Katalog on-line

Aktualności

Wakacje z Biblioteką 2017
Zapraszamy dzieci na bezpłatne zajęcia „Wakacje z Biblioteką”: 1) „Świerszczykowe Wakacje” – dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, ilość miejsc ograniczona, zapisy w Dziale dla Dzieci i Młodzieży do dnia 23.06.2017 r. 2) „Od bajki do bajki” – spotkania autorskie dla przedszkolaków, wstęp wolny.
data publikacji: 2017-06-13 13:22
 
Od bajki do bajki: Straszyć nie jest łatwo
W ramach projektu „Od bajki do bajki" 16 maja odbyły się spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem, w których uczestniczyli uczniowie chojnowskich szkół podstawowych. Marcin Pałasz kolejny już raz spotkał się w Chojnowie z czytelnikami. Pisarz opowiadał o swojej pracy, o tym jak pisze książki, w których tak dużo poczucia humoru i skąd czerpie pomysły. Podkreślił, jak ważne jest czytanie – bo wyobraźnię ma się wtedy, kiedy się dużo czyta. Przybliżył dzieciom swoją twórczość, często przedstawiając anegdoty i ciekawostki związane z pisaniem książek np. z powieścią „Straszyć nie jest łatwo". Sporo też było o bajkach. Ulubionych bajkach autora i uczestników spotkania. I o tym, jakie są jego „B@jki".
data publikacji: 2017-06-12 21:46
 
Konkurs Słownik PWN-Oxford w IBUKU Librze
UWAGA KONKURS! Wspólnie z IBUKIEM Librą ogłaszamy konkurs związany z oferowanym przez nas dostępem do Słownika PWN-Oxford. Wyniki badania ankietowego przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii sugerują, że Anglicy są kociarzami: aż 95 proc. z nich uważa, że kot jest członkiem rodziny, ponad połowa przyznaje, że ze swoich problemów zwierza się swojemu kotu, a 10 proc. woli przytulić się do kota niż partnera. Wejdź na libra.ibuk.pl, otwórz słownik PWN-Oxford i odpowiedz na pytanie: w ilu idiomach odnotowanych w Wielkim Słowniku angielsko-polskim PWN-Oxford występuje to sympatyczne zwierzę? Uwaga: tylko kierunek angielsko-polski Prześlij odpowiedź do 16 czerwca na adres: karolina.blaziak@pwn.pl. 5 pierwszych osób, które udzielą poprawnej odpowiedzi otrzymają atrakcyjne nagrody: Wielki słownik polsko-angielski PWN-Oxford w wersji papierowej oraz gadżety od IBUKA Libry. Regulamin konkursu:
data publikacji: 2017-06-12 15:48
 
Nowa książka Dionisiosa Sturisa - „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”
15 maja dziennikarz i reporter Dionisios Sturis, w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, spotkał się z mieszkańcami Chojnowa. Do rodzinnego miasta przyjechał ze swoją najnowszą książką „Nowe życie. Jak Polacy pomogli uchodźcom z Grecji”. To jego trzecia książka i trzecie spotkanie autorskie w naszej bibliotece - w 2013 r. rozmawialiśmy o debiutanckiej publikacji, nominowanej do prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, „Grecja. Gorzkie pomarańcze”, a w 2015 r. o „Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania”. Tak, jak obiecał dwa lata temu, napisał książkę o Grekach, którzy pod koniec lat 40-tych XX wieku przyjechali do Polski z ogarniętej wojną domową ojczyzny. W „Nowym życiu” nie tylko opisuje historię greckich uchodźców w Polsce, w tym też losy własnej rodziny, ale historię Grecji ostatnich kilkudziesięciu lat. Relacja ze spotkania zamieszczona na łamach „Gazety Chojnowskiej” (Nr10/2017): http://www.chojnowska.e-informator.pl/artykul/2020-grecko-polska_odyseja_w_ramach_tygodnia_bibliotek.html
data publikacji: 2017-06-12 13:42
 
XIV Chojnowskie Dyktando
W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w XIV Chojnowskim Dyktandzie, które odbędzie się 12 czerwca (poniedziałek) 2017 r. w Domu Schrama w Chojnowie.
data publikacji: 2017-06-05 14:22
 
<< nowsze | 78  | 79  | 80  | 81  | 82 | 83  | 84  | 85  | 86  | 87  | 88  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki