Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bliżej Książki 2023: spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel: 20.04.2023

W ramach XXII edycji Bliżej Książk, 20 kwietnia br. gościliśmy Annę Czerwińską-Rydel, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4, w tym z uczestnikami Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, pisarka opowiadała o swojej pasji pisania książek. Dowiedzieliśmy się m.in., że autorka bardzo lubi pisać książki biograficzne. Przytoczyła kilka zasad, których się trzyma podczas pracy nad biografią. Przeczytała także fragment swojej książki „Fotel czasu” opisującej życie znanego polskiego komediopisarza Aleksandra Fredry. Z wielkim zainteresowaniem i skupieniem uczniowie wysłuchali również opowieści o wybitnym matematyku Stefanie Banachu. W drugiej części spotkania uczestnicy mogli zadawać autorce pytania, a czynili to z wielką ochotą.

2023-05-02 15:32

Bliżej Książki 2023: finał konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

19 kwietnia br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel. W finale konkursu i w spotkaniu z autorką konkursowych lektur uczestniczyły także chojnowianki: Barbara Marciniszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julia Jóźwiak i Julia Tomasik ze Szkoły Podstawowej nr 4.

2023-05-02 13:20

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”: 17.04.2023

Spotkania autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” odbyły się 17.04.2023 r. i uczestniczyli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Okazało się, że młodym chojnowianom Grecja kojarzy się zazwyczaj z czystym morzem, ciepłem, białym kolorem czy też mitami i bogami. Pan Dionisios spróbował zabrać nas w niecodzienną podróż do tego kraju i bardzo ciekawie opowiadał o tym, czego zazwyczaj o Grecji nie wiemy. Że na przykład jest największym producentem gąbek, które wyławia się z wody na wyspie Simi. Że mieszkańcy żyjący na wyspie Ikaria słyną z długowieczności. Że Grecja składa się z sześciu tysięcy wysp, które dzieci próbowały policzyć na mapie. Z tych sześciu tysięcy wysp nasz gość zwiedził ponad dwadzieścia. Poznał ich kulturę i kuchnię, bo każda z wysp ma swoje obyczaje i potrawy. Na spotkaniach dzieci miały także okazję poznać grecki alfabet, a nawet pisać w języku greckim. Mogły nauczyły się kilku zwrotów w tym języku, m.in. kalá, kalá, co oznacza - dobrze, dobrze,okej.

2023-04-22 13:54

Tolkienowskie Biuro Podróży w Chojnowie

Witajcie moi przyjaciele: mae govannen i mellyn nin! The Tolkien Society ustanowiło Światowy Dzień Czytania Tolkiena na 25 marca i corocznie podaje motto towarzyszące tym obchodom. W 2023 roku to – Przygoda i Podróże. A o podróżach napisano i powiedziano już bardzo dużo. Można podróżować na wiele sposobów, m. in. z punktu A do punktu B, dookoła Ziemi lub podróżować wyobraźnią po krainach Nigdziebądź. Tolkienowski świat może być dla nas literackim biurem podróży, w którym paszportem jest wyobraźnia, a bagażem podręcznym odwaga i ciekawość. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki „Książkociastkożercy” już po raz siódmy przyłączyła się do tej akcji. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i MBP w Chojnowie.

2023-04-06 13:39

Bliżej Książki 2023: I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

W Chojnowie I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel, odbył się 29.03.2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Konkurs został zorganizowany w ramach XXII edycji Bliżej Książki, a skierowany do dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego. W naszym I etapie uczestniczyło dziewięcioro uczniów z chojnowskich szkół podstawowych. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące treści książki „Matylda: tajemnica i marzenia”. Jury oceniło prace konkursowe i postanowiło przyznać: 1 miejsce - Julii Tomasik z SP 4, 2 miejsce - Barbarze Marciniszyn z SP 3 i 3 miejsce - Julii Jóźwiak z SP 4 oraz wyróżnienia dla: Hanny Kryszczuk z SP 3, Wiktorii Gucał z SP 4, Igi Adamkiewicz z SP 3, Gabrieli Filipowicz z SP 4, Aleksandry Kityk z SP 4 i Marleny Jeznach z SP 3. Trzy nagrodzone uczennice przechodzą do finału, który odbędzie się 19.04.2023 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej.

2023-04-05 22:16


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki