Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Niektórzy lubią poezję: 11.05.2023

Do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Chojnowie w tym roku przyłączył się Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ, który wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizował 11 maja spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej. Dlaczego Szymborska i dlaczego maj? Tradycyjnie majowe spotkania DKK poświęcane są noblistom z dziedziny literatury. Poznajemy lub przypominamy sobie literatów nagrodzonych tym prestiżowym wyróżnieniem. Wisława Szymborska znalazła się także wśród zasłużonych osobistości, którzy zostali patronami roku 2023. Corocznie wybierani są oni przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej. W swojej laudacji Senat podkreślił, że „O doniosłości literackiego dorobku Wisławy Szymborskiej świadczą nie tylko nagrody, ale także fakt, że Szymborska wciąż ma wierne grono czytelników w Polsce i za granicą. Inspiruje literaturoznawców, kulturoznawców, filozofów, krytyków sztuki, a także zwykłych czytelników, którzy znajdują w jej poezji odpowiedzi na najważniejsze pytania. Tematy, które poruszała w swojej poezji, wciąż są aktualne. Forma jaką się posługiwała, ciągle zachwyca mistrzostwem”. I nas klubowiczów na nowo zachwyciła. I tym zachwytem chcieliśmy się podzielić z chojnowianami.

2023-05-29 16:39

XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Bajki pod Słoneczkiem "Gdzie mieszka bajeczka?": 08.05.2023

Z okazji XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 8 maja w Żłobku Miejskim „Słoneczko” odbyły się zajęcia czytelnicze pt. ”Gdzie mieszka bajeczka?” Baju, baju, bajanie, zaczynamy czytanie. Baju, baju, bajanie, pokaż mi swoje zasłuchanie - tymi krótkimi rymowankami rozpoczęliśmy spotkanie z Tygryskami. Dzieci wysłuchały kilku wierszy z książki Czesława Janczarskiego „Gdzie mieszka bajeczka?”, a potem był pokaz różnych książek, które posiadamy w naszej bibliotece. „Książka z dziurą”, „Guzikowa książka” i „To nie jest książka” bardzo się dzieciom spodobały. Tym razem pracą plastyczną było wyklejenie książki w kolorowe motylki i kwiatki. Piosenka „Książeczki, bajeczki” i inne zabawy sprawiły maluchom także wiele radości.

2023-05-26 17:12

Bajki pod Słoneczkiem: „To i owo tu i tam”: 24.04.2023

Na spotkaniu z dziećmi z grupy Tygryski w Miejskim Żłobku Słoneczko, które odbyło się 24 kwietnia br., zaprezentowaliśmy książkę Małgorzaty Strzałkowskiej „To i owo tu i tam. Pierwsza książka małego dziecka”. Ta książeczka to prawdziwy skarb, pięknie ilustrowany zbiór wierszy do wspólnego czytania. Jest tutaj wszystko - dom, rodzina, zabawki, zwierzęta, wiosna, lato, jesień, zima. A z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest 23 kwietnia, dzieci wykleiły kolorowe zakładki do książek i zaśpiewaliśmy wspólnie znaną piosenkę „O książeczce”.

2023-05-04 14:52

Bliżej Książki 2023: spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel: 20.04.2023

W ramach XXII edycji Bliżej Książk, 20 kwietnia br. gościliśmy Annę Czerwińską-Rydel, autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 4, w tym z uczestnikami Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, pisarka opowiadała o swojej pasji pisania książek. Dowiedzieliśmy się m.in., że autorka bardzo lubi pisać książki biograficzne. Przytoczyła kilka zasad, których się trzyma podczas pracy nad biografią. Przeczytała także fragment swojej książki „Fotel czasu” opisującej życie znanego polskiego komediopisarza Aleksandra Fredry. Z wielkim zainteresowaniem i skupieniem uczniowie wysłuchali również opowieści o wybitnym matematyku Stefanie Banachu. W drugiej części spotkania uczestnicy mogli zadawać autorce pytania, a czynili to z wielką ochotą.

2023-05-02 15:32

Bliżej Książki 2023: finał konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

19 kwietnia br. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel. W finale konkursu i w spotkaniu z autorką konkursowych lektur uczestniczyły także chojnowianki: Barbara Marciniszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Julia Jóźwiak i Julia Tomasik ze Szkoły Podstawowej nr 4.

2023-05-02 13:20


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki