Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Bliżej Książki 2023: I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”

W Chojnowie I etap powiatowego konkursu czytelniczego „Podążając za marzeniami”, przygotowanego na podstawie książek Anny Czerwińskiej-Rydel, odbył się 29 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Konkurs został zorganizowany w ramach XXII edycji Bliżej Książki, a skierowany do dzieci z klas III i IV szkół podstawowych Legnicy i powiatu legnickiego.
W naszym I etapie uczestniczyło dziewięcioro uczniów z chojnowskich szkół podstawowych. Dzieci odpowiadały pisemnie na pytania dotyczące treści książki „Matylda: tajemnica i marzenia”.
Jury oceniło prace konkursowe i postanowiło przyznać:
1 miejsce - Julii Tomasik z SP 4
2 miejsce - Barbarze Marciniszyn z SP 3
3 miejsce - Julii Jóźwiak z SP 4
oraz wyróżnienia dla:
Hanny Kryszczuk z SP 3, Wiktorii Gucał z SP 4, Igi Adamkiewicz z SP 3, Gabrieli Filipowicz z SP 4, Aleksandry Kityk z SP 4 i Marleny Jeznach z SP 3.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i gratulujemy, a trzy nagrodzone uczennice przechodzą do finału, który odbędzie się 19 kwietnia w Legnickiej Bibliotece Publicznej.

2023-04-05 22:47

Nowe możliwości i zagrożenia Internetu

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, wznowiliśmy organizowane od 2010 roku zajęcia z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”.
Na spotkaniu „Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu", które 22 marca br. przeprowadził informatyk Arkadiusz Rybczyński, można było sporo dowiedzieć się o tym, jak uchronić się przed niebezpieczeństwami związanymi z Internetem.
Prowadzący szeroko omówił - korzystając z prezentacji multimedialnej - m.in. takie zagadnienia jak: zagrożenia dotyczące dzieci i młodzieży, exploit, phishing czy ransomware. Podawał wiele przykładów.
W tym, co nowego może nam zaoferować Internet zwrócił szczególną uwagę na rozwój sztucznej inteligencji. Nie zabrakło tutaj także małego pokazu możliwości sztucznej inteligencji oraz trochę zabawy.
Następne spotkanie planujemy w październiku 2023 roku. Jeśli mają Państwo propozycje tematów prosimy o ich zgłoszenie.

2023-04-05 16:10

Nasze ptaki

20 marca br. dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka w Chojnowie zapoznały się z nazwami i odgłosami ptaków z książki Wandy Chotomskiej „Nasze ptaki”. Po wysłuchaniu kilku wierszyków o ptakach dzieci wykleiły drzewa z kolorowymi ptaszkami. Okazało się, że „Ptaszki fruwają ziarenek szukają” to świetna zabawa ruchowa, z którą dzieci doskonale sobie poradziły.

2023-04-05 12:23

Wielka Sobota - biblioteka nieczynna

Informujemy, że 8 kwietnia, w Wielką Sobotę, biblioteka jest nieczynna.

2023-04-05 12:04

Finisaż wystawy Jadwigi Stopy „Geometria uczuć”


Tę wystawę zaplanowaliśmy wspólnie z Jadwigą Stopą kilka miesięcy temu. Niestety po ciężkiej chorobie, w grudniu ubiegłego roku, Jadzia odeszła. Ale spełniliśmy jej życzenie - przygotowaliśmy wystawę zatytułowaną „Geometria uczuć” i przedstawiliśmy jej wiersze.
Finisaż wystawy z ciekawymi kompozycjami abstrakcyjnymi, w którym uczestniczyli bliscy, przyjaciele i znajomi Jadzi oraz przedstawiciele władz miasta, odbył się 17 marca. Po przeczytaniu przez Annę Kopyrę i Renatę Szklarz kilku wierszy autorki wystawy, wspomnieniem o niej, o swojej niezwykłej Mamie, podzieliła się jej córka Paula.
Wyjątkowym akcentem spotkania była także prezentacja wierszy - refleksji po śmierci serdecznej koleżanki - napisanych przez członków Gildii Artystów Chojnowa: Danutę Schmeling, Jadwigę Stachowicz i Piotra Misikiewicza.
W drugiej części finisażu, którą poprowadziła pani Paula, uczestnicy mieli okazję m.in. do bliższego poznania twórczości poetyckiej artystki.

O Jadzi i jej twórczości: www.jadwiga.stopa.be

2023-03-31 23:07


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki