Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać w czerwcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Jorge Carrión - „Księgarnie”; Brrenika Lenard i Piotr Mikołajczak - „Szepty kamieni : historie z opuszczonej Islandii”; Beata Pawlikowska - „Blondynka w Urugwaju”; Bogusław Wołoszański - „Wiek krwi” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Justyna Bednarek - „Nowe przygody skarpetek : (jeszcze bardziej niesamowite); Monika Jaworowska-Duchlińska - „Z duchem (do) teatru”; Marcin Pałasz - „Elf i skarb wuja Leona”; Marcin Pałasz - „Marcelka i czterolistna koniczyna”; Thierry Culliford i Peyo - „Smerf Finansista”; „To twoja nowa książka naukowa : z miejscem na notatki”; Jim Fanning - „Disney - wielka księga. Wspaniały świat Disneya”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2017-06-23 12:47
 
Zmiana godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacji
Zmiana godzin otwarcia biblioteki od 24 czerwca do 3 września 2017 r.
data publikacji: 2017-06-22 11:08
 
Konkurs Słownik PWN-Oxford w IBUKU Libra - przedłużenie terminu do 23.06.2017 r.
W nawiązaniu do informacji zamieszczonej w Aktualnościach w dniu 12.06.2017 r.: KONKURS Z IBUKIEM Librą Niestety nikt nie udzielił poprawnej odpowiedzi w konkursie IBUK Libra i PWN-Oxford. W związku z tym, konkurs zostaje przedłużony. Przypominamy raz jeszcze pytanie: Wyniki badania ankietowego przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii sugerują, że Anglicy są kociarzami: aż 95 proc. z nich uważa, że kot jest członkiem rodziny, ponad połowa przyznaje, że ze swoich problemów zwierza się swojemu kotu, a 10 proc. woli przytulić się do kota niż partnera. 
data publikacji: 2017-06-20 09:53
 
Od bajki do bajki: Wymyślam i zapisuję historie
W ramach projektu „Od bajki do bajki" 26 maja odbyły się spotkania autorskie z Anną Onichimowską, w których uczestniczyli uczniowie chojnowskich szkół podstawowych. Pisarkę gościliśmy w Chojnowie po raz drugi. W 2010 r. spotkała się z młodzieżą - na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki. Na spotkaniach Anna Onichimowska mówiła dzieciom o sobie, swojej pracy, którą określiła tymi słowami: „Mój zawód to wymyślać i zapisywać historie za pomocą wiersza, opowiadania, opowieści". A tych historii, bardzo różnych, wymyśliła naprawdę bardzo dużo. Na spotkaniu opowiedziała m.in. o książkach: „Dzień czekolady", na podstawie której powstał film, „Daleki rejs", „Gdzie jesteś, tatusiu?", „Duch starej kamienicy", „Maciek i łowcy duchów", „Najwyższa góra świata", „Prawie się nie boję...". Czytała fragmenty z utworów: „Piecyk, czapeczka i budyń", „Zasypianki" i innych. Miała też dużo pytań do małych uczestników, np. kim chcieliby być, jakie mają marzenia.
data publikacji: 2017-06-19 23:05
 
Od bajki do bajki: "Skarpetki" przyniosły mi szczęście
W ramach projektu „Od bajki do bajki" 23 maja odbyły się spotkania autorskie z Justyną Bednarek, w których uczestniczyli uczniowie chojnowskich szkół podstawowych. Justyna Bednarek po raz pierwszy przyjechała do Chojnowa. Na spotkaniach, oprócz opowieści o tym, jak powstały i o czym są bestsellerowe już przygody skarpetek, które zostały lekturą szkolną, zaprezentowała młodym czytelnikom również inne ostatnio napisane książki. Historię „Pięciu sprytnych kun”, bajki muzyczne „W to mi graj” - ich tworzywem stało się 12 ulubionych przez nią utworów muzyki klasycznej - z niesamowitymi ilustracjami Józefa Wilkonia (wykonanymi na tablecie!), wreszcie bajkę „O srebrnej łyżce”. Starała się pokazać, jak wiele możliwości ma człowiek, aby własną fantazję „przerobić” na coś fajnego. Było więc i czytanie fragmentów jej bajek, i oglądanie skarpetkowych pacynek. Ale też wspólne zastanawianie się, co jest potrzebne, aby powstała książka, czego potrzeba, aby stworzyć bajkę.
data publikacji: 2017-06-18 14:21
 
<< nowsze | 76  | 77  | 78  | 79  | 80 | 81  | 82  | 83  | 84  | 85  | 86  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki