Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wyprawa Pawła Wróbla na Jurę Krakowsko-Częstochowską

Paweł Wróbel, nasz dobry znajomy utytułowany wyróżnieniem „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”, ma wiele pasji, ale najważniejsze to wędrówki górskie, podróże rowerowe oraz fotografika. Od lat na wakacjach zwiedza Polskę na rowerze. Na kilkunastodniowych wyjazdach ogląda i fotografuje to, co wcześniej dokładnie zaplanował. A potem wraca i dzieli się swoimi wrażeniami, czasem w większym gronie - na spotkaniach w bibliotece. W tym roku wybrał się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. I o tej wyprawie, niezwykle interesująco opowiadał i prezentował zdjęcia na spotkaniu „Wakacje na dwóch kółkach 2022”, które odbyło się 18 listopada br. Wakacyjną przygodę rozpoczął w Częstochowie, wędrował m.in. Szlakiem Orlich Gniazd z zamkami i warowniami wybudowanymi na skałach (Bobolice, Mirów, Ogrodzieniec, Rabsztyn i inne). Był także w Grocie Łokietka, turystycznej perełce Ojcowskiego Parku Narodowego. Droga powrotna biegła przez Wadowice, Bielsko-Białą, Cieszyn, Nysę, Paczków, Srebrną Górę i Góry Stołowe. Nasz prelegent zarzeka się, że w przyszłym roku zwiedzi południowo-wschodnią część Polski.

2022-12-27 15:29

Warto przeczytać w grudniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Wiktor Bołba - „Szpieg olimpijski. Jerzy Pawłowski : od PRL-owskiego celebryty do wroga państwa numer 1”; Anna Cima – „Obudzę się na Shibui”; S. C. Gwynne – „Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów”; Agnieszka Krzemińska – „Grody, garnki i uczeni. O archeologicznych tajemnicach ziem polskich”; Pavol Rankov – „Legenda o języku”; Elżbieta Sieradzka – „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Axel Scheffler – „Dobry przyjazny świat”; Kasia Keller, Maciej Keller – „Wróżki ratują święta”; Katarzyna Berenika Miszczuk – „Tajemnica domu w Bielinach”; Renata Piątkowska – „Biszkopt, pingwin i reszta”; Ewa Stadtmuller – „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2022-12-19 15:27

24 grudnia i 31 grudnia 2022 r. biblioteka nieczynna

Szanowni Czytelnicy! 24 grudnia i 31 grudnia biblioteka będzie nieczynna.

2022-12-19 12:36

DEKORACJE BOŻONARODZENIOWE

Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Nasze przedświąteczne spotkanie odbędzie się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży w sobotę 17 grudnia 2022 w godzinach od 11.00 do 13.00. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą uśmiechu i dobrego humoru, będą też potrzebne sprawne ręce.

2022-12-09 12:09

Grudniowe spotkanie DKK ŁGARZ

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) - 9 grudnia o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46 W grudniu, naszą lekturą jest korespondencja Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta zamieszczone w tomie listów pt. Jacyś złośliwi bogowie zakpili z nas okrutnie. Korespondencja 1955 -1996 „Wisełka” i „Kochany Zbyszek” Niezwykły zapis przyjaźni dwojga wybitnych poetów. Niewielu wie, że łączyła ich bliska i serdeczna relacja. A że oboje byli mistrzami zwięzłej i pełnej humoru epistolografii toteż książka prezentująca niepublikowane listy obojga to znakomita lektura, obficie zilustrowana nie tylko sławnymi już kolażami, ale również reprodukcjami kart pocztowych i rysunkami Zbigniewa Herberta

2022-12-06 14:01


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki