Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": kwiecień - maj 2023

To już dwunasta edycja corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Tym razem uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy zaprezentowali prace na temat „Cztery pory roku”. Około 120 prac z szeroko pojętej plastyki wykonanych przez 46 osób znalazło się na tej wystawie. Rysunki, różnorodne rękodzieło, w tym sporo ceramiki – bogactwo kolorów, pomysłów, często w realizacji bardzo pracochłonnych. Wernisaż wystawy odbył się 19 kwietnia 2023 r. Bardzo licznie uczestniczyli w nim m.in. autorzy prac, a władze Chojnowa reprezentowała Sekretarz Miasta – Brygida Mytkowska. Rozpoczęliśmy przedstawieniem literacko-plastycznej kompozycji o czterech porach roku, napisanej i wykonanej przez uczestników WTZ, a potem tradycyjnie już, wystąpili opiekunowie wszystkich placówek biorących udział w wystawie: Agnieszka Marczak-Mandosik z ZPS, Paweł Kondrat z ŚDS nr 1, Anna Marciniszyn z ŚDS nr 2 oraz Ewa Równanek z WTZ. Nie zabrakło także gratulacji i słodkich upominków dla naszych artystów.

2023-04-27 12:43

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych”: 17.04.2023

Spotkania autorskie dla dzieci z Dionisiosem Sturisem i promocja książki „Kalá, kalá. Grecja dla dociekliwych” odbyły się 17.04.2023 r. i uczestniczyli w nich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Okazało się, że młodym chojnowianom Grecja kojarzy się zazwyczaj z czystym morzem, ciepłem, białym kolorem czy też mitami i bogami. Pan Dionisios spróbował zabrać nas w niecodzienną podróż do tego kraju i bardzo ciekawie opowiadał o tym, czego zazwyczaj o Grecji nie wiemy. Że na przykład jest największym producentem gąbek, które wyławia się z wody na wyspie Simi. Że mieszkańcy żyjący na wyspie Ikaria słyną z długowieczności. Że Grecja składa się z sześciu tysięcy wysp, które dzieci próbowały policzyć na mapie. Z tych sześciu tysięcy wysp nasz gość zwiedził ponad dwadzieścia. Poznał ich kulturę i kuchnię, bo każda z wysp ma swoje obyczaje i potrawy. Na spotkaniach dzieci miały także okazję poznać grecki alfabet, a nawet pisać w języku greckim. Mogły nauczyły się kilku zwrotów w tym języku, m.in. kalá, kalá, co oznacza - dobrze, dobrze,okej.

2023-04-22 13:54

Dekoracje Wielkanocne: 01.04.2023

1 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się wielkanocne zajęcia plastyczne. Dzieci oraz ich rodzice wspólnie wykonywali dekoracje świąteczne. Były to kartki z życzeniami, palmy wielkanocne oraz zajączki-koszyczki, do których można włożyć różne łakocie. W miłym i licznym towarzystwie powstało wiele ciekawych, kolorowych prac. A dzieci, oprócz fajnej zabawy, mogły wykazać się kreatywnością.

2023-04-06 22:14

Tolkienowskie Biuro Podróży w Chojnowie

Witajcie moi przyjaciele: mae govannen i mellyn nin! The Tolkien Society ustanowiło Światowy Dzień Czytania Tolkiena na 25 marca i corocznie podaje motto towarzyszące tym obchodom. W 2023 roku to – Przygoda i Podróże. A o podróżach napisano i powiedziano już bardzo dużo. Można podróżować na wiele sposobów, m. in. z punktu A do punktu B, dookoła Ziemi lub podróżować wyobraźnią po krainach Nigdziebądź. Tolkienowski świat może być dla nas literackim biurem podróży, w którym paszportem jest wyobraźnia, a bagażem podręcznym odwaga i ciekawość. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki „Książkociastkożercy” już po raz siódmy przyłączyła się do tej akcji. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i MBP w Chojnowie.

2023-04-06 13:39

Bliżej Książki 2023: I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

W Chojnowie I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel, odbył się 29.03.2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Konkurs został zorganizowany w ramach XXII edycji Bliżej Książki, a skierowany do dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego. W naszym I etapie uczestniczyło dziewięcioro uczniów z chojnowskich szkół podstawowych. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące treści książki „Matylda: tajemnica i marzenia”. Jury oceniło prace konkursowe i postanowiło przyznać: 1 miejsce - Julii Tomasik z SP 4, 2 miejsce - Barbarze Marciniszyn z SP 3 i 3 miejsce - Julii Jóźwiak z SP 4 oraz wyróżnienia dla: Hanny Kryszczuk z SP 3, Wiktorii Gucał z SP 4, Igi Adamkiewicz z SP 3, Gabrieli Filipowicz z SP 4, Aleksandry Kityk z SP 4 i Marleny Jeznach z SP 3. Trzy nagrodzone uczennice przechodzą do finału, który odbędzie się 19.04.2023 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej.

2023-04-05 22:16


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki