Dolnym Śląsku. Tu, na obcej ziemi, uczyła się niełatwego życia z nowymi sąsiadami. Dorota Combrzyńska-Nogala przeczytała także fragment „Wysiedlonych" i odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.

2022-06-05 09:41


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki