Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Wesołego Alleluja!


Wesołego Alleluja!

Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie

2023-04-07 14:15

Zagadki z Gospody Pod Zielonym Smokiem - rozwiązanie

Uczestnikom konkursu elf - bard kłania się nisko. Ma nadzieję, że czas poświęcony rozwiązywaniu quizu nie był czasem straconym i wszyscy się dobrze bawili. Już dziś zaprasza na przyszły rok do Gospody Pod Zielonym Smokiem na nową porcję pysznej zabawy.

2023-04-07 11:15

Dekoracje Wielkanocne

1 kwietnia w Dziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się wielkanocne zajęcia plastyczne. Dzieci oraz ich rodzice wspólnie wykonywali dekoracje świąteczne. Były to kartki z życzeniami, palmy wielkanocne oraz zajączki-koszyczki, do których można włożyć różne łakocie. W miłym i licznym towarzystwie powstało wiele ciekawych, kolorowych prac. A dzieci, oprócz fajnej zabawy, mogły wykazać się kreatywnością.

2023-04-06 22:24

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą" 2023

Zapraszamy na XII edycję corocznej wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Na wystawie zaprezentowane są prace plastyczne uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie, Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy. W tym roku wybranym tematem są "Cztery pory roku".
Wernisaż odbędzie się 19 kwietnia o godz.10.00 (wstęp wolny), a wystawę można oglądać do końca maja.

2023-04-06 21:51

Tolkienowskie Biuro Podróży w Chojnowie

Witajcie moi przyjaciele: mae govannen i mellyn nin!
The Tolkien Society ustanowiło Światowy Dzień Czytania Tolkiena na 25 marca i corocznie podaje motto towarzyszące tym obchodom. W 2023 roku to – Przygoda i Podróże.
A o podróżach napisano i powiedziano już bardzo dużo. Można podróżować na wiele sposobów, m. in. z punktu A do punktu B, dookoła Ziemi lub podróżować wyobraźnią po krainach Nigdziebądź. Tolkienowski świat może być dla nas literackim biurem podróży, w którym paszportem jest wyobraźnia, a bagażem podręcznym odwaga i ciekawość.
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wraz z Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubem Książki „Książkociastkożercy” już po raz siódmy przyłączyła się do tej akcji. Organizatorami wydarzenia były: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i MBP w Chojnowie.

2023-04-06 13:28


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki