Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

Komputerowy Świat dla Każdego: „Technologia w kieszeni. Praktyczne zastosowania”: 22.03.2017

22.03.2017 r. kolejny raz odbyły się zajęcia w cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Spotkanie „Technologia w kieszeni. Praktyczne zastosowania” poprowadził informatyk Arkadiusz Rybczyński. Zajęcia dotyczyły możliwości urządzeń mobilnych. W smartfonach, tabletach można skorzystać z wielu funkcji: tłumacz, kalkulator, poziomica i inne. Ponadto mogą być dodatkowo wyposażone w różne przydatne aplikacje. Możliwości urządzeń mobilnych są ogromne, ale korzystając z nowych technologii trzeba pamiętać również o zagrożeniach.

2017-04-04 12:18

Komputerowy Świat dla Każdego:„Pobieranie i publikowanie treści w Internecie a granice prawa”: 23.11.2016

Szkolenie w cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Prowadzący zajęcia informatyk Arkadiusz Rybczyński omówił kilka zagadnień: co i jak można pobierać i udostępniać w Internecie, funkcjonowanie prawa autorskiego, jakie są rodzaje licencji (szczególną uwagę zwrócił na zasady i warunki korzystania z licencji Creative Commons) oraz domenę publiczną. Na zakończenie spotkania Andrzej Sobczak, grafik komputerowy, przedstawił w jaki sposób można korzystać z materiałów graficznych udostępnionych w Internecie.

2016-12-14 14:29

Komputerowy Świat dla Każdego: „Bezpieczeństwo danych i ich ochrona przed współczesnymi zagrożeniami”: 05.10.2016

Spotkanie w ramach cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Uczestnicy zajęć poznali zagadnienia dotyczące rodzajów danych i zalecenia odnośnie ich bezpiecznego przechowywania. Prowadzący – informatyk Arkadiusz Rybczyński - zwrócił szczególną uwagę na powody utraty danych oraz potrzebę wykonywania kopii zapasowych.

2016-11-03 10:18

Tydzień z Internetem 2016: 17.03.2016

Ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem” w tym roku była poświęcona e-zakupom. Honorowy patronat nad akcją objął Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Nasze zajęcia „Bezpieczny e-konsument”, przeprowadzone w ramach tej kampanii, odbyły się 17.03.2016 r. Na spotkaniu można było zapoznać się ze sposobami tworzenia bezpiecznego hasła do komputerów czy poczty elektronicznej i dowiedzieć się w jaki sposób sprawdzić rzetelność e-sklepu, jak bronić się przed oszustami internetowymi, jakie prawa przysługują e-konsumentowi. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali prezentację omawiającą te zagadnienia. Na zakończenie każdy otrzymał podręczną ściągę – ikonografikę „Twoja lista bezpiecznych e-zakupów”.

2016-03-23 11:34

Komputerowy Świat dla Każdego: "Windows 10. Nowy system, nowe możliwości. Reklama w Internecie - jak się nie dać nabić w butelkę": 25.11.2015

Spotkanie w ramach cyklu dla osób dorosłych „Komputerowy Świat dla Każdego”. Prowadzący zajęcia, informatyk Arkadiusz Rybczyński, przybliżył uczestnikom zajęć nowy system operacyjny Windows 10 i jego funkcje. Potem na przykładach reklam zamieszczonych na różnych stronach internetowych wyjaśniał, jak - przysłowiowo - nie dać się nabić w butelkę.

2015-12-15 10:19


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki