Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Bajki Babuni

24 stycznia odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka w Chojnowie „Słoneczko”. Tym razem nasi najmłodsi czytelnicy wysłuchali opowiadania „Wilk i siedem koźlątek” z książki „Bajki Babuni” w adaptacji Karine Laurent. Dzieci wykleiły także laurki dla swoich kochanych Babć i Dziadków. A zabawy na podstawie płyty „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy” dostarczyły im wielu emocji i radości.

2023-02-02 12:59

Ferie z Biblioteką

Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat na zajęcia "Zimowe harce w bibliotece". Na wszystkie zajęcia - z wyjątkiem spotkania autorskiego i przedstawienia teatralnego - obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona. Zapisów na zajęcia dokonują wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni dziecka. Zapisy przyjmujemy od 6 lutego 2023 r. Więcej informacji: Dział dla Dzieci i Młodzieży, tel. 76 818 83 46

2023-01-26 15:01

Warto przeczytać w styczniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Ryszard Abraham – „Himilsbach. Ja to chętnie napiłbym się kawy”; Mariana Leky – „Sen o okapi”; Jan Miodek – „Polszczyzna : 200 felietonów o języku”; Walter Mosley – „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya”; Julian Sancton – „Obłęd na krańcu świata. Wyprawa statku Begica w mrok antarktycznej nocy”; Ziemowit Szczerek – „Wymyślone miasto Lwów” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Aleksandra Charęzińska, Olga Majewska – „Wierszyki masażyki i inne zabawy sensoryczne”; Evelina Daciute – „Szczęscie to lis”; Gregoire Mabire, Jessica Martinello – „Nawet potwory sprzątają”; Łucja Malec-Kornajew – „Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce”; Jordi Palet – „O wilku, który nia zjadł nikogo”; Krzysztof Zapotoczy – „Kot Marian i odwiedzacze”
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-01-19 14:02

Ogłoszenie w sprawie zatrudnienia

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie zatrudni na stanowisko bibliotekarza:

2023-01-18 16:08

Styczniowe spotkanie DKK ŁGARZ

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) - 20 stycznia o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46 W styczniu, naszą lekturą jest zbiór opowiadań czeskiego mistrza krótkiej formy, Marka Šindelki, pt. „Mapa Anny”. W dziesięciu tekstach ze wspólnym kluczem, autor skupia się na relacjach międzyludzkich, zwłaszcza tych między kobietą a mężczyzną, w czasach, kiedy „doskonałość już nikogo nie podnieca, a wyniszczonych przez doznania konsumentów o wiele bardziej pociąga skaza”. W świecie, w którym dziwny rodzaj informacyjnego szumu bez przerwy zakłóca wzajemne zrozumienie. Bohaterowie Šindelki próbują się do siebie zbliżyć, lecz krążą tylko wokół siebie niczym zamknięte mikroświaty. Żyją tak, jakby utracili umiejętność czytania mapy.

2023-01-16 14:37


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki