Katalog on-line

Aktualności

Informacja dotycząca malowania biblioteki
Szanowni Czytelnicy! Dział dla Dzieci i Młodzieży będzie czynny od 2 grudnia 2019 r. Z powodu malowania biblioteki Dział dla Dorosłych będzie nieczynny do ok. 12 grudnia 2019 r. Informacja o dokładnym terminie otwarcia Działu będzie zamieszczona w bibliotece oraz na stronie internetowej biblioteki: biblioteka.chojnow.eu
data publikacji: 2019-11-29 13:32
 
Zakup zbiorów z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Informacja dotycząca dofinansowania w kwocie 12 400 zł, otrzymanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w 2019 roku w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zakup książek: 553 woluminy.
data publikacji: 2019-11-25 11:31
 
„PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – półmetek tegorocznej edycji kampanii Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w nowej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, który jest skierowany do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem tego przedsięwzięcia. Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=kWYjvcgD6PU ; link serii virali w bibliotece pt. " Biblioteka Wielkiego Człowieka": https://www.youtube.com/playlist?list=PLiDI9zCJKudoln4xDo56WQZniXCRR52ID ; Informacja prasowa Instytutu Książki: „PIERWSZE CZYTANKI DLA…” PRZEDSZKOLAKA – półmetek tegorocznej edycji kampanii Mała książka – wielki człowiek, organizowanej przez Instytut Książki. Wierzymy, że wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie, a wspólne czytanie książek w rodzinie wpływa pozytywnie na rozwój dziecka i wzmacnia poczucie bliskości z rodzicami. Dlatego Instytut Książki kontynuuje i rozwija program prowadzony od 2017 roku. Wówczas rozpoczęliśmy dystrybucję wyprawek czytelniczych dla noworodków w szpitalach. Do połowy 2019 roku przekazano już około 600 tysięcy książek. Teraz w 5200 bibliotekach, biorących udział w programie, na młodych czytelników w wieku 3–6 lat czeka wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”
data publikacji: 2019-11-22 13:27
 
Wkręceni w historię : wykład prof. dr hab. Stanisława Rosika
Na zaproszenie Miejskiej Bibliotek Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie 7 listopada gościliśmy prof. dr hab. Stanisława Rosika – pracownika Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, kierownika Pracowni Badań nad Najdawniejszymi Dziejami Europy Środkowej w tymże Instytucie, a także Przewodniczącego Stałego Komitetu Mediewistów Polskich. Temat wykładu, z jakim przyjechał do naszego miasta prelegent, to „O Wandzie, co się nie utopiła, lecz swym pięknem Niemca ubiła… (z mistrza Wincentego Kadłubka wizji początków Polski)”. Każdy z nas zna legendę o Wandzie, co nie chciała Niemca za męża i wybrała śmierć w falach Wisły. Lecz czy naprawdę się utopiła? Czy w ogóle istniała? Podobno w każdej legendzie jest ziarno prawdy, ale co jest prawdą?
data publikacji: 2019-11-21 11:42
 
Warto przeczytać w listopadzie!
Warto przeczytać w listopadzie ! Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Katarzyna Bik – „Najdroższa. Podwójne życie damy z gronostajem"; Shaun Bythell - „Pamiętnik księgarza"; Marcin Wilk – „Kwiatkowska. Żarty się skończyły"; Polina Żerebcowa – „Mrówka w słoiku. Dzienniki czeczeńskie 1994 - 2004" oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Czerwińska – Rydel - „Medal za uśmiech... czyli dzieci mają głos!"; Cori Doerrfeld - „Do widzenia, dzień dobry"; David Litchfield - „Niedźwiedź i pianino"; Arnold Lobel - „Mysie bajeczki"; Arnold Lobel - „Mysie przysmaki"; Markus Zusak - „Gliniany most". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2019-11-15 17:25
 
<< nowsze | 22  | 23  | 24  | 25  | 26 | 27  | 28  | 29  | 30  | 31  | 32  | starsze >>

Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki