Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem

Przed niebezpieczną podróżą po Zaczarowanym Lesie Toma Bombadila wędrowcy na chwilę zatrzymali się w Gospodzie pod Zielonym Smokiem. Tam poczęstowano ich smakowitym posiłkiem i uraczono wybornym napitkiem. Wysłuchali także wspaniałych pieśni barda - elfa, który kończąc swój występ zaprosił publiczność do zabawy „Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem”.
Elfom się nie odmawia, a więc swój udział zgłosili i nasi podróżnicy.
Jeśli chcesz im pomóc, to trafiłeś we właściwe miejsce. Wszystkich mieszkańców Chojnowa – małych i dużych - zapraszamy do tej zabawy.

2023-03-25 09:27

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Witajcie: Mae govannen! W 2003 roku The Tolkien Society 25 marca ogłosiło Światowym Dniem Czytania Tolkiena. Jest to szczególna data, bowiem tego dnia runęły bramy Mordoru, a Jedyny Pierścień spłonął w ogniu Góry Przeznaczenia. Co roku na początku stycznia Towarzystwo ogłasza temat przewodni, który przyświeca dorocznym obchodom. W 2023 roku motyw przewodni to „Podróże i Przygoda” .
W Chojnowie, już po raz siódmy, 31 marca będziemy obchodzić Dzień Tolkiena organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz chojnowskie szkoły podstawowe. Natomiast już dziś, dla poszukiwaczy przygód, przygotowaliśmy quiz on-line „Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem”. Każdy śmiałek Ziemi Chojnowskiej może podjąć te wyzwanie. Zapraszamy!

2023-03-25 09:25

Dekoracje Wielkanocne

Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi. Nasze spotkanie odbędzie się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży - w sobotę 1 kwietnia 2023r., w godzinach od 11.00 do 13.00. Dobry humor mile widziany.

2023-03-23 16:29

Zimowe harce w Bibliotece

Z naszej bogatej i różnorodnej oferty mogły skorzystać dzieci w ostatnim tygodniu ferii – od 20 do 24 lutego. W poniedziałek dzieci zapoznały się z obrzędami i zwyczajami karnawałowymi - na podstawie książki „Etnogatki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” Moniki Michaluk, Witolda Przewoźnego i Michała Stachowiaka. Następnie uczestnicy zajęć wykonali maski karnawałowe, które wykorzystali do przebrania na wtorkowy biały zimowy bal.
W środę odbyło się spotkanie z Przemkiem Corso, autorem książki dla dzieci „Opowieści z Białej Doliny”. Pan Przemek to nie tylko pisarz książek dla dorosłych i dzieci, ale również konferansjer, felietonista, głos radiowy, lektor, scenarzysta. Na spotkaniu opowiedział m.in. dlaczego napisał „Opowieści z Białej Doliny”. Po pierwsze, w dzieciństwie babcia czytała mu „Muminki”, a w powieści tej wszyscy bohaterowie są fajni i ważni. Zainspirowała go także córka – chciała poznać przygody gapowatego i sympatycznego Leśniczego Gałązki z opowiadania, które dla niej wcześniej napisał. Zanim powstały „Opowieści z Białej Doliny” pisarz dużo wędrował po lesie i górach. Tam znalazł pomysły na historie, które później opisał w swojej książce.
Na spotkaniu pan Przemek przekonywał dzieci, że przygody czekają wszędzie i warto spełniać swoje marzenia. Po spotkaniu można było zakupić książkę autora, którą osobiście podpisywał.
Kolejne dni to ciąg dalszy historii „Opowieści z Białej Doliny”, tylko że już bez autora.

2023-03-22 13:08

Marcowe spotkanie DKK

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) - 24 marca o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46. W marcu naszą lekturą jest zbiór opowiadań prosto z Tajwanu - świat współczesnych Tajwańczyków osadzony głęboko w tradycjach, wierzeniach i zwyczajach ludowych. Ich autorem jest Yang Fumin. Tłumaczenie zaprezentowanych opowiadań jest żywe, plastyczne, gra słowem i wciąga w niepowtarzalny klimat południowego Tajwanu, a jednocześnie przekonuje, że mimo powierzchownych różnic doświadczenia życiowe, problemy, przywary i marzenia jego mieszkańców w gruncie rzeczy są takie same jak nasze.

2023-03-15 10:43


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki