Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Lutowe spotkanie DKK ŁGARZ

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) - 24 lutego o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46 W lutym naszą lekturą jest pierwsza w Polsce biografia autora „Cyberiady”. Korzystając z niepublikowanych dotąd źródeł, Orliński wyjaśnia duże i małe, poważne i zabawne tajemnice z życia pisarza. Jak Lem przeżył Holocaust? Czy kiedykolwiek uwierzył w komunizm? Co sobie kupił za honorarium z „Obłoku Magellana”? O co chodziło w „Solaris” i dlaczego Andrzej Wajda w końcu nie przygotował ekranizacji? Jak korespondencyjna przyjaźń z Philipem K. Dickiem przerodziła się w nienawiść, w wyniku której Dick wysłał słynny donos na Lema do FBI? Czym się różniły pierwotne wersje „Fiaska”, „Głosu Pana” i „Kongresu futurologicznego” od tego, co Lem ostatecznie wysłał wydawcy? Gdzie i kiedy Lem spróbował narkotyków i jakie miał przy tym doznania? Jak w PRL wyglądał zakup samochodu, domu, „New York Timesa”, wejściówki na Kasprowy Wierch, stacyjki do fiata czy marcepanowego batonika? I co to właściwie jest sztamajza?

2023-02-15 14:41

Chory kotek

14 lutego odwiedziliśmy dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie. Bohaterem naszego spotkania był kotek. Wiersz Stanisława Jachowicza „Chory kotek” znają chyba wszyscy mali i starsi czytelnicy. Tygryski po wysłuchaniu wierszyka zbadały naszego kotka i stwierdziły, że łakomstwo naprawdę szkodzi. Przekonał się o tym kotek, który się odrobinę przejadł. A opowiadanie o „Ciekawskim kotku” Urszuli Kozłowskiej zachęciło dzieci do wyklejenia portretu kotka i zaśpiewania wspólnie znanej kociej piosenki „Wlazł kotek na płotek” z płyty „Elementarz piosenki”.

2023-02-15 09:56

Ferie z Biblioteką: przedstawienie teatralne „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?”

Zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne „Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Spektakl odbędzie się 24.02.2023 r o godz. 12.00 (wstęp wolny).

2023-02-14 16:48

Ferie z Biblioteką: spotkanie autorskie z Przemkiem Corso

Zapraszamy na spotkanie autorskie dla dzieci z Przemkiem Corso „Opowieści z Białej Doliny”: 22.02.2023, godz. 11.00 (wstęp wolny)*** Przemek Corso – pisarz, konsultant artystyczny, promotor, konferansjer, felietonista, głos radiowy, lektor, scenarzysta, tłumacz, autor tekstów piosenek… a teraz to już nawet bajek dla dzieci. Wydał kilka książek, w tym m.in. serię sensacyjno-przygodową o awanturniku i złodzieju zabytków Robercie Karczu („Podziemne miasto”, „Miasto złodziei”, „Miasto z gliny”, Miasto tajemnic”), dwie bestsellerowe biografie „Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia” i „GrubSon. Na szczycie”. Mieszka w Legnicy. Spotkanie zorganizowane w ramach cyklu „Chojnowskie Spotkania z Książką Regionalną”.

2023-02-14 16:42

Warto przeczytać w lutym!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Joanna Bator – „Ucieczka niedźwiedzicy”; Tomáš Forró – „Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu”; Agnieszka Olszanowska – „Pięć wdów”; Waldemar Pruss – „Strażak. Życie w ciągłej akcji”; Adam Wajrak – „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Dawn Casey – „Baśnie zimowe”; Dorota Gellner - „Cukiernia pana Pączka”; Rikka Jäntti – „Myszonek chce po swojemu”; Małgorzata Strzałkowska – „Harcuj z nami ze słowami albo dawniej czyli drzewiej 2”; Dianne White – „Kołysanka zimowa”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-02-13 16:00


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki