Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wielka Sobota - 30.03.2024 r. - Biblioteka nieczynna

Informujemy, że 30. marca 2024 r. - w Wielką Sobotę - Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest nieczynna.

2024-03-26 14:45

Zagadki z Gospody pod Zielonym Smokiem

Przed niebezpieczną podróżą po Zaczarowanym Lesie Toma Bombadila wędrowcy ponownie zatrzymali się w Gospodzie pod Zielonym Smokiem. Jak zwykle poczęstowano ich smakowitym posiłkiem i uraczono wybornym napitkiem. Wysłuchali wspaniałych pieśni barda - elfa, który kończąc swój występ zaprosił publiczność do zabawy „Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem”.
Elfom się nie odmawia, a więc swój udział zgłosili i nasi podróżnicy.
Jeśli chcesz im pomóc, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wszystkich mieszkańców Chojnowa – małych i dużych - zapraszamy do tej zabawy.

2024-03-20 15:04

Światowy Dzień Czytania Tolkiena w Chojnowie już po raz ósmy

Witajcie: Mae govannen!
Światowy Dzień Czytania Tolkiena został ustanowiony w 2003 roku przez The Tolkien Society na dzień 25 marca. Data zostałą wybrana nieprzypadkowo, bowiem tego dnia runęły bramy Mordoru, a Jedyny Pierścień spłonął w ogniu Góry Przeznaczenia.
Rokrocznie – na początku stycznia Towarzystwo Tolkienowskie ogłasza temat przewodni, który przyświeca dorocznym obchodom. W 2024 roku motyw przewodni to „Służba i poświęcenie” .
W Chojnowie, już po raz ósmy, 3 kwietnia Tolkien stanie się bohaterem działań edukacyjnych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz chojnowskie szkoły podstawowe. 9 kwietnia zaś w sali edukacyjnej o godz.17.00 będzie można wysłuchać prelekcji Piotra Pabisa pt. „Porównanie stworzenia Świata u Tolkiena i w Biblii”. Natomiast już dziś, dla poszukiwaczy przygód, przygotowaliśmy quiz on-line „Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem”. Każdy śmiałek Ziemi Chojnowskiej może podjąć te wyzwanie. Zapraszamy!

2024-03-20 14:55

Marcowe DKK

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) – 22 kwietnia o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46. W marcu omawiamy „Listy niezapomniane” Shauna Ushera. To poruszające świadectwo umierającej sztuki korespondencji, w której przez wieki odbijały się całe piękno, finezja, smutek i radość naszej cywilizacji. Jak Michał Nogaś napisał - Wielce Szanowny Czytelniku, trzymasz oto w rękach książkę wyjątkową, do tego – wyjątkowo wspaniałą. Znajdziesz w niej listy przejmujące, wzruszające i pełne humoru. Wejdziesz do intymnego świata adresatów i nadawców. Dasz się uwieść i zaskoczyć. Przyjrzysz się charakterowi pisma Kuby Rozpruwacza. Poznasz przepis na babeczki królowej Elżbiety II. Zauważysz, że Louis Armstrong stworzył swoją własną interpunkcję. Ale przede wszystkim zatopisz się w lekturze tak bardzo, że po jej zakończeniu sam zechcesz napisać do kogoś tradycyjny list. Zakład?

2024-03-20 12:26

Warto przeczytać w marcu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: „Polska niezwykła. Dolnośląskie” pod. red. Ewy Lodzińskiej i Waldemara Wieczorka ; Bo-Reum Hwang – „Witajcie w księgarni Hyunam-Dong”; Maciej Jakubowiak – „Hanka: opowieść o awansie”; Anna H. Niemczynow – „Słowa wdzięczności. Z zachwytu nad życiem”; Jennifer Niven –„Podtrzymując wszechświat”; Brock Yates – „Ferrari. Człowiek i maszyna” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Rachel Bright – „Wieloryb, który chciał więcej”; Katarzyna Kucewicz – „Marcelinka. Opowieść dla bardzo wrażliwych dzieci i ich rodziców”; Samantha Newman – „Szekspir to nie dramat! Opowieści dla młodych”; Timo Parvela – „Cienie. Dzwoneczek”; Katarzyna Rygiel i in. - „Kleks. Nowy początek”
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2024-03-20 12:13


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki