Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Bajki pod Słoneczkiem: "Bajki Babuni": 24.01.2023

24 stycznia odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka w Chojnowie „Słoneczko”. Tym razem nasi najmłodsi czytelnicy wysłuchali opowiadania „Wilk i siedem koźlątek” z książki „Bajki Babuni” w adaptacji Karine Laurent. Dzieci wykleiły także laurki dla swoich kochanych Babć i Dziadków. A zabawy na podstawie płyty „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy” dostarczyły im wielu emocji i radości.

2023-02-02 12:54

Bajki pod Słoneczkiem: "Gwiazdka spada na Ziemię": 20.12.2022

20 grudnia br. odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Gwiazdka spada na Ziemię” z książki „Wielka Świąteczna Księga”. Kilka kolorowych książeczek z różnymi motywami świątecznymi zachęciły ich do wykonania Mikołaja. Na zakończenie naszego - ostatniego w tym roku spotkania z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” - udało nam się wspólnie pobawić w „Jawor, Jawor, jaworowi ludzie…”

2022-12-31 13:19

Dekoracje Bożonarodzeniowe: 17.12.2022

17 grudnia br. w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci i dorośli wysłuchali opowiadania „O pani z piernika i o koniku z ciasta miodowego” z książki „Wielka Świąteczna Księga”. Prace, które zaproponowaliśmy uczestnikom spotkania bardzo się spodobały i wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabraliśmy się do pracy. Dzieci i mamy wykonywały kartki świąteczne, aniołki i bombki z papieru, łańcuchy. Mamy nadzieję, nasze zajęcia i wykonanie tych pięknych dekoracji skróciły dzieciom czas oczekiwania na święta.

2022-12-31 13:02

Bajki pod Słoneczkiem: "Gdzie się schował mój misio?": 22.11.2022

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” spotkaliśmy się 22 listopada br. na cyklicznych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”. Spotkanie „Gdzie się schował mój misio?” nawiązywało do zbliżającego się święta Światowego Dnia Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści: ”Wydaje mi się, że widziałem… niedźwiedzia!”, „Gdzie się schował mój misio?" oraz "Misio". Wszystkie książeczki zaprojektowano specjalnie dla małych rączek. Zawierają ruchome elementy i kartonowe sztywne karty. Po przywitaniu się z Pluszowym Misiem dzieci z ochotą zabrały się do zrobienia swojego ukochanego misia. Przykleiły mu nosek i oczka. „Policzymy co się ma”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” to zabawy, które dostarczyły dzieciom dużo energii i emocji. Na pożegnanie dzieci odśpiewały „Sto lat” i pokołysały naszego misia na chuście animacyjnej.

2022-12-27 15:55

Spotkanie z Pawłem Wróblem "Wakacje na dwóch kółkach 2022": 18.11.2022

Paweł Wróbel, nasz dobry znajomy utytułowany wyróżnieniem „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”, ma wiele pasji, ale najważniejsze to wędrówki górskie, podróże rowerowe oraz fotografika. Od lat na wakacjach zwiedza Polskę na rowerze. Na kilkunastodniowych wyjazdach ogląda i fotografuje to, co wcześniej dokładnie zaplanował. A potem wraca i dzieli się swoimi wrażeniami, czasem w większym gronie - na spotkaniach w bibliotece. W tym roku wybrał się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. I o tej wyprawie, niezwykle interesująco opowiadał i prezentował zdjęcia na spotkaniu „Wakacje na dwóch kółkach 2022”, które odbyło się u nas 18 listopada br. Wakacyjną przygodę rozpoczął w Częstochowie, wędrował m.in. Szlakiem Orlich Gniazd z zamkami i warowniami wybudowanymi na skałach (Bobolice, Mirów, Ogrodzieniec, Rabsztyn i inne). Był także w Grocie Łokietka, turystycznej perełce Ojcowskiego Parku Narodowego. Droga powrotna biegła przez Wadowice, Bielsko-Białą, Cieszyn, Nysę, Paczków, Srebrną Górę i Góry Stołowe.

2022-12-27 15:12


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki