Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Warto przeczytać w marcu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Sebastian Frąckiewicz – „Ten łokieć źle się zgina. Rozmowy o ilustracji”; „Polska nieznana: 150 miejsc, o których prawdopodobnie nie słyszałeś” ; Halina Poświatowska – „Opowieść dla przyjaciela ”; Beata Sabała-Zielińska – „Pięć stawów. Dom bez adresu” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Corinne Averiss – „Miłość”; Agata Hącia - „Figlarne słówka. O wędrówkach słów i innych tajemnicach językach”; Mackenzi Lee – „Historia świata na czterech łapach”; Ka Mochi – „Dzieci z Hamamatsu”; Sabine Bohlmann – „Historia małej popielicy, która nie chciała się obudzić” . Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2021-03-15 10:41

Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Śni się lasom las” (Bolesław Leśmian)

Zapraszamy do posłuchania kolejnej piosenki Kuby Michalskiego zrealizowanej w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Tym razem jest to zimowy (jeszcze) Leśmian „Śni się lasom las”. Link do piosenki na YouTube: https://youtu.be/Y1z6b8Rob2I *** Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w 2019 zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.

2021-03-05 13:37

Warto przeczytać w lutym!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Dariusz Kortko, Jerzy Porębski – „Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku”; Radek Rak – „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” ; Anna Rudnicka-Litwinek – „Dziewczyny na skrzydłach. Polskie lotniczki, które zdobyły niebo”; antologia – „Spis lokatorów” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Aleksandra Litwina – „Historia starego mieszkania. Fascynująca podróż po XX-wiecznej Rosji”; Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński - „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”; Helena Sienkiewicz-Więcław – „Powiedział księżyc”; Katarzyna Wasilkowska – „Świat Mundka”; Mirosław Wlekły – „Przygoda dzika Toniego Halika” . Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2021-02-16 12:23

Ferie (i nie tylko) z POLONĄ

Jeszcze zostało kilka dni ferii zimowych, ale nie tylko na feriach zachęcamy do skorzystania z oferty dla dzieci i młodzieży Biblioteki Narodowej, która udostępnia w POLONA.PL w postaci cyfrowej m.in. kolekcje tematyczne, książki dla dzieci wydane przed 1864 rokiem, a także pierwsze wydania książek dla dzieci z lat 1864 - 1918. Korzystając z tej cyfrowej biblioteki można samemu tworzyć kolekcje, przeglądać zasoby biblioteki, czytać książki, a także za darmo większość z nich wykorzystywać w sposób nieograniczony. Biblioteka Narodowa poleca m.in.: *kolekcję wczesnych, przed- i powojennych polskich wydań utworów Hansa Christiana Andersena *podręczniki do arytmetyki, bajki, atlasy historii naturalnej czy poradniki zawierające domowe eksperymenty z fizyki *kolekcję „Ile wam jeszcze wiedzieć potrzeba, czyli publikacje dla dzieci i młodzieży”, są to publikacje z lat 1772 do 1948 – wciąż aktualne źródło inspiracji dla domowej nauki i zabawy *pocztówki z fotografiami i reprodukcjami obrazów, ukazujące np. stroje ludowe górali podhalańskich. Zapraszamy do zapoznania się z tymi ciekawymi i jakże innymi, niż teraźniejsze, propozycjami z dawnych lat. Nie tylko dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty POLONY - są tu materiały pomocnicze dla bibliotek, szkół i innych instytucji, które mogą posłużyć np. do prowadzenia zajęć on- line.

2021-01-13 11:51

Zapisujemy nowych Czytelników

Szanowni Czytelnicy!
Informujemy, że wznawiamy możliwość zapisu do biblioteki nowych Czytelników. Pozostałe ustalenia dotyczące działalności biblioteki w okresie epidemii koronawirusa zawarte w „Zasadach funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie” - obowiązujących od dnia 30.11.2020 r. - nie ulegają zmianie. Zasady funkcjonowania MBP w Chojnowie:

2021-01-05 14:04


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki