Katalog on-line

Aktualności

Warto przeczytać we wrześniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Stefan Grabiński – „Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite”; Kamil Janicki – „Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę” ; Joanna Lamparska, Piotr Kałuża – „Miasta do góry nogami. Podziemia Europy i ich tajemnice”; Przemysław Słowiński – „Kobiety wywiadu. Mata Hari, Coco Chanel, Krystyna Skarbek i inne…”; Agnieszka Teterycz-Puzio – „Zamachy na Piastów” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Szymon Jastrzębowski – „Ziarna, pestki, orzechy czyli te niesamowite nasiona”; Izabela Michta – „Skąd się wzięła pogoda czyli fascynująca pogoda ”; Richard Scary – „Zawodowy zawrót głowy”; Peter Svetina, Damijan Stepančič - „Magiczny pierścień”; Maria Merce Conanagla, Jamume Soler – „Uszy do góry. 10 opowieści na lepszy nastrój”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2019-09-20 11:23
 
Pożegnanie lata
Czas wakacyjnych podróży już za nami. Żegnamy gorące kąpiele, wędrówki górskie i nadmorskie plaże. Zapraszamy naszych najmłodszych czytelników wraz z opiekunami na bezpłatne zajęcia w Bibliotecznej Akademii Malucha, gdzie wraz z motylkami 25 września o godz.11.00 pożegnamy gorące lato.
data publikacji: 2019-09-13 14:07
 
"Zamki i pałace" - wystawa malarstwa Jadwigi Stopy
Zapraszamy do Galerii Młodych na drugą już wystawę chojnowianki- Jadwigi Stopy. Po raz pierwszy autorka zaprezentowała swoje prace w naszej bibliotece w 2016 roku na wystawie "Skrzydlate i kudłate", gdzie skupiła się przede wszystkim na portretach zwierząt. Tym razem zaprasza nas do obejrzenia swoich nowych obrazów przedstawiających zamki i pałace Dolnego Ślaska, ale nie tylko... Wernisaż wystawy odbędzie się 19 września 2019 r. o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy na kolejną malarską ucztę!
data publikacji: 2019-09-13 13:49
 
Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”!
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w nowej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanej do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Informacja prasowa Instytutu Książki: Przyjdź z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”! Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają. Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!
data publikacji: 2019-09-03 11:44
 
Zapraszamy do konkursu fotograficznego "Sport i Czytanie"
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu związanym z projektem Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH 2019 - konkursie fotograficznym "Sport i Czytanie" dla młodych czytelników i uczniów szkół z Dolnego Śląska do lat 16. Głównym organizatorem jest Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz dzięki wsparciu samorządów województwa dolnośląskiego, miasta i gminy Świdnica, powiatu świdnickiego i samorządowych instytucji kultury na Dolnym Śląsku. Przedmiotem konkursu są zdjęcia ukazujące oraz łączące dwie pasje: sport i czytanie. Zdjęcia w formacie jpg należy przesłać drogą elektroniczną na adres walizki@wbp.wroc.pl do dnia 18 października 2019 r. Regulamin konkursu i klauzula informacyjna dotycząca ewidencji uczestników wydarzeń, stanowiąca dopełnienie regulaminu:
data publikacji: 2019-09-03 10:17
 
<< nowsze | 26  | 27  | 28  | 29  | 30 | 31  | 32  | 33  | 34  | 35  | 36  | starsze >>

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki