Katalog on-line

Aktualności

Zapraszamy na Narodowe Czytanie 2019 – Nowele polskie
Spotkanie Narodowe Czytanie 2019 – Nowele polskie odbędzie się 12 września o godz. 16.00 na scenie w Rynku, ze specjalnie przygotowaną scenografią. Nowelę „Katarynka” Bolesława Prusa zaprezentują mieszkańcy miasta: młodzież, przedstawiciele instytucji, firm, władz samorządowych i inni. W programie spotkania także refleksje Stanisława Horodeckiego dotyczące lektur Narodowego Czytania - „Literatura jako zadra” oraz pieśni w wykonaniu uczestników Pracowni Wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło - „Pejzaże polskie głosem i muzyką malowane”. Oprawa muzyczna: utwory kompozytorów polskich – Mateusz Bojda (saksofon), Piotr Gościniak (akordeon/instr. klawiszowe). Na spotkaniu będzie można otrzymać na własnych egzemplarzach nowel stempel okolicznościowej pieczęci przysłanej z Kancelarii Prezydenta RP. Mile widziane są przebrania uczestników w stroje nawiązujące do czasów, w których toczy się akcja tegorocznych lektur. W ramach obchodów Narodowe Czytanie w Chojnowie odbędzie się również czytanie nowel w szkołach oraz 7 września happening, z udziałem członków Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ, zapraszający mieszkańców do uczestnictwa w finałowym spotkaniu. Organizatorzy: MBP w Chojnowie, MOKSiR w Chojnowie. Partnerzy: SP 3, SP 4, PZS w Chojnowie. Osoby, które chcą wziąć udział w czytaniu „Katarynki” na spotkaniu w Rynku prosimy o zgłoszenie się do MBP w terminie do 30.08.2019 r.
data publikacji: 2019-08-19 15:21
 
Warto przeczytać w sierpniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Phil Collins – „Jeszcze nie umarłem. Autobiografia”; Rafał Fonia – „Anatomia góry. Osiem tysięcy ponad marzeniami ” ; Scott Jurek, Jenny Jurek – „ Północ. Jak odnalazłem siebie na Szlaku Appalachów”; Aleksandra Klonowska-Szałek – „Odetchnij od miasta. Warmia i Mazury” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Giles Andreae, Guy Parker-Rees – „Bądź dzielny pingwinku”; Helen Dochtery, Thomas Dochtery – „Bajkołapek na dobranoc”; Agnieszka Stelmaszczyk – „Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir”; Tomasz Szurawski - „Abecadło rymy skradło”; Małgorzata Ruszkowska, Marta Ruszkowska - Warszawiacy”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2019-08-13 16:05
 
IBUK Libra: bezpłatny dostęp do 2500 e-booków
Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl przez kilkadziesiąt dolnośląskich bibliotek publicznych. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale w dowolnym miejscu. Czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymują indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków. W edycji 2019 roku czytelnicy mają dostęp do ponad 2500 elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Są to pozycje obejmujące literaturę z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, jak również wiele tytułów dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej. Szczegółowe informacje, w tym ranking najpopularniejszych książek wśród naszych czytelników, w zakładce IBUK Libra:
data publikacji: 2019-08-08 13:59
 
Moja przyjaciółka Książka w wakacyjnej odsłonie
Pierwszy tydzień Wakacji z Biblioteką przebiegał pod hasłem „Moja przyjaciółka Książka” i trwał od 1 do 5 lipca. Rozpoczęliśmy od warsztatach drukarstwa prowadzonych przez Andrzeja Bobika, właściciela chojnowskiej drukarni UNIFOT. Na zajęciach pokazał dzieciom wiele akcesoriów wykorzystywanych podczas pracy drukarza. Drukować nie jest wcale łatwo, o czym uczestnicy mogli sami się przekonać drukując swoje imię. Pan Andrzej zaprezentował także film pokazujący, w jaki sposób powstaje „Gazeta Chojnowska”. Drugi dzień zajęć to wizyta Teatru Blaszany Bębenek z przedstawieniem Przygody Baltazara Gąbki. Aktorzy w barwny i wesoły sposób zaprezentowali historię Smoka Wawelskiego, który wyrusza do krainy deszczowców, aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W kolejnym dniu odbyły się warsztaty rzemiosł dawnych poprowadzone przez Tomasza Sokołowskiego. Rozpoczął od przedstawienia obyczajów, kultury, strojów i uzbrojenia epoki średniowiecza. Potem dzieci uczestniczyły w warsztacie czerpania papieru oraz wyplatały sznurki za pomocą powroźnicy. Ostatnie dni to zajęcia czytelnicze i plastyczne. Na podstawie książki „Od pióra trzcinowego do edytora tekstu. Historia pisma i druku” autorstwa Anity Ganeri dzieci wykonywały własnego pomysłu książki oraz własne inicjały. Wystawę inicjałów można jeszcze podziwiać w naszej bibliotece. Na zakończenie wakacyjnego tygodnia na dzieci czekała niespodzianka. Otrzymały od pana Andrzeja Bobika wyjątkową pamiątkę – plan lekcji ze zdjęciami z warsztatów drukarstwa.
data publikacji: 2019-07-25 11:08
 
Wynalazek na piątkę z plusem!
„Powiedział mi kiedyś tata/ I miał, jak się zdaje, rację,/ Że największym wynalazcą wszechświata/ Był ten,/ Co wynalazł Wakacje” Tymi słowami wiersza "Wynalazek na piątkę z plusem" Ludwika Jerzego Kerna 26 czerwca br. zakończyliśmy przedwakacyjne spotkanie „Lato, lato, co ty na to” w Bibliotecznej Akademii Malucha. Okazało się, że dzieci bardzo dużo wiedzą na temat pory roku, jaka teraz jest, czyli lata. Jakie lato ma kolory oraz co możemy smacznego zjeść z drzewa lub z krzaczka. Zrywaliśmy także w podskokach czereśnie w sadzie, piekliśmy babki z ciasta dla całego miasta. Wyruszyliśmy do naszego ogródka bibliotecznego, by i tam się pobawić. I namalować kolorową pracę plastyczną. A na zakończenie zajęć odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz pamiątkowych książeczek. Kolejny rok akademicki w BAM zaliczony!
data publikacji: 2019-07-24 15:52
 
<< nowsze | 23  | 24  | 25  | 26  | 27 | 28  | 29  | 30  | 31  | 32  | 33  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki