Katalog on-line

Aktualności

10 lat Galerii Młodych
Zapraszamy na wernisaż wystawy „10 lat Galerii Młodych”, który odbędzie się 9 czerwca o godz.18.00 Program: 1) Prezentacja wystawy. 2) 10 lat działalności Galerii Młodych: podsumowanie. 3) Muzyczne impresje: koncert w wykonaniu Mai Kolanoś i Damiana Zybera. Maja Kolanoś – absolwentka Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na kierunku jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność wokalistyka jazzowa oraz studiów II st. na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na tym samym kierunku. Damian Zyber – pianista, aranżer; absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu jazzowego dr hab. Wojciecha Olszewskiego; współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie.
data publikacji: 2017-06-05 14:05
 
Spotkanie z ilustratorką Joanną Zagner-Kołat
W ramach XIV Dolnośląskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami „A to historia! Dolnośląskie spotkania z książką na walizkach” zapraszamy dzieci na spotkanie z ilustratorka Joanną Zagner-Kołat – 9 czerwca, godz. 8.15. Joanna Zagner-Kołat ilustruje książki dla dzieci, komiksy i opowiadania. Współpracuje z wieloma wydawnictwami , a także czasopismami: „Świerszczykiem” oraz „Misiem”. Zdobyła wiele nagród, m.in. Małego i Dużego Donga 2007 za książkę „Berry, gangster i góra kłopotów” Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach. Podczas spotkania rozstrzygnięty zostanie także I etap konkursu plastyczno-literackiego „A to historia!”
data publikacji: 2017-06-02 15:49
 
Od bajki do bajki: konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 1 w Chojnowie, Przedszkole Miejskie nr 3 w Chojnowie zapraszają przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na wykonanie ilustracji „Od bajki do bajki” - do wybranych bajek Melanii Kapelusz, Elizy Piotrowskiej, Przemysława Wechterowicza. Regulamin:
data publikacji: 2017-06-02 15:10
 
Od bajki do bajki: konkurs pięknego czytania
Zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych w Chojnowie do wzięcia udziału w konkursie pięknego czytania „Od bajki do bajki” - przygotowanym na podstawie wybranych bajek Justyny Bednarek, Anny Onichimowskiej i Marcina Pałasza. Organizator konkursu: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chojnowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. Regulamin:
data publikacji: 2017-06-01 14:10
 
Od bajki do bajki: spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz
Zapraszamy dzieci w wieku 5-6 lat na spotkanie autorskie z Melanią Kapelusz - 5 czerwca, godz. 8.00. Melania Kapelusz – autorka bajek i opowiadań dla dzieci, m.in. cyklu o Kindze - „Kinga i co z niej wyrośnie”, „Kinga i jak ją rozgryźć” - oraz książek: „Koty czyli historie z pewnego podwórka”, „Krasnoludki” i „Zając zostaje!”, która jest doskonałym przewodnikiem dla dzieci zaczynających przygodę ze szkołą. Współpracuje ze „Świerszczykiem”, od paru lat wspólnie ze Świerszczykiem, tytułowym bohaterem magazynu dla dzieci, pisze jego pamiętnik.
data publikacji: 2017-05-30 22:02
 
<< nowsze | 79  | 80  | 81  | 82  | 83 | 84  | 85  | 86  | 87  | 88  | 89  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki