Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Mała Książka - wielka zabawa. Kampania "Mała książka - wielki człowiek" w MBP w Chojnowie

W sobotę, 20 kwietnia, w naszej bibliotece odbyły się wyjątkowe zajęcia czytelnicze dla małych mieszkańców Chojnowa w wieku 4-6 lat. Wydarzenie zatytułowane "Mała książka - wielka zabawa", stanowiło część kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek", organizowanej przez Instytut Książki. Nie przez przypadek tego dnia przestrzeń chojnowskiej biblioteki zamieniła się w krainę jak z książki o Krasnalu, do której zawitały Krasnale. Wszystkim miłośnikom książek i bibliotek bowiem kampania Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek” przygotowała dla dzieci w wieku 4-6 lat specjalną Wyprawkę Czytelniczą. Autorem książki Wyprawki Czytelniczej jest znakomity twórca literatury dziecięcej Wojciech Widłak, który specjalnie dla uczestników kampanii napisał „Krasnala w Krzywej Czapce”. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy- dzieciach ciekawych świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze. Krasnale prowadzące zajęcia przeprowadziły powitalne zabawy, zorganizowały głośne czytanie opowiadania o Krasnalu w krzywej czapeczce. Dzieci miały okazję wziąć udział w interaktywnych zabawach czytelniczych. Nie brakowało także kreatywnych zadań plastycznych, podczas których maluchy mogły wykazać się swoimi talentami. Nasi mali goście wzięli udział we wspólnej zabawie ruchowej. Spotkanie zakończono mini sesjami fotograficznymi, które przeprowadzono na specjalnie przygotowanej ściance.
Zajęcia miały na celu zachęcenie dzieci i ich opiekunów do wspólnego czytania oraz poznanie korzyści płynących z tej aktywności już od najmłodszych lat.
Jak podkreślają organizatorzy kampanii, czytanie z dzieckiem to nie tylko forma spędzania czasu, ale także inwestycja w jego przyszłość. Wsparcie najmłodszych w rozwoju czytelnictwa jest niezwykle istotne, dlatego też kampania "Mała książka - wielki człowiek" stara się dotrzeć do jak największej liczby rodzin.
I wielkim sukcesem tego dnia było zapisanie do Biblioteki 12. nowych najmłodszych czytelników i nowych odbiorców Kampanii "Mała Książka - Wielki Człowiek".

2024-04-30 14:52

Bliżej książki 2024 - "Droga do przyjaźni"

W DRODZE DO PRZYJAŹNI
Kwiecień to miesiąc realizacji projektu czytelniczo – literackiego organizowanego przez Legnicką Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Gumińskiego oraz biblioteki publiczne powiatu legnickiego pod hasłem „Bliżej książki”.
Edycja 2024 przebiegała pod hasłem „Droga do przyjaźni” i obejmowała konkurs czytelniczy oraz spotkania autorskie z Joanną Wachowiak.
W miejskiej Bibliotece Publicznej przeprowadzono etap miejski konkursu czytelniczego, który wyłonił laureatki kwalifikujące się do etapu powiatowego: uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 – Idę Król i Hannę Kryszczuk oraz uczennicę Szkoły Podstawowej nr 4 - Julię Tomasik.
17.04.2024 w MBP w Legnicy odbył się finał konkursu czytelniczego. Chojnowianki rywalizowały z 27. półfinalistami z całego powiatu legnickiego. Wielkim zaangażowaniem i mocą pracy dowodziły swojej wiedzy o książkach pani Joanny Wachowiak. Najlepsi wspięli się na podium, a wśród nich znalazła się Hanna Kryszczuk. W zasłużonym gronie wyróżnionych znalazły się: Ida Król oraz Julia Tomasik.
Młode czytelniczki potwierdziły, że dzięki czytaniu można odkrywać inspirujące historie oraz odnajdywać drogi do nowych przyjaźni.
18 kwietnia br. Miejska Biblioteka Publiczna gościła autorkę wielu poczytnych książek dla dzieci i młodzieży – Joannę Wachowiak. Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w wartko przebiegającym spotkaniu z pisarką, która zaskoczyła ich wieloma wyzwaniami czytelniczymi oraz zachęciła do licznych zabaw paraliterackich. Pani Joanna opowiadała o swoich książkowych bohaterach. Zaprosiła dzieci do zabawy w detektywów, zabawy na spostrzegawczość i zgadywankę o skarbach.
Książki Joanny Wachowiak pozostają w zasobach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie i czekają na ich odkrycie przez dzieci oraz młodzież.

2024-04-30 14:02

I ty możesz zostać bohaterem!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki „Książkociastkożercy” już po raz ósmy przyłączyła się do Światowego Dnia Czytania Tolkiena, który został ustanowiony w 2003 roku przez The Tolkien Society na dzień 25 marca.

Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka świętowanie rozpoczęli od przeczytania fragmentu „Hobbita”. Potem nastąpiła podniosła chwila uroczystego pasowania na Strażnika Ksiąg Ardy. A nie jest łatwo otrzymać te zaszczytne miano należy przejść szereg prób i spełnić wiele trudnych warunków.
Jubileuszowi Upadku Saurona i zakończenia wojny o Pierścień zawsze towarzyszy hasło. W tym roku brzmiało bardzo poważnie - Służba i Poświęcenie. Uznaliśmy, że każdy z nas gotowy jest do służby i poświęcenia jak prawdziwy bohater. Bo heroizm to nie tylko walka z groźnym przeciwnikiem, ale i drobne, codzienne dobre uczynki, na które nierzadko trzeba mieć odwagę.

2024-04-30 13:51

Kwietniowe DKK

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) – 26 kwietnia o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46.
W kwietniu omawiamy Zyty Rudzkiej „Ten się śmieje, kto ma zęby”. Autorka zachwycającej niekonwencjonalną formą powieści po raz kolejny śmiało eksperymentuje z językiem i urzeka oryginalnym, bezkompromisowym stylem. Historia małżeństwa fryzjerki męskiej i dżokeja. Wera i Karol przeżyli ze sobą całe życie. Od dostatku do biedy. Teraz Wera chodzi po starych miłościach, żeby załatwić mężowi buty do trumny. Trudno o dobre buty dla nieboszczyka. Rudzka w swoim charakterystycznym ostrym stylu oraz z poczuciem humoru przedstawia portret kobiety silnej i drapieżnej, która nigdy nie składa broni.

2024-04-22 16:59

Zaproszenie na promocję książki "Historia piłki nożnej w Chojnowie"

Burmistrz Miasta Chojnowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie ze Stanisławem Horodeckim i promocję książki "Historia piłki nożnej w Chojnowie". Zapraszamy w czwartek - 25 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 do Domu Schrama, Rynek 20.
Wstęp wolny.
Podczas spotkania będzie można zakupić książkę autora.

2024-04-18 14:40


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki