Katalog on-line

Aktualności

Mała książka – wielki człowiek: Bądź blisko, czytaj dziecku
Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najmłodszych lat życia dziecka. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zakwalifikowała się do pilotażowego projektu Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek”, skierowanego do dzieci w wieku 3 lat. W ramach tej kampanii od września 2018 r. dzieci wraz z rodzicami dostawali w bibliotece wyjątkowy prezent, Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla...”, Kartę Małego Czytelnika oraz broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki, Mały Czytelnik otrzymywał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu - dyplom. W naszej bibliotece podsumowanie projektu i uroczyste wręczenie dyplomów odbyło się 14 maja 2019 r. , w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Na spotkanie „Dyplom dla Małego Czytelnika” zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy projektu wraz z opiekunami. Po przywitaniu się na chuście animacyjnej, dzieci wysłuchały wierszy z książki „Pierwsze wiersze dla…” przeczytanych przez swoich rodziców i dziadków. Potem wszyscy razem bawiliśmy się w różne wyliczanki i rymowanki. Prawdziwą gratką dla dzieci oraz opiekunów było wyklejanie kolorowej sowy, którą można było zabrać do domu. Gratulacje i wręczenie dyplomów oraz zawieszenie certyfikatu, jaki otrzymała nasza biblioteka z Instytutu Książki, nastąpiło na zakończenie spotkania. Bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy do następnej edycji projektu, który rozpoczniemy od września - dla dzieci od 3 do 6 lat.
data publikacji: 2019-06-09 17:00
 
Lato, lato, co ty na to
Czy wiecie drogie dzieci, że lato rozpoczyna się 22 czerwca? Mamy najdłuższy dzień, a zarazem najkrótszą noc w roku. Lato to najcieplejsza pora roku. Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników wraz z opiekunami na ostatnie przedwakacyjne spotkanie w Bibliotecznej Akademii Malucha: 26 czerwca 2019, godz. 11.00
data publikacji: 2019-06-08 11:50
 
Wakacje z Biblioteką
Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 12 lat na zajęcia "Wakacje z Biblioteką". Pierwszy tydzień lipca będziemy realizować pod hasłem "Moja przyjaciółka Książka". Druga część zajęć od 5 do 9 sierpnia "Takich bajek jeszcze nie czytaliście!" - to zapoznanie się z bajkami Marcina Pałasza, znanego pisarza dla dzieci i młodzieży. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia. Zapisy w Dziale dla Dzieci i Młodzieży: 17 czerwca 2019, tel. 76 818 83 46
data publikacji: 2019-06-08 11:37
 
Dziewczyna spotyka chłopaka - warsztaty literackie INSPIRACJE
Dziewczyna spotyka chłopaka... Tymi słowami 14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie rozpoczęły się literackie warsztaty „Inspiracje", przeprowadzone przez Agnieszkę Gil - wrocławiankę, autorkę piszącą dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Już po raz drugi przyjechała na do naszego miasta na zaproszenie klubowiczów z Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Na rozgrzewkę, jak i pierwszym zadaniem uczestników spotkania, było dopowiedzenie dalszego ciągu historii, która rozpoczęła się banalnie od słów dziewczyna spotyka chłopaka… Jednak z każdym dodanym fragmentem ta opowieść nabierała coraz większego rozmachu. Zabawa była przednia.
data publikacji: 2019-06-08 10:51
 
Człowiek i maszyna - na warsztatach Joanny Wachowiak
W ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 9 maja br. odbyły się warsztaty literackie „Człowiek i maszyna”, poprowadzone przez Joannę Wachowiak – autorkę książek, opowiadań i scenariuszy filmów animowanych dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP 3 i SP 4 w Chojnowie. Pani Joanna zadebiutowała w roku 2013 „Opowiastkami dla małych uszu”. Jej twórczość szybko doceniono, m.in. została nominowana do literackiej nagrody Książka Roku 2014 Polskiej Sekcji IBBY („Kot kameloeon”), w 2016 r. otrzymała wyróżnienie w IV Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren („Baba Blaga”). Na spotkaniu pisarka opowiedziała o swoich dwóch najnowszych książkach zatytułowanych „Awaria” oraz „Ala Baba i dwóch rozbójników”. Przedstawiła też krótką historię robotyki. A potem były zadania twórcze dla uczestników. Zadaniem pobudzającym dzieci do myślenia stała się kapsuła czasu. Co można schować do kapsuły czasu? Burza mózgów pozwoliła zabrać do kapsuły takie rzeczy jak np. laczki, zdjęcia, książki. Odbyła się także gorąca dyskusja na temat nowoczesnych technologii i tego, jaki mają wpływ na nas - użytkowników. I co by się mogło wydarzyć, gdyby zabrakło prądu? Spotkanie zakończył kiermasz książek Joanny Wachowiak i kolejka po jej autograf.
data publikacji: 2019-06-07 23:05
 
<< nowsze | 27  | 28  | 29  | 30  | 31 | 32  | 33  | 34  | 35  | 36  | 37  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki