Katalog on-line

Aktualności

Wystawa Juliana Pamuły "Malarstwo"
Zapraszamy na wystawę chojnowskiego artysty Juliana Pamuły „Malarstwo”. Na wystawie znalazły się obrazy namalowane w latach 2016-2017 – są po raz pierwszy prezentowane i niemal wszystkie to pejzaże Chojnowa i okolic. Wernisaż odbędzie się 28 lipca o godz. 18.00. Wystawę można oglądać do końca sierpnia, serdecznie zapraszamy!
data publikacji: 2017-07-04 11:46
 
Od bajki do bajki: spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską
Zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat na spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską – 11 lipca, godz.10.00. Eliza Piotrowska – autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz języka włoskiego, krytyk sztuki. Członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych, utalentowanych poetów KLAN. Aktywnie współpracuje z czasopismami dla dzieci „Miś” i „Świerszczyk” oraz pismem „Ryms”. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych, m.in.: 2002 r. – konkurs Ministerstwa Sztuki (Sybilla) na muzealne wydarzenie edukacyjne roku (wyróżnienie za Muzealną Akademię Dziecięcą), konkurs Najpiękniejsze Książki Roku (2006 r. – nominacja „Książeczka-wycieczka po miastach i miasteczkach", 2007 r. – nominacja „Ortografia, czyli heca, którą wszystkim się zaleca!”, 2011 r. – wyróżnienie „Paproch”), 2009 r. – konkurs na Dziecięcy Bestseller Roku 2008 (nominacja „Franek, Hela, Bobas i koń trojański”), 2010 r. – Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (nominacja „Ciocia Jadzia”), 2012 r. – konkurs „Nagroda DONGA” organizowany przez IBBY (wyróżnienie „Żółte kółka. Mam na imię Inna”).
data publikacji: 2017-07-03 16:25
 
Z książką na walizkach 2017: spotkanie z Joanną Zagner-Kołat
W ramach XIV edycji projektu „Z książką na walizkach” 9 czerwca odbyło się spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat. Po zaśpiewaniu znanej „Walizkowej piosenki”, J. Zagner-Kołat opowiadała, w jaki sposób tworzy ilustracje do książek. Podkreśliła, jak ważna jest współpraca z pisarzem, bo są współtwórcami utworu. Dzieci mogły skorzystać z jej wskazówek i pokazać swoje umiejętności plastyczne, a także pomysłowość podczas wspólnego rysowania potworka oraz tworząc własne prace do odczytanego fragmentu z cyklu o Filipku - napisanego przez Małgorzatę Strękowską-Zarembę, zilustrowanego przez Joannę Zagner-Kołat. Na spotkaniu można było też zakupić książki z ilustracjami naszego gościa oraz otrzymać autograf. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac zgłoszonych do konkursu plastyczno-literackiego „A to historia!”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządów Województwa Dolnośląskiego, Gminy Wołów i Powiatu Wołowskiego.
data publikacji: 2017-06-30 16:20
 
Stacja Biblioteka
„Nie za górą, nie za lasem Płynie sobie mądra rzeka Czemu rzeka, taka mądra Obok stoi Biblioteka.” 7 czerwca odbyła się 23. edycja Pasowania na Czytelnika chojnowskich przedszkolaków. Inscenizacją „Zaczarowanym pociągiem w świat bajki” wyruszyliśmy razem z dziećmi ze świetlicy SP 4 do magicznej krainy bajek i bajeczek. Przedstawienie przygotowały nauczycielki Bożena Szarek i Natalia Halikowska. Na tę wyjątkową uroczystość przybyli również z biblioteki Kopciuszek wraz ze swoimi siostrami. Po wspólnym odśpiewaniu piosenki „Mądra rzeka” przedszkolaki ochoczo występowały na scenie - śpiewając i tańcząc - oraz odpowiadały na trudne pytania dotyczące biblioteki i książek. Po zdanym egzaminie pojawiła się Dobra Wróżka, która magicznym zaklęciem sprawiła, że dzieci mogły wziąć udział w przyrzeczeniu i pasowaniu na czytelnika. Każde dziecko otrzymało też pamiątkowy dyplom i książeczkę. Za rok znów się spotkamy, ale to już będzie zupełnie inna bajka.
data publikacji: 2017-06-29 14:09
 
Konkurs Słownik PWN-Oxford w IBUKU Librze rozwiązany
Konkurs ze Słownikiem Oxford został rozwiązany, zwycięzcy zostali poinformowani drogą mailową i wkrótce zostaną wysłane do nich nagrody. Ogółem w 12 hasłach przywołanych jest 25 idiomów z „cat”, z tym że „to play cat and mouse with sb” (występuje dwukrotnie (w hasłach „cat” i „mouse”). Unikalnych idiomów mamy zatem 24. Dokładne zestawienie:
data publikacji: 2017-06-29 13:31
 
<< nowsze | 75  | 76  | 77  | 78  | 79 | 80  | 81  | 82  | 83  | 84  | 85  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki