Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Pasowanie na Czytelnika: 07.06.2023

Tegoroczne Pasowanie na Czytelnika przedszkolaków odbyło się 7 czerwca, tradycyjnie w ramach obchodów Dni Chojnowa. Rozpoczęło się spektaklem „Kot w butach” przygotowanym przez młodych aktorów ze świetlicy Szkoły Podstawowej nr 3, pod kierunkiem Pani Magdaleny Książek. Zaproszeni mali goście z wielkim zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie, a następnie wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę „Bajeczki, książeczki”. Potem trzy damy dworu - Rozalinda, Melinda i Marcelina - zaprosiły dzieci do prezentacji swoich wokalnych i tanecznych umiejętności. Głównym punktem imprezy było Przyrzeczenie i Pasowanie. Przedszkolaki w bardzo uroczysty sposób obiecały książce, że będą ją szanować, kochać i krzywdy zrobić jej nie dadzą. Po akcie Pasowania każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz książkę.

2023-06-15 10:27

Wzorowy Czytelnik 2023: 30.05.2023

W tym roku Legnicka Biblioteka Publiczna wyróżniła tytułem Wzorowego Czytelnika 22 młode osoby, związane z bibliotekami Legnicy i powiatu legnickiego. Na spotkaniu, które odbyło się 30 maja w siedzibie LBP, Chojnów reprezentowała Hanna Kryszczuk, uczennica kl. III a ze Szkoły Podstawowej Nr 3. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe - F. Bertrand, M. Leblond „Warszawa Piżamorama”. Dzieci uczestniczyły również w pokazie mobilnego planetarium „Od zmierzchu do świtu” i warsztatach astronomicznych „Mapka nieba i gwiazdozbiory”. Pokaz i warsztaty przeprowadziło Centrum Edukacyjne Planeta Anuka.

2023-06-13 22:11

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: pokaz edukacyjno-magiczny „Czytanie to magia”: 15.05.2023

15 maja, na zakończenie Tygodnia Bibliotek, przygotowaliśmy coś specjalnego dla chojnowskich przedszkolaków. O tym, że „Czytanie to magia” przekonywał w tym dniu na pokazie edukacyjno-magicznym Piotr Szumny, jeden z czołowych polskich iluzjonistów. Na spotkaniu Pan Piotr stworzył magiczną atmosferę przenosząc dzieci w świat iluzji, a poprzez fantastyczną zabawę i niesamowite poczucie humoru zachęcał ich do czytania książek i odwiedzania biblioteki. Poznaliśmy także kompana pana Piotra - psa Pimpusia, który rozpoznawał książki po zapachu. Dowiedzieliśmy się również m.in. czym jest chochlik drukarski i biały kruk oraz dlaczego przed snem, zamiast korzystać z internetu lub telewizji, lepiej jest poczytać książki. Czarodziejskich sztuczek było co niemiara, a widzowie wciągnięci do zabawy, chętnie brali w nich udział.

2023-05-29 23:08

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Niektórzy lubią poezję: 11.05.2023

Do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Chojnowie w tym roku przyłączył się Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ, który wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizował 11 maja spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej. Dlaczego Szymborska i dlaczego maj? Tradycyjnie majowe spotkania DKK poświęcane są noblistom z dziedziny literatury. Poznajemy lub przypominamy sobie literatów nagrodzonych tym prestiżowym wyróżnieniem. Wisława Szymborska znalazła się także wśród zasłużonych osobistości, którzy zostali patronami roku 2023. Corocznie wybierani są oni przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. W swojej laudacji Senat podkreślił, że „O doniosłości literackiego dorobku Wisławy Szymborskiej świadczą nie tylko nagrody, ale także fakt, że Szymborska wciąż ma wierne grono czytelników w Polsce i za granicą. Inspiruje literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów, krytyków sztuki, a także zwykłych czytelników, którzy znajdują w jej poezji odpowiedzi na najważniejsze pytania. Tematy, które poruszała w swojej poezji, wciąż są aktualne. Forma jaką się posługiwała, ciągle zachwyca mistrzostwem”. I nas klubowiczów na nowo zachwyciła. I tym zachwytem chcieliśmy się podzielić z chojnowianami.

2023-05-29 16:39

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Bajki pod Słoneczkiem "Gdzie mieszka bajeczka?": 08.05.2023

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8 maja w Żłobku Miejskim „Słoneczko” odbyły się zajęcia czytelnicze pt. ”Gdzie mieszka bajeczka?” Baju, baju, bajanie, zaczynamy czytanie. Baju, baju, bajanie, pokaż mi swoje zasłuchanie - tymi krótkimi rymowankami rozpoczęliśmy spotkanie z Tygryskami. Dzieci wysłuchały kilku wierszy z książki Czesława Janczarskiego „Gdzie mieszka bajeczka?”, a potem był pokaz różnych książek, które posiadamy w naszej bibliotece. „Książka z dziurą”, „Guzikowa książka” i „To nie jest książka” bardzo się dzieciom spodobały. Tym razem pracą plastyczną było wyklejenie książki w kolorowe motylki i kwiatki. Piosenka „Książeczki, bajeczki” i inne zabawy sprawiły maluchom także wiele radości.

2023-05-26 17:12


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki