Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Chory kotek

14 lutego odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie. Bohaterem naszego spotkania był kotek. Wiersz Stanisława Jachowicza „Chory kotek” znają chyba wszyscy mali i starsi czytelnicy. Tygryski po wysłuchaniu wierszyka zbadały naszego kotka i stwierdziły, że łakomstwo naprawdę szkodzi. Przekonał się o tym kotek, który się odrobinę przejadł. A opowiadanie o „Ciekawskim kotku” Urszuli Kozłowskiej zachęciło dzieci do wyklejenia portretu kotka i zaśpiewania wspólnie znanej kociej piosenki „Wlazł kotek na płotek” z płyty „Elementarz piosenki”.

2023-02-15 09:56

Ferie z Biblioteką: przedstawienie teatralne „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?”

Zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Spektakl odbędzie się 24.02.2023 r o godz. 12.00 (wstęp wolny).

2023-02-14 16:48

Ferie z Biblioteką: spotkanie autorskie z Przemkiem Corso

Zapraszamy na spotkanie autorskie dla dzieci z Przemkiem Corso „Opowieści z Białej Doliny”: 22.02.2023, godz. 11.00 (wstęp wolny)*** Przemek Corso – pisarz, konsultant artystyczny, promotor, konferansjer, felietonista, głos radiowy, lektor, scenarzysta, tłumacz, autor tekstów piosenek… a teraz to już nawet bajek dla dzieci. Wydał kilka książek, w tym m.in. serię sensacyjno-przygodową o awanturniku i złodzieju zabytków Robercie Karczu („Podziemne miasto”, „Miasto złodziei”, „Miasto z gliny”, Miasto tajemnic”), dwie bestsellerowe biografie „Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia” i „GrubSon. Na szczycie”. Mieszka w Legnicy. Spotkanie zorganizowane w ramach cyklu „Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną”.

2023-02-14 16:42

Warto przeczytać w lutym!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Joanna Bator – „Ucieczka niedźwiedzicy”; Tomáš Forró – „Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu”; Agnieszka Olszanowska – „Pięć wdów”; Waldemar Pruss – „Strażak. Życie w ciągłej akcji”; Adam Wajrak – „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Dawn Casey – „Baśnie zimowe”; Dorota Gellner - „Cukiernia pana Pączka”; Rikka Jäntti – „Myszonek chce po swojemu”; Małgorzata Strzałkowska – „Harcuj z nami ze słowami albo dawniej czyli drzewiej 2”; Dianne White – „Kołysanka zimowa”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-02-13 16:00

Wystawa Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”

Zapraszamy na wystawę Jadwigi Stopy, która po ciężkiej chorobie odeszła od nas w grudniu ubiegłego roku. Po raz trzeci prezentujemy jej prace w Galerii Młodych. W 2016 roku mogliśmy oglądać jej plastyczne dokonania na wystawie „Skrzydlate i kudłate”, a trzy lata później na wystawie „Zamki i pałace”. Jadzia swoje artystyczne pasje realizowała w różnorodny sposób. M.in. działała w Gildii Artystów Chojnowa, śpiewała w Chojnowskim Chórze SKORANTA. Rozpoczęła także studia podyplomowe na kierunku Malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, które z powodu choroby musiała przerwać, ale pierwszy z dwóch lat ukończyła z wyróżnieniem. Finisaż wystawy „Geometria uczuć” odbędzie się 17 marca o godz.18.00 (wstęp wolny), a wystawa potrwa do końca marca 2023 r.

2023-02-02 13:07


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki