Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem - "Kalimera. Grecka kuchnia radości": 21.09.2021

21 września br., w sali kinowej MOKSiR w Chojnowie, ponownie w tym roku gościliśmy Dionisiosa Sturisa, uznanego dziennikarza i pisarza, wychowanego w naszym mieście. Przyjechał do nas ze swoją najnowszą książką, inną od dotychczasowych - książką kucharską „Kalimera. Grecka kuchnia radości”. Przygoda z grecką kuchnią, którą znał już wcześniej, zaczęła się dla niego od pobytu na rocznym stypendium w tym kraju, podczas którego nie tylko uczył się języka greckiego, lecz i poznawał tamtejszą kulturę. Im dłużej przebywał w Grecji kosztując różnych specjałów, tym jego miłość do potraw tego kraju rosła. Książka „Kalimera. Grecka kuchnia radości” jest nie tylko wyrazem jego uczuć, ale i chęcią spopularyzowania w Polsce prostych i smacznych greckich dań. Wszystkie przepisy zamieszczone w tej bogato ilustrowanej publikacji zostały osobiście wybrane i przetestowane przez autora. Dla uczestników spotkania Dionis przygotował także niespodziankę – ciasteczka kurabiedies, które sam upiekł.

2021-10-08 16:12

Galeria Młodych: Wystawa prac Aleksandry Anny Sikorskiej „Kolory duszy”: 15 wrzesień - 31 październik 2021

Od 15 września do końca października w Galerii Młodych można oglądać prace dziesięcioletniej autystycznej dziewczynki, mieszkanki Góry. Ola maluje palcami, zabawkami i różnymi przedmiotami, w niezwykły sposób nakładając farby na płótno. Jej prace mają charakter abstrakcyjny, są bardzo kolorowe i wywołują niesamowite wrażenie. Mała malarka poprzez te zachwycające dzieła wyraża swoje uczucia i tak komunikuje się z otaczającym ją światem. Widać w nich jej kolorową, wyjątkową duszę.Więcej o twórczości Oli i nie tylko można znaleźć na Facebooku Aleksandra Anna Sikorska oraz na blogu Mamy Oli http://annasikorska.blogspot.com/ w zakładce „Twórczość Oli”.

2021-10-08 14:10

Spotkanie autorskie z Andrzejem Ochałem - "Orla Straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi": 15.09.2021

Trzeba pomagać tym, o których świat nie chce pamiętać. Tak można podsumować spotkanie z Andrzejem Ochałem, autorem książki i publikacji opowiadających o losie ofiar zbrodniczej działalności tzw. Państwa Islamskiego, które odbyło się w 15.09.2021 r. W pierwszej części spotkania Andrzej Ochał opowiedział o motywach napisania książki „ Orla Straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi”, przedstawił tło historyczne wydarzeń na Bliskim Wschodzie i genezę powstania ISIS - Państwa Islamskiego, sytuację chrześcijan w Iraku, zbrodnie terrorystów i postawę wielkich mediów wobec wydarzeń w tym regionie. Szeroko omówił działalność Fundacji Orla Straż pomagającej ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie, wspierającej ich w odbudowie domów i miejsc pracy, edukacji i powrocie do normalności. W drugiej części spotkania zaprezentował zdjęcia ze swojego pobytu w Iraku i odpowiadał na pytania uczestników.

2021-10-04 21:22

Narodowe Czytanie 2021 – Gabriela Zapolska „Moralność pani Dulskiej”: 09.09.2021

W Chojnowie dziesiątą, jubileuszową odsłonę Narodowego Czytania - z „Moralnością pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej - świętowaliśmy 9 września 2021 roku. Od rana czytano dramat w szkołach: Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4 i Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie. A po południu, na spotkaniu w Rynku, kilkanaście fragmentów „Moralności pani Dulskiej" z podziałem na role zaprezentowali mieszkańcy miasta. Wśród czytających znalazły się osoby znane, angażujące się w różne przedsięwzięcia o charakterze kulturalno-edukacyjnym i społecznym oraz młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół. Podczas spotkania przeprowadziliśmy także quiz - Co wiesz o "Moralności pani Dulskiej"? - skierowany do publiczności. Muzycznym zwieńczeniem imprezy był minirecital piosenki satyrycznej Tadeusza Olchowskiego, uznanego legnickiego artysty.

2021-09-29 22:43

Galeria Młodych: Wystawa „Wakacje z Wyobraźnią”: sierpień 2021

Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci na wakacyjnych zajęciach plastycznych prowadzonych przez bibliotekarzy z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Tematy zajęć: „Moje imię ma kolor niebieski”, „I Ty możesz być artystą”, „Moje miasto” i „Kwiatowy zawrót głowy”.

2021-08-31 11:49


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki