Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Spotkanie z Tadeuszem Rybczyńskim „Piechotą na koniec świata”

Zapraszamy na spotkanie z Tadeuszem Rybczyńskim „Piechotą na koniec świata”, na którym opowie o swojej tegorocznej wędrówce po szlakach św. Jakuba. Spotkanie odbędzie się 28 września 2023 r. o godz.17.00 (wstęp wolny).

Tadeusz Rybczyński – chojnowianin, założyciel amatorskiego Klubu Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów”, podróżnik, autor książki "Jak zszedłem na psy". Miłośnik zwierząt, przyrody i lasu oraz samotnych górskich wędrówek. Społecznik, pomysłodawca i uczestnik akcji charytatywnych, biegacz i entuzjasta zimowych kąpieli.

2023-09-20 12:39

Konkurs fotograficzny „PRZYRODA POWIATU LEGNICKIEGO W OBIEKTYWIE”

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie fotograficznym pn. „PRZYRODA POWIATU LEGNICKIEGO W OBIEKTYWIE”, organizowanym przez Powiat Legnicki. Konkurs skierowany jest do osób mieszkających na terenie powiatu legnickiego. Uczestnicy mają za zadanie wykonać w formie reportażu zdjęciowego od 3 do 4 zdjęć dotyczących tematu zrównoważonego rozwoju w Powiecie Legnickim. Termin składania prac: do 11 października 2023 r. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie umieszczonym na stronie internetowej www.powiat-legnicki.eu

Konkurs realizowany jest w ramach projektu pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

2023-09-19 14:38

Konkurs plastyczny „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT”

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie plastycznym pn. „MÓJ EKO POWIAT ZA 25-LAT”, organizowanym przez Powiat Legnicki. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży mieszkających na terenie powiatu legnickiego. Należy wykonać pracę plastyczną w formacie A3 przedstawiającą obraz swojej miejscowości w przyszłości, z uwzględnieniem elementów ekologicznych. Termin składania prac: do 6 października 2023 r. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie umieszczonym na stronie internetowej www.powiat-legnicki.eu

Konkurs realizowany jest w ramach projektu pod nazwą: Kampania edukacyjna „Działaj ekologicznie w Powiecie Legnickim” Program Edukacji Ekologicznej Powiatu Legnickiego przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

2023-09-19 14:32

Warto przeczytać we wrześniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Iwona Banach – „Geriatyczne biuro śledcze”; Marianna Janczarska – „Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej …”; Fonda Lee – „Miasto jadeitu. Saga o Zielonych Kościach”; Maciej Robert – „Rzeki, których nie ma”; George Saunders – „Kąpiel w stawie podczas deszczu”; Scott A. Small – „Zapominamy. O działaniu pamięci i zaletach niepamiętania” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Petra Bartikova – „Ale drzewa!”, „Ale mrówki!”, „Ale ule!”; Paweł Beręsewicz - „Mąciciel”; Barbara Gawryluk, Paweł Skawiński – „Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny”; Iwona Pietrzak-Płachta – „Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania”; Olivier Schlick – „Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa czerwonej ważki”, „Roryk. Nieśmiały detektyw. Sprawa zaginionej perły”; Luca Tortolini – „Co to jest szkoła?”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-09-18 17:17

Dotacja w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0


W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała dotację na zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych w kwocie 11 906,00 zł.

2023-09-18 16:54


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki