Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Marcowe niespodzianki od IBUK Libry

Szanowni Czytelnicy, z okazji Tygodnia E-Książki 2024 IBUK Libra przygotował dla swoich użytkowników pakiet dodatkowych publikacji z następujących kategorii: literatury - faktu, popularnonaukowej, kobiecej, pięknej, dla dzieci i młodzieży oraz poradników. Na liście propozycji literackich znajduje się ponad 1300 tytułów.
Zachęcamy aktualnych Użytkowników IBUK Libry do skorzystania z oferty w dniach 4.03-17.03.2024r. Zachęcamy Czytelników jeszcze niezdecydowanych i nieprzekonanych do czytania publikacji w wersji elektronicznej do zapoznania się z ofertą IBUK Libry.
O zasadach korzystania z oferty platformy można przeczytać: https://biblioteka.chojnow.eu/ibuk_libra,m7,s700.html

2024-03-04 13:30

Zaproszenie na spotkanie z aktorem

Stowarzyszenie Sztuki w Legnicy oraz Legnicka Biblioteka Publiczna gorąco zapraszają na spotkanie ze Stanisławem Górką - aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, reżyserem, pedagogiem. Znanym szerszej publiczności z ról w serialach: "Plebania", "Miodowe lata".
Spotkanie odbędzie się 14 marca 2024 r. w siedzibie legnickiej biblioteki, o godz. 17:00.
Na teatralno - muzyczny wieczór obowiązują wejściówki, które można odbierać w Legnickiej Bibliotece Publicznej od 6 marca 2024 r.

2024-03-04 13:09

Zaproszenie - Konkurs poetycki

W imieniu Biblioteki w Grójcu serdecznie zapraszamy utalentowanych literacko poetów amatorów do udziału w konkursie poetyckim pt. "O Laur Jabłoni". Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie zestawu trzech do pięciu utworów poetyckich. Zestawy powinny być przesłane w czterech skompletowanych egzemplarzach. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani nagradzane w innych konkursach. Jeden uczestnik może przysłać jeden zestaw utworów. Tematyka i forma utworów jest dowolna. Organizatorzy pragną jednak promować twórczość tematycznie związaną z Ziemią Grójecką. Za najlepszy cały zestaw wierszy o tematyce grójeckiej autor otrzyma finansową nagrodę specjalną.
Informacje ogólne zamieszczono na plakacie, a szczegółowy regulamin konkursu do wglądu w Dziale dla Dorosłych naszej Biblioteki.

2024-03-04 13:00

Nowości w Bibliotece!

Choć mamy dopiero przedwiośnie w bibliotece pięknie, wiosennie i radośnie. Mamy nowości ! Niedługo pojawią się na półkach Działu dla Dorosłych. Są biografie, są thrillery i sagi rodzinne. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.

2024-03-01 13:05

"Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował"

W poniedziałek - 19 lutego - dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Podczas spotkania z Panią Marzeną maluchy wysłuchały historii kotka Filika, który pragnął być bardzo uprzejmym kotem. Chciał także wszystkich swoich przyjaciół poczęstować mleczkiem. Co z tego wynikło Tygryski dowiedziały się po wysłuchaniu wiersza Heleny Bechlerowej „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował”. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastycznej - grupowe wyklejanie ilustracji bohatera zajęć – milutkiego kotka. Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali aktywnie parę kocich grzbietów oraz przyjemnie mrucząc, wychlipali pyszne mleczko.

2024-02-23 13:15


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki