Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

30 lat w radiu ze zmiennym szczęściem

3 października odbyło się spotkanie ze Stanisławem Obertańcem - autorem książki ”Jak to ze mną i radiem było”, dziennikarzem, założycielem trzech stacji radiowych: 1991 - Radio eL Legnica (obecnie Radio Plus Legnica), 1992 - Radio Rodzina ( Wrocław), 1995 - Radio Muzyczna Elka.
Spotkanie, które prowadził Jacek Saja z Radio Plus Legnica, rozpoczęło się od przywitania zebranych piękną balladą „Odpowie ci wiatr” w wykonaniu Michała Kowalczyka.
Stanisław Obertaniec w książce przybliża m.in. historię swojej rodziny, wspomina lata 70-te i działalność opozycyjną, NSZZ „Solidarność”, czasy stanu wojennego, pracę senatora w parlamencie. Opowiada kulisy powstania prywatnego radia w Polsce - współpracę z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem, pierwsze kroki radia w 1991 roku i powstanie radia diecezjalnego - Radio el Legnica. Uważa, że z tym radiem związane są dwa bardzo ważne wydarzenia i wyzwania w 1997 roku: pielgrzymka Jana Pawła II i wizyta w Legnicy oraz czas powodzi i relacje na żywo.
Uczestnicy spotkania mogli także obejrzeć, oprócz prezentacji przygotowanej na podstawie książki "Jak to ze mną i radiem było", pamiątki związane z przeżyciami autora.

Warto sięgnąć po tę niewątpliwie wyjątkową publikację dotyczącą najnowszej historii naszego kraju i regionu – można ją również wypożyczyć w naszej bibliotece.

2023-10-31 23:37

Od 22 listopada biblioteka nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów

Szanowni Czytelnicy!
Z powodu inwentaryzacji zbiorów biblioteka będzie nieczynna od 22 listopada do 13 grudnia 2023 r.
Planowany termin otwarcia biblioteki może ulec zmianie. Informacja o dokładnym terminie otwarcia będzie zamieszczona w siedzibie biblioteki oraz na stronie www.

2023-10-26 15:11

Nowa odsłona kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w kolejnej edycji projektu „Mała książka – wielki człowiek”.
Wszystkim miłośnikom książek dziecięcych i bibliotek kampania ,,Mała książka – wielki człowiek” jest z pewnością bardzo dobrze znana! Od października na dzieci w wieku 4–6 lat czekają specjalne Wyprawki Czytelnicze. Pokochany przez Małych Czytelników i ich rodziców Krasnal w Krzywej Czapce powróci w tegorocznej edycji projektu do bibliotek, by swoimi opowieściami skraść serca kolejnego pokolenia przedszkolaków.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegółowe informacje w załączonym komunikacie prasowym Instytutu Książki.

2023-10-26 11:37

Październikowe spotkanie DKK

Zapraszamy na jesienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) – 27 października o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46. W październiku spotykamy się z „Dziewczyną, kobietą, inną” Bernardine Evaristo, która za tą powieść otrzymała Nagrodę Bookera w 2019 r. Autorka przedstawia nam dwanaście postaci i ich podróż przez życie. Każda z nich czegoś szuka – kogoś bliskiego, celu w życiu, przynależności, domu, kochanki, matki, utraconego ojca, czy choćby odrobiny nadziei. Przede wszystkim zaś jest to oszałamiająca, pulsująca życiem powieść o kobietach. O ich sile, słabościach, bolączkach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. Opowiada o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia.

2023-10-23 16:42

Warto przeczytać w październiku!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Grzegorz Gajek– „Bolko”; Agnieszka Klessa-Shin – „Polka w Korei. Jak się żyje w kraju K-popu, kimchi i Samsunga”; Andrew Morton – „Królowa”; Adrianna Ratajczak – „Nuvole bianche. Białe chmury”; Stanley Tucci – „Smak: życie i jedzenie” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Clive Gifford – „Wynalazki roślin: poznaj drzewa, kwiaty i inne rośliny, które inspirują ludzi”, ; Eoin McLaughlin - „Wrr, wrr, wrrr”; Stepanka Sekaninova – „Ze smokiem, o rety, ucz się etykiety”; Barbara Supeł – „Szeptanka o krasnoludkach co wylazły z norek na jare gody, a po dożynkach wlazły z powrotem”; Monika Utnik, Agnieszka Sozańska – „Czas, czyli wszystko płynie”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2023-10-19 13:29


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki