Katalog on-line

Aktualności

Pasowanie na Czytelnika 2019: Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek
Jak co roku wszystkie chojnowskie przedszkolaki, które ukończyły przysposobienie czytelnicze, zostały zaproszone na Pasowanie na Czytelnika. Uroczystość odbyła się 12 czerwca w sali widowiskowej MOKSiR-u w Chojnowie. Przedszkolaki i zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” - wykonane przez uczniów kl. II a i II c ze Szkoły Podstawowej nr 4, a przygotowane pod kierunkiem nauczyciela Aleksandry Korby. Wspólne odśpiewanie wiersza-piosenki Lucyny Krzemienieckiej „Książeczka” zachęciło naszych przedszkolaków do występów wokalnych i tanecznych, które wzbogaciły naszą uroczystość. Ukoronowaniem spotkania jest zawsze uroczyste przyrzeczenie i pasowanie na czytelnika oraz wręczenie pamiątkowego dyplomu i książeczki. Tak było także i tym razem. W tym roku w przysposobieniu bibliotecznym uczestniczyło ok. 200 dzieci z wszystkich chojnowskich przedszkoli.
data publikacji: 2019-06-25 14:51
 
Zapraszamy na przedstawienie "Przygody Baltazara Gąbki"
Zapraszamy na przedstawienie teatralne „Przygody Baltazara Gąbki” w wykonaniu aktorów z Teatru Blaszany Bębenek: 2 lipca 2019, godz.11.30, wstęp wolny. Przedstawienie jest zorganizowane w ramach Wakacji z Biblioteką.
data publikacji: 2019-06-25 13:52
 
Zmiana godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacji
Zmiana godzin otwarcia biblioteki w okresie wakacji: od 22 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.
data publikacji: 2019-06-17 14:26
 
Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019: Hanna Markiewicz zdobyła nagrodę główną w konkursie „Mój Mistrz literatury”
W ramach projektu Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019 zorganizowany był konkurs plastyczny „Mój Mistrz literatury”. Główni organizatorzy konkursu: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wydawnictwo Literatura i Wydawnictwo Akapit Press. Tematyka: przedstawienie książki lub książek pisarza, którym młody czytelnik jest zafascynowany i chciałby jego twórczość rozreklamować wśród swoich rówieśników. Miło nam poinformować, że Hanna Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie zdobyła w konkursie nagrodę główną w kategorii kl. IV-VI za pracę: Frances Hodgson Burnett "Tajemniczy ogród". Gratulujemy! Pracę Hani można obejrzeć na Facebooku projektu Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH: https://www.facebook.com/zksiazkanawalizkach/photos/pcb.1085754384957894/1085753804957952/?type=3&theater ; Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku. Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel, które odbyło się w naszej bibliotece 6 czerwca 2019 r. - zdjęcia Hani z autorką i pracą zakwalifikowaną na spotkaniu do II etapu konkursu:
data publikacji: 2019-06-14 18:08
 
Warto przeczytać w czerwcu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Małgorzata Dygas - „Perły, perełeczki Rzeczypospolitej. Prekursorzy, przedsiębiorcy, patrioci”, Kari Hotakainen – „Kimi Räikkönen, jakiego nieznamy”, Beata Maciejewska, Mirosław Maciorowski - „Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana”, Patrick Modiano - „ Dora Bruder”,Eric-Emmanuel Schmitt - „Madame Pylińska i sekret Chopina” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Barbara Caillot, Aleksandra Krakowska - „B jak Batory”, Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe – Mikołajek. Jak to się zaczęło”,Michał Leśniewski - „Ale samoloty! Odlotowe historie lotnicze”, Britta Teekentrup - „Jajko”, Przemysław Wechterowicz - „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”, Elżbieta Zubrzycka - „Filip, lis i magia słów”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2019-06-14 13:35
 
<< nowsze | 28  | 29  | 30  | 31  | 32 | 33  | 34  | 35  | 36  | 37  | 38  | starsze >>


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki