Katalog on-line

Aktualności

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: prezentacja działalności Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ
W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 14 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ. To nasze drugie wirtualne spotkanie – pierwsze odbyło się w ubiegłym miesiącu, 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tym razem on-linowe wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza została poświęcona prezentacji działalności klubu. Przypomnieliśmy sobie m.in. pierwsze spotkanie w 2007 roku, pierwsze lektury, autorów, którzy przyjechali w ramach akcji „Autor na żądanie” oraz niezapomniane Łgarskie Noce Świętojańskie. Natomiast w drugiej części spotkania wybraliśmy lektury, które będziemy czytać w tym roku. Jak zwykle, przy selekcji emocje sięgnęły szczytu - którą książkę absolutnie musimy przeczytać, którą chcielibyśmy przeczytać, a którą niekoniecznie. Wybrać można tylko 10tytułów, a lista książkowych życzeń była znacznie dłuższa. Dyskusji nie było końca. Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak klubowicze poradzili sobie z tym problemem, zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania.
data publikacji: 2021-05-14 18:48
 
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Galeria Pomysłów - Krasnoludki są na świecie, w naszych książkach je znajdziecie
Podczas Tygodnia Bibliotek zapraszamy do wspólnej zabawy w składanie papierowych kółeczek i tworzenie z nich kolorowych obrazków. Pomysł dzisiejszej pracy został zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej „ Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła”. Nasza propozycja to niesforne krasnoludki, które schowały się za grzybkiem.
data publikacji: 2021-05-13 16:03
 
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem
W ramach tegorocznych chojnowskich obchodów Tygodnia Bibliotek 10 maja odbyło się spotkanie autorskie on-line z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, zapalonym podróżnikiem i miłośnikiem komputerów. W spotkaniu „Wombat Maksymilian – podróże, zwierzęta i przygody” uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Marcin Kozioł jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Napisał także m.in. nagradzaną serię książek o Wombacie Maksymilianie (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana), serię „Zagadki matematyczne” (nagroda główna i wyróżnienie w 18. edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” ) oraz „Szaloną historię komputerów”. A jak było na spotkaniu z wybitnym pisarzem i niezwykłym człowiekiem ? – o tym w relacjach (ze zdjęciami) na stronach internetowych SP 3 i SP 4 : sp3.chojnow.eu – aktualności, „Odlotowe spotkanie”, 11 maja ; sp4.chojnow.eu – aktualności „Święto bibliotek”, 10 maja *** W naszych zbiorach mamy książki pana Marcina. Zapraszamy!
data publikacji: 2021-05-13 15:58
 
Warto przeczytać w maju!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: „Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci” pod redakcją Anity Wincencjusz-Patyny ; Tomasz Duszyński – „Glatz”; „Kamień w lustrze. Antologia literatury chińskiej XX i XXI wieku” pod redakcją naukową Lidii Karasełło ; Marek Łuszczyna – „Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu” ; Haruki Murakami – „Podziemie. Największy zamach w Tokio” ; Maria Stiepanowa „Pamięci, pamięci” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Iwona Czarkowska – „Pan Kudłaty i Cztery Łapy ”; Paul Gallico – „O chłopcu, który był kotem”; Eva Eland – „Gdzie zaczyna się szczęście”; Eva Eland – „Kiedy nadchodzi smutek”; Hanna Łupińska – „Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci”; Małgorzata Swędrowska – „777 pomysłów na zabawy z książką” ; Paweł Wakuła – „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma” Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2021-05-13 11:04
 
Zapraszamy na XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 – 15 maja 2021 r.
Za nami Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich z różami i książkowymi niespodziankami dla naszych Czytelników. A przed nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który tradycyjnie organizujemy wspólnie z chojnowskimi szkołami. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Szkolnymi koordynatorami przedsięwzięcia są nauczyciele bibliotekarze: Ewa Wołoszyn z SP 3, Dorota Kamińska z SP 4 i Lucyna Olszewska z PZS w Chojnowie. Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa i bibliotek, zainicjowana w 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tegoroczne hasło "Znajdziesz mnie w bibliotece” pozwala myśleć o bibliotece jako miejscu, gdzie wszystko zależy od Ciebie, miejscu, które nic nie wymusza, jedynie zaprasza, a jednocześnie wybór, czy skorzystasz z zaproszenia, pozostawia Tobie, Twojej woli, aktywności, a przede wszystkim determinacji. Program naszego Tygodnia Bibliotek:
data publikacji: 2021-05-07 14:30
 
1 | 2  | 3  | 4  | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8-15 maja 2021

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki