Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

O "Feriach z Biblioteką"

Tradycyjnie już podczas jednego z tygodni feryjnych Dział dla Dzieci i Młodzieży wypełnił się gwarem uczniów ze szkół podstawowych – dzieci biorących udział w akcji pn. „Ferie z Biblioteką”.

W bibliotece wraz z dziećmi pojawiły się smoki. Nie tylko ten najbardziej znany - Smok wawelski – ale też inne, które ukryły się między bibliotecznymi regałami. Tegoroczna edycja akcji feryjnej związana była bowiem z książkami Pawła Gołucha – trylogią pt. „Smocze Kroniki”: „Smocze jajo, „Smoczy kamień”, i „Smoczy autor”.
Podczas spotkania z autorem żartobliwych, prezentujących szlachetne wartości książkami dzieci miały okazję nie tylko wysłuchać fragmentów tych utworów ale też piosenek i zagadek.
Podczas kreatywnych zajęć artystycznych powstały smoki, które do końca lutego gościć jeszcze będą w holu działu dla dzieci i młodzieży.

2024-02-06 11:46

Zaproszenie na debiut autorski Wojciecha Ziemby

W imieniu Legnickiej Biblioteki Publicznej zapraszamy na styczniowe Spotkanie z książką regionalną, które odbędzie się 30 stycznia 2024 r. o godz. 18:00 w Sali Spotkań biblioteki, przy ul. Piastowskiej 22.
30 stycznia 2024 r. Legnicka Biblioteka Publiczna gościć będzie Wojciecha Ziembę – strażaka ochotnika i strażaka PSP, człowieka o wielu pasjach i zainteresowaniach. Wojciech Ziemba to autor dwóch tomików wierszy. Ostatnio zadebiutował jako autor powieści pt. „Dziewięć istnień”.

2024-01-26 11:44

Bałwankowe opowieści

15 stycznia 2024 r. zainaugurowaliśmy w Miejskim Żłobku „Słoneczko” kolejny rok cyklicznych spotkań pt. „Bajki pod Słoneczkiem”.
Styczniowe zajęcia nieprzypadkowo – z racji zimowej aury - poświęcone zostały bałwankowi. Maluchy wysłuchały opowieści, jak dzieci ulepiły ze śniegu bałwanka. Wzięły udział w zajęciach ruchowych i wraz z bałwankiem zjeżdżały z wysokiej góreczki oraz szukały guziczków pogubionych przez niego.
Na zakończenie spotkania na pracy plastycznej dzieci przykleiły kapelusik naszemu śnieżnemu bohaterowi.

2024-01-26 11:29

Kolory wyobraźni

Zapraszamy do Galerii Młodych na wystawę prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Chojnowie pt. „Kolory wyobraźni”.

"Kolory wyobraźni" to kolejna wystawa w Galerii Młodych prezentująca uzdolnienia malarskie kilkudziesięciu młodych artystów. Podziwiać można na niej 40 przepięknych i pomysłowych prac dzieci z klas 4-7 Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie. Aktualnie w holu biblioteki jest bardzo kolorowo i wesoło. Warto zobaczyć prace plastyczne prezentujące różnorodne style malarskie: od abstrakcji po dzieła czarno – białe w stylu optycznych iluzji. Wystawa potrwa do końca lutego 2024.

2024-01-24 12:30

LEGIMI

Drodzy Czytelnicy !

Informujemy, że wyczerpaliśmy limit wydawanych kodów do usługi LEGIMI.

2024-01-23 15:52


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki