Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warto przeczytać w kwietniu!Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Hannah Jane Parkinson - „Drobne przyjemności czyli z czego się cieszyć, gdy życie nie rozpieszcza” ; Robert Thorogood – „Klub miłośniczek zbrodni”; Szczepan Twardoch – „Sternberg”; Andrzej Ziemiański – „Virion. Krew” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Rachel Ignotofsky – „Co się kryje w kokonie? Fascynujące ciekawostki o ćmach i motylach” ; Susanna Isern – „Mój pierwszy uczuciometr”; Cynthia Murphy – „Zabójcza gra”; Agnieszka Nożyńska-Demianiuk – „Marzenia mają moc! 28 historii niezwykłych marzycieli”; Anna Paszkiewicz – „Idea”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2024-04-16 17:47

Mała książka wielka zabawa

Serdecznie zapraszamy najmłodszych chojnowian - dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami na zajęcia czytelnicze pt. "Mała książka wielka zabawa", które odbędą się w sobotę - 20 kwietnia 2024 r., o godz. 10.00 - w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
Zajęcia zostaną przeprowadzone w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek" i ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują na nie zapisy.
Zgłoszenia telefoniczne już od poniedziałku - 15 kwietnia, od godz. 10:00, pod nr telefonu: 76 81 88 346.

2024-04-12 14:35

Zagadki z Gospody pod Zielonym Smokiem - rozwiązanie

Uczestnikom konkursu elf - bard kłania się nisko. Ma nadzieję, że czas poświęcony rozwiązywaniu quizu nie był czasem straconym i wszyscy się dobrze bawili. Już dziś zaprasza na przyszły rok do Gospody Pod Zielonym Smokiem na nową porcję pysznej zabawy.

2024-04-09 14:28

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W kalendarzu 2 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i urodziny Hansa Christiana Andersena. W tym roku hasło przewodnie brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni” (‘Cross the Seas on the Wing of your Imagination’). Święto ma na celu promowanie wartościowej literatury i grafiki wśród młodych odbiorców. A dzisiaj uczciliśmy ten dzień w sposób szczególny, odbierając paczkę z nowościami do Działu dla Dzieci i Młodzieży. Zdjęcia nowych propozycji książkowych: dla dzieci małych i odrobinę starszych w zakładce foto.
Zapraszamy do Działu dla Dzieci i Młodzieży po nowe literackie przygody opisane w przecudnie wydanych książkach, ze wspaniałymi grafikami i w przecudnych szatach graficznych. A o planowanych obchodach tego święta w naszej bibliotece i niespodziankach dla czytelników... Już niebawem!

2024-04-02 15:52

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych ciepła, wzajemnej życzliwości i wyjątkowych chwil w gronie bliskich!
Życzą Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie.

2024-03-29 09:30


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki