Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Decoupage zakrólował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie

We wtorkowe przedpołudnie – 19 marca 2024 r. – sala edukacyjna MBP w Chojnowie rozbrzmiewała gwarem kobiecych głosów uczestniczek warsztatów artystycznych prowadzonych przez Panią Danutę Szklarz. I nie tylko gwarem rozentuzjazmowanych chojnowianek, ale też … suszarek do głosów. W bibliotece zagościła bowiem jedna z tajemniczych metod zdobniczych – decopuage - technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub
serwetki papierowej. Pokryta wieloma warstwami lakieru powierzchnia wygląda jak namalowana. I tak też wyglądały pięknie wykonane, z wielką dbałością o szczegóły, jajka styropianowe, które z pewnością staną się przepiękną ozdobą koszyczków czy stołów wielkanocnych.
W imieniu uczestniczek artystycznego spotkania wielkie podziękowania za przygotowanie i profesjonalne przeprowadzenie warsztatów składam na ręce Pani Danuty Szklarz, której imponujące dekoracje wielkanocne można podziwiać w holu biblioteki.

2024-03-19 13:54

"Historia piłki nożnej w Chojnowie" już wydana!

Z wielką radością informujemy, że książka Stanisława Horodeckiego pt. "Historia piłki nożnej w Chojnowie" już została wydana!
Działania promujące zaplanowane są na kwiecień 2024 r. O szczegółach wszystkich przedsięwzięć upowszechniających tę książkę i tematykę w niej poruszaną - tak bliską wielu chojnowianom - będziemy informować na bieżąco.

2024-03-18 09:20

Artystyczne warsztaty wielkanocne dla dzieci

Już w sobotę - 23 marca, o godz. 11:00 - zapraszamy do biblioteki dzieci w wieku 7-12 lat (wraz z opiekunami) na bezpłatne wielkanocne warsztaty artystyczne.
WSTĘP WOLNY
Mile widziany dobry humor i gotowość do artystycznych wyzwań.
Szczegółowe informacje: 76 81 88 346

2024-03-18 09:11

Wielkanocne warsztaty z jajem

Już we wtorek - 19 marca, w godzinach 9:30-11:30 zapraszamy pełnoletnich chojnowian do sali edukacyjnej MBP, do udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych, podczas których będzie można wykonać ozdoby wielkanocne metodą decoupage.
Decoupage, nazywany czasem metodą serwetkową, to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Efekt końcowy przypomina wzory malowane pędzlem. Ogromną zaletą tej techniki jest to, że w bardzo prosty sposób, nawet bez szczególnych umiejętności plastycznych, pozwala stworzyć coś pięknego.
Podczas warsztatów przyozdobimy jajka styropianowe, które staną się piękną ozdobą wielkanocnych koszyczków czy stołów.
Szczegółowe informacje: 76 81 88 346
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

2024-03-14 11:32

Kampania edukacyjna "Robak" w naszej bibliotece!

Projekt edukacyjny "Robak" zorganizowany w 190. rocznicę wydania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza realizowany będzie m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie. Dzięki udziałowi pracownika MBP - Pani Anny Kopyry - w warsztatach edukacyjnych we Wrocławiu - uczniowie szkół podstawowych będą mieli okazję rozegrać niejedną partię z wykorzystaniem gry planszowej, która pozwoli młodym czytelnikom we własny sposób rozegrać tajną misję bohatera poematu.
Atutem projektu jest połączenie gry planszowej z internetową platformą wiedzy na temat utworu Mickiewicza - platformy dostępnej bez ograniczeń pod adresem: pantadeusz.promocjaksiazki.pl
Gry nie można kupić. Będzie można w nią zagrać w bibliotece lub wypożyczyć.
Zachęcamy nauczycieli do kontaktu w sprawie rezerwacji terminów spotkań edukacyjnych.

2024-03-05 15:02


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki