Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Finisaż wystawy Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”

Zapraszamy na finisaż wystawy Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”, który odbędzie się 17 marca 2023 r. o godz.18.00 (wstęp wolny).
Jadzia po ciężkiej chorobie odeszła od nas w grudniu ubiegłego roku. W Galerii Młodych prezentujemy jej prace po raz trzeci. W 2016 roku mogliśmy oglądać jej plastyczne dokonania na wystawie „Skrzydlate i kudłate”, a trzy lata później na wystawie „Zamki i pałace”.

Swoje artystyczne pasje realizowała w różnorodny sposób. M.in. działała w Gildii Artystów Chojnowa, śpiewała w Chojnowskim Chórze SKORANTA. Rozpoczęła także studia podyplomowe na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, które z powodu choroby musiała przerwać, ale pierwszy z dwóch lat ukończyła z wyróżnieniem.
Wystawa „Geometria uczuć” potrwa do końca marca 2023 r.

2023-03-10 11:09

Warto przeczytać w marcu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Elżbieta Cherezińska – „Sydonia: słowo się rzekło”; Magda Jaros – „Ty pieronie! Biografia Franciszka Pieczki”; Katarzyna Jasiołek – „Hanna Lachert. Wygoda ważniejsza niż piękno”; Ryszard Koziołek – „Czytać, dużo czytać”; Wojciech Orliński – „Kopernik. Rewolucje”; Sosuke Natsukawa – „O kocie, który ratował książki” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Andy Chandler – „Tajemnica zamku grozy”; Przemek Corso - „Opowieści z Białej Doliny”; Cezary Harasimowicz – „Tygrys”; Nicola Kinnear – „Pobaw się ze mną”; Joanna Olech – „Tym razem ci się upiekło”; Tom Percival – „Szczęśliwy płaszcz koziołka”; Agnieszka Stążka-Gawrysiak - „Self – regulation. Opowieści dla dzieci o tym jak działać, gdy emocje biorą górę”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-03-09 12:43

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

1 marca, w rocznicę rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość", obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów dotyczących antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, posiadamy m.in.: Jolanta Drużyńska „Wyklęte życiorysy”, Stanisław Krupa – „X Pawilon: wspomnienia AK-owca ze śledztwa na Rakowieckiej”, Angelika Kuźniak „Krótka historia długiej miłości”, Luiza Łuniewska – "Szukając „Inki”: życie i śmierć Danki Siedzikówny”, Stanisław Marat – „Zbrodnia: sprawa generała Fieldorfa – Nila”, Szymon Nowak – „Bitwy wyklętych”, Szymon Nowak – „Dziewczyny wyklęte”, Andrzej Pilecki – „Pilecki: śladami mojego taty”, Śnieżko Anna – „Żona wyklęta: kobieta, która kochała żołnierza niezłomnego”, David G. Williamson „Polski ruch oporu 1939 – 1947”.

2023-03-01 16:39

Zmiana czasu otwarcia Działu dla Dzieci i Młodzieży

Szanowni Czytelnicy!
Informujemy, że od 1 marca 2023 r. Dział dla Dzieci i Młodzieży będzie czynny:
- poniedziałek, piątek: 10.00 – 16.00
- wtorek, czwartek: 10.00 – 17.00
- środa: nieczynny,
- sobota: 9.00 – 15.00

2023-02-23 10:56

Lutowe spotkanie DKK ŁGARZ

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) - 24 lutego o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46 W lutym naszą lekturą jest pierwsza w Polsce biografia autora „Cyberiady”. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak Lem przeżył Holocaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm? Co sobie kupił za honorarium z „Obłoku Magellana”? O co chodziło w „Solaris” i dlaczego Andrzej Wajda w końcu nie przygotował ekranizacji? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Czym się różniły pierwotne wersje „Fiaska”, „Głosu Pana” i „Kongresu futurologicznego” od tego, co Lem ostatecznie wysłał wydawcy? Gdzie i kiedy Lem spróbował narkotyków i jakie miał przy tym doznania? Jak w PRL wyglądał zakup samochodu, domu, „New York Timesa”, wejściówki na Kasprowy Wierch, stacyjki do fiata czy marcepanowego batonika? I co to właściwie jest sztamajza?

2023-02-15 14:41


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki