Katalog on-line

Aktualności

Od bajki do bajki: "Skarpetki" przyniosły mi szczęście
W ramach projektu „Od bajki do bajki" 23 maja odbyły się spotkania autorskie z Justyną Bednarek, w których uczestniczyli uczniowie chojnowskich szkół podstawowych. Justyna Bednarek po raz pierwszy przyjechała do Chojnowa. Na spotkaniach, oprócz opowieści o tym, jak powstały i o czym są bestsellerowe już przygody skarpetek, które zostały lekturą szkolną, zaprezentowała młodym czytelnikom również inne ostatnio napisane książki. Historię „Pięciu sprytnych kun”, bajki muzyczne „W to mi graj” - ich tworzywem stało się 12 ulubionych przez nią utworów muzyki klasycznej - z niesamowitymi ilustracjami Józefa Wilkonia (wykonanymi na tablecie!), wreszcie bajkę „O srebrnej łyżce”. Starała się pokazać, jak wiele możliwości ma człowiek, aby własną fantazję „przerobić” na coś fajnego. Było więc i czytanie fragmentów jej bajek, i oglądanie skarpetkowych pacynek. Ale też wspólne zastanawianie się, co jest potrzebne, aby powstała książka, czego potrzeba, aby stworzyć bajkę.
data publikacji: 2017-06-18 14:21
 
Dzień Partnerstwa Miast: quiz wiedzy o miastach partnerskich
W ramach pierwszej edycji Dnia Miast Partnerskich Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich zorganizowali konkurs wiedzy o miastach partnerskich. Wzięły w nim udział drużyny z Gimnazjum nr 1 w składzie: Igor Górski, Natalia Moskwa, Marcin Sokołowski oraz Gimnazjum nr 2 w składzie: Pola Rokus, Martyna Saja, Wiktor Ziembowicz. Pytania opracowała Elżbieta Izworska, kierownik Działu dla Dorosłych MBP, a konkurs przeprowadzony został 19 maja podczas uroczystości w MOKSiR. Zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr 1 zdobywając przewagę nad Gimnazjum nr 2 tylko jednym punktem. Relacja z Dnia Partnerstwa Miast zamieszczona na łamach „Gazety Chojnowskiej” (Nr 10/2017): http://www.chojnowska.e-informator.pl/artykul/2022-dzien_partnerstwa_miast.html
data publikacji: 2017-06-17 14:50
 
Dzień Partnerstwa Miast: wernisaż wystawy „Commentry – Egelsbach – Mnichovo Hradiště”
W ramach pierwszej edycji Dnia Partnerstwa Miast 19 maja w Galerii Młodych odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy „Commentry – Egelsbach – Mnichovo Hradiště”. Konkurs plastyczny „Commentry – Egelsbach – Mnichovo Hradiště” - przeprowadzony pod patronatem Burmistrza Miasta Chojnowa - zorganizowali: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Chojnowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Miast Partnerskich. Na konkurs wpłynęło 190 prac uczniów szkół podstawowych ukazujących walory architektoniczne i krajobrazowe miast partnerskich Chojnowa. Podczas wernisażu ogłoszono wyniki konkursu. Wręczenie nagród odbyło się w tym samym dniu, na uroczystości w MOKSiR. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Katarzyna Ostropolska z SP3, II miejsce – Martyna Skrzynecka z SP 4, Dawid Merunowicz z SP 4, III miejsce – Sara Kułacz z SP 3, Maja Berezowska z SP3. Na wystawie zaprezentowano prace laureatów konkursu oraz 25. osób, którym przyznano wyróżnienie. Relacja z Dnia Partnerstwa Miast zamieszczona na łamach „Gazety Chojnowskiej” (Nr 10/2017): http://www.chojnowska.e-informator.pl/artykul/2022-dzien_partnerstwa_miast.html
data publikacji: 2017-06-17 13:22
 
Wzorowy Czytelnik 2017
17 maja w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie Wzorowych Czytelników z miasta Legnicy i powiatu legnickiego. Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie reprezentowała Oriana Kulpińska, uczennica Gimnazjum nr 1. Po wręczeniu dyplomów i nagród najlepsi czytelnicy uczestniczyli w warsztatach „Poznajemy kultury świata. Odkrywamy Afrykę i robimy oryginalną biżuterię”. Zajęcia prowadziła Magda Szymańska z Fundacji GOnAct, która w pokazie multimedialnym przedstawiła różnorodność kulturową i językową Afryki. Uczestnicy spotkania mieli też okazję napić się oryginalnej afrykańskiej herbaty i posłuchać afrykańskiej muzyki. A potem sami wykonywali instrument o nazwie „kij deszczowy” oraz biżuterię - kołnierz masajski.
data publikacji: 2017-06-14 11:53
 
Zwierzęta na wycieczce
Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami zajęcia „Zwierzęta na wycieczce” w Bibliotecznej Akademii Malucha, które odbędą się 22 czerwca o godz. 11.00 (wyjątkowo nie w środę, tylko w czwartek). Kto wybrał się na wycieczkę? Co zdarzyło się na jezdni? Na te i wiele innych pytań dotyczących zachowania się na przejściu dla pieszych odpowiemy na spotkaniu. A ponieważ chcemy uroczyście zakończyć rok akademicki w BAM, specjalne zaproszenie kierujemy do tych, którzy w nim uczestniczyli.
data publikacji: 2017-06-13 13:54
 
<< nowsze | 77  | 78  | 79  | 80  | 81 | 82  | 83  | 84  | 85  | 86  | 87  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki