Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Galeria Młodych: Wystawa "Zatrzymać czas": czerwiec - lipiec 2022

Wystawa „Zatrzymać czas" zorganizowana z okazji 15.lecia Galerii Młodych, prezentująca zdjęcia sześciu chojnowskich fotografików, którzy już kiedyś - w ciągu tych piętnastu lat - pokazywali w bibliotece swoje prace: Marty Kondrackiej, Dariusza Matysa, Kamila Szlegiera, Pawła Wróbla, Rafała Wyciszkiewicza i Krzysztofa Wyskockiego. 9 czerwca 2022 r. odbył się wernisaż wystawy „Zatrzymać czas", podczas którego autorzy zdjęć opowiadali o swojej fotograficznej pasji, a także o trudnym wyborze fotografii na tę zbiorową prezentację. Przedstawiliśmy także 15.letnią działalność Galerii Młodych, podziękowaliśmy za wspólne jej tworzenie.

2022-06-20 15:21

Galeria Młodych: Wystawa „Malujemy samodzielnie i z pomocą” : marzec - kwiecień 2022

W tym roku już po raz jedenasty w naszej Galerii Młodych wystawialiśmy prace uczestników chojnowskich Środowiskowych Domów Samopomocy nr 1 i nr 2, Warsztatu Terapii Zajęciowej i uczniów legnickiego Zespołu Placówek Specjalnych. Na wystawie, która trwała od połowy marca do końca kwietnia 2022 roku, zaprezentowanych zostało ponad 150 rękodzielniczych i malarskich prac wykonanych przez 53. autorów. Były też prace zbiorowe, przede wszystkim uczniów ZPS w Legnicy. Hol naszej biblioteki przez okres trwania wystawy był przepięknie ozdobiony kolorowymi dziełami, a tematem tegorocznej wystawy był świat przyrody. W dniach 27 i 28 kwietnia spotkaliśmy się w bibliotece na uroczystym zakończeniu wystawy. Chcieliśmy także podziękować za zaangażowanie i kreatywność. Każdego roku prace są bowiem coraz bardziej pomysłowe i piękniejsze. Nasze spotkania odbyły się w poszczególnych grupach - 27 kwietnia przybyli do nas uczniowie Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy i uczestnicy ŚDS nr 2 , a 28 kwietnia – uczestnicy ŚDS nr1 i WTZ w Chojnowie. Po wspólnym obejrzeniu wystawy podziękowaliśmy opiekunom grup i indywidualnie - autorom prac. Spotkania zakończyły grupowe zdjęcia i zapewnienia wykonania jeszcze piękniejszych prac w przyszłym roku.

2022-05-13 14:24

Galeria Młodych: Wystawa prac Aleksandry Anny Sikorskiej „Kolory duszy”: 15 wrzesień - 31 październik 2021

Od 15 września do końca października w Galerii Młodych można oglądać prace dziesięcioletniej autystycznej dziewczynki, mieszkanki Góry. Ola maluje palcami, zabawkami i różnymi przedmiotami, w niezwykły sposób nakładając farby na płótno. Jej prace mają charakter abstrakcyjny, są bardzo kolorowe i wywołują niesamowite wrażenie. Mała malarka poprzez te zachwycające dzieła wyraża swoje uczucia i tak komunikuje się z otaczającym ją światem. Widać w nich jej kolorową, wyjątkową duszę.Więcej o twórczości Oli i nie tylko można znaleźć na Facebooku Aleksandra Anna Sikorska oraz na blogu Mamy Oli http://annasikorska.blogspot.com/ w zakładce „Twórczość Oli”.

2021-10-08 14:10

Galeria Młodych: Wystawa „Wakacje z Wyobraźnią”: sierpień 2021

Wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci na wakacyjnych zajęciach plastycznych prowadzonych przez bibliotekarzy z Działu dla Dzieci i Młodzieży. Tematy zajęć: „Moje imię ma kolor niebieski”, „I Ty możesz być artystą”, „Moje miasto” i „Kwiatowy zawrót głowy”.

2021-08-31 11:49

Galeria Młodych: Galeria Pomysłów - Krasnoludki są na świecie, w naszych książkach je znajdziecie

Podczas XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapraszamy do wspólnej zabawy w składanie papierowych kółeczek i tworzenie z nich kolorowych obrazków. Pomysł dzisiejszej pracy został zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej „ Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła”. Nasza propozycja to niesforne krasnoludki, które schowały się za grzybkiem.

2021-05-13 09:58


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki