Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Wakacje z Wyobraźnią: zajęcia plastyczne "Moje miasto", "Kwiatowy zawrót głowy": 11.08.2021, 18.08.2021

Kolejne nasze wakacyjne działania plastyczne odbyły się 11 sierpnia. „Moje miasto” - taki tytuł miały zajęcia i zadaniem uczestniczących w nich dzieci było stworzenie kolorowej pracy przedstawiającej miasto - „moje wymarzone” lub „moje, w którym mieszkam”. Dzieci wyklejały kolorowymi kwadratami, prostokątami i kółeczkami domy, kościoły i ulice. W trakcie radosnego tworzenia słuchały zabawnych wierszyków o miastach z książki Elizy Piotrowskiej „Książeczka - wycieczka po miastach i miasteczkach”. I choć dzieci na zajęciach nie było dużo, to prace, które powstały są zachwycające. A tydzień później, 18 sierpnia, na pożegnanie WAKACJI Z WYOBRAŹNIĄ, spotkaliśmy się na ostatnich już bibliotecznych zajęciach plastycznych. Tym razem dzieci z kolorowych kółeczek wyklejały kwietne łąki lub bukiety kwiatów, bowiem tytułem zajęć był „Kwiatowy zawrót głowy”. Przepiękne ukwiecone prace zostały zaprezentowane na wystawie w holu biblioteki w Galerii Młodych. Znalazły się tam równie ciekawe prace z innych wakacyjnych zajęć.

2021-08-31 11:20

Wakacje z Wyobraźnią - spotkanie autorskie z Arturem Guzickim "Podróże Misia Wojtka": 04.08.2021

Miś Wojtek został przygarnięty przez polskich żołnierzy z 2. Korpusu Polskiego generała Władysława Andersa, walczącymi w II wojny światowej. Historia niezwykłego niedźwiadka zainspirowała Artura Guzickiego - dziennikarza, publicystę i pisarza - do napisania książki ”Podróże Misia Wojtka”. Opowiadał o niej dzieciom na spotkaniach w naszej bibliotece i Przedszkolu nr 1. Razem z Misiem Wojtkiem i jego wehikułem czasu możemy wyruszyć w fascynującą podróż – podróż do przeszłości i poznawać czasy odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

2021-08-13 12:17

Wakacje z Wyobraźnią - zajęcia plastyczne "I Ty możesz być artystą": 28.07.2021

Dzieci uczestniczące w kolejnym wakacyjnym spotkaniu – „I Ty możesz być artystą” - wybrały się na kolorową łąkę. Po przeczytaniu wierszy „Lato” Czesława Janczarskiego, „Na łące” Krystyny Pokorskiej oraz „Motyle” Marii Kownackiej tworzyły barwne i wesołe łąki. Ich plastyczne dzieła zostały wystawione w Galerii Młodych.

2021-07-30 16:32

Wakacje z Wyobraźnią - spotkanie autorskie i warsztaty z Karoliną Grabarczyk " I Ty możesz zmienić świat - poczuj w sobie tą moc!": 21.07.2021

Karolina Grabarczyk, reprezentująca grupę artystyczną 2wilki, przeprowadziła warsztaty literacko-plastyczne. Po przeczytaniu przez autorkę fragmentów książki „I ty możesz zmienić świat. 42 inspirujące historie o niezwykłych dzieciach”, uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie czym są marzenia i w jaki sposób można je spełniać. Na zakończenie warsztatów dzieci wykonywały prace plastyczne w formie tzw. „paszczaka”. Powstały ciekawe autoportrety wykonane w konwencji satyrycznej z wypisaną lub narysowaną cechą ich charakteru, którą uważają za ważną i pomocną w realizacji marzeń.

2021-07-30 15:41

Wakacje z Wyobraźnią - zajęcia plastyczne " Moje imię ma kolor niebieski": 14.07.2021

Na naszych drugim wakacyjnym spotkaniu - 14 lipca, dzieci brały udział w zajęciach plastycznych „Moje imię ma kolor niebieski”. Po przeczytaniu kilku wierszy z „Księgi imion dla dzieci” Beaty Jacewicz, uczestnicy zajęć mieli za zadanie przedstawić swoje imię w jak najbardziej kolorowy sposób, ale także choć trochę świadczący o zainteresowaniach. I tak powstały przepiękne prace, które można podziwiać w naszej bibliotece.

2021-07-15 16:19


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki