Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Gwiazdka spada na Ziemię

20 grudnia odwiedziliśmy naszych najmłodszych czytelników z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania „Gwiazdka spada na Ziemię” z książki „Wielka Świąteczna Księga”. Kilka kolorowych książeczek z różnymi motywami świątecznymi zachęciły ich do wykonania Mikołaja. Na zakończenie naszego - ostatniego w tym roku spotkania z cyklu „Bajki pod Słoneczkiem” - udało nam się wspólnie pobawić w „Jawor, Jawor, jaworowi ludzie…”

2022-12-31 13:26

Dekoracje Bożonarodzeniowe

17 grudnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Dzieci i dorośli wysłuchali opowiadania „O pani z piernika i o koniku z ciasta miodowego” z książki „Wielka Świąteczna Księga”. Prace, które zaproponowaliśmy uczestnikom spotkania bardzo się spodobały i wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabraliśmy się do pracy. Dzieci i mamy wykonywały kartki świąteczne, aniołki i bombki z papieru, łańcuchy. Mamy nadzieję, nasze zajęcia i wykonanie tych pięknych dekoracji skróciły dzieciom czas oczekiwania na święta.

2022-12-31 13:02

2022-12-31 13:10

Biblioteczne spotkania z przedszkolakami


Zakończyliśmy pierwszą część spotkań realizowanych w ramach przysposobienia czytelniczego dla dzieci z grup „0” z chojnowskich przedszkoli: Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3, Przedszkola „Skrzat” i Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP. Dzieci w październiku i listopadzie odwiedzały naszą bibliotekę i uczestniczyły w zajęciach „Zapoznanie z biblioteką” oraz „Jak zbudowana jest książka”. Te spotkania umożliwiły im utrwalenie takich pojęć jak np. wypożyczalnia, czytelnia, pisarz, ilustrator, karta tytułowa czy spis treści. Na spotkaniach przeczytaliśmy wiele interesujących książek, m.in. Alex Latimer „Pestka i Jajko”, Dorota Gellner „Historia zwierzaka z wieszaka”, Renata Piątkowska „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”.

2022-12-29 15:16

Kody dostępu do Legimi w 2023 roku

Szanowni Czytelnicy! Kody dostępu do Legimi wydane w roku 2022 stracą ważność z dniem 1 stycznia 2023 r. Wznowienie dostępu do Legimi zaplanowane jest 3 stycznia 2023 r. Po tym terminie będą wydawane nowe kody bezpłatnego dostępu do Legimi. Kody dostępu można otrzymać osobiście w siedzibie biblioteki lub mailowo. Aby otrzymać kod drogą mailową należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej.

2022-12-29 15:01

Gdzie się schował mój misio?

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” spotkaliśmy się 22 listopada br. na cyklicznych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”. Spotkanie „Gdzie się schował mój misio?” nawiązywało do zbliżającego się święta Światowego Dnia Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści: ”Wydaje mi się, że widziałem… niedźwiedzia!”, „Gdzie się schował mój misio?" oraz "Misio". Wszystkie książeczki zaprojektowano specjalnie dla małych rączek. Zawierają ruchome elementy i kartonowe sztywne karty. Po przywitaniu się z Pluszowym Misiem dzieci z ochotą zabrały się do zrobienia swojego ukochanego misia. Przykleiły mu nosek i oczka. „Policzymy co się ma”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” to zabawy, które dostarczyły dzieciom dużo energii i emocji. Na pożegnanie dzieci odśpiewały „Sto lat” i pokołysały naszego misia na chuście animacyjnej.

2022-12-27 16:02


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki