Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Gdzie się schował mój misio?

Z naszymi najmłodszymi czytelnikami z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” spotkaliśmy się 22 listopada br. na cyklicznych zajęciach „Bajki pod Słoneczkiem”. Spotkanie „Gdzie się schował mój misio?” nawiązywało do zbliżającego się święta Światowego Dnia Pluszowego Misia, które przypada 25 listopada. Dzieci wysłuchały opowieści: ”Wydaje mi się, że widziałem… niedźwiedzia!”, „Gdzie się schował mój misio?" oraz "Misio". Wszystkie książeczki zaprojektowano specjalnie dla małych rączek. Zawierają ruchome elementy i kartonowe sztywne karty. Po przywitaniu się z Pluszowym Misiem dzieci z ochotą zabrały się do zrobienia swojego ukochanego misia. Przykleiły mu nosek i oczka. „Policzymy co się ma”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” to zabawy, które dostarczyły dzieciom dużo energii i emocji. Na pożegnanie dzieci odśpiewały „Sto lat” i pokołysały naszego misia na chuście animacyjnej.

2022-12-27 16:02

Wyprawa Pawła Wróbla na Jurę Krakowsko-Częstochowską

Paweł Wróbel, nasz dobry znajomy utytułowany wyróżnieniem „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki”, ma wiele pasji, ale najważniejsze to wędrówki górskie, podróże rowerowe oraz fotografika. Od lat na wakacjach zwiedza Polskę na rowerze. Na kilkunastodniowych wyjazdach ogląda i fotografuje to, co wcześniej dokładnie zaplanował. A potem wraca i dzieli się swoimi wrażeniami, czasem w większym gronie - na spotkaniach w bibliotece. W tym roku wybrał się na Jurę Krakowsko-Częstochowską. I o tej wyprawie, niezwykle interesująco opowiadał i prezentował zdjęcia na spotkaniu „Wakacje na dwóch kółkach 2022”, które odbyło się 18 listopada br. Wakacyjną przygodę rozpoczął w Częstochowie, wędrował m.in. Szlakiem Orlich Gniazd z zamkami i warowniami wybudowanymi na skałach (Bobolice, Mirów, Ogrodzieniec, Rabsztyn i inne). Był także w Grocie Łokietka, turystycznej perełce Ojcowskiego Parku Narodowego. Droga powrotna biegła przez Wadowice, Bielsko-Białą, Cieszyn, Nysę, Paczków, Srebrną Górę i Góry Stołowe. Nasz prelegent zarzeka się, że w przyszłym roku zwiedzi południowo-wschodnią część Polski.

2022-12-27 15:29

Warto przeczytać w grudniu!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Wiktor Bołba - „Szpieg olimpijski. Jerzy Pawłowski : od PRL-owskiego celebryty do wroga państwa numer 1”; Anna Cima – „Obudzę się na Shibui”; S. C. Gwynne – „Imperium księżyca w pełni. Wzlot i upadek Komanczów”; Agnieszka Krzemińska – „Grody, garnki i uczeni. O archeologicznych tajemnicach ziem polskich”; Pavol Rankov – „Legenda o języku”; Elżbieta Sieradzka – „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Axel Scheffler – „Dobry przyjazny świat”; Kasia Keller, Maciej Keller – „Wróżki ratują święta”; Katarzyna Berenika Miszczuk – „Tajemnica domu w Bielinach”; Renata Piątkowska – „Biszkopt, pingwin i reszta”; Ewa Stadtmuller – „Najpiękniejsze opowieści pod choinkę”.
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2022-12-19 15:27

24 grudnia i 31 grudnia 2022 r. biblioteka nieczynna

Szanowni Czytelnicy! 24 grudnia i 31 grudnia biblioteka będzie nieczynna.

2022-12-19 12:36

DEKORACJE BOŻONARODZENIOWE

Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne związane z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Nasze przedświąteczne spotkanie odbędzie się w Dziale dla Dzieci i Młodzieży w sobotę 17 grudnia 2022 w godzinach od 11.00 do 13.00. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą uśmiechu i dobrego humoru, będą też potrzebne sprawne ręce.

2022-12-09 12:09


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki